Maske tartışması yüzünden polisin müdahale ettiği Rana B. isimli genç kızın adresi ifşa edildi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Çok yazık.. her olayda benzer şeyler oluşuyor, hukuk sisteminin çöktüğünü gösterir bu durum. Çok çok yazık.
Bunu yapan ve aynı zihniyette olan kişiler nasıl olsa bana bir şey olmaz kafasında. Bu cesareti nerden buldukları ayrı sorun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
rise of oxen... öküzlerin yükselişi... zaten yurtiçi kargo rezildi bu tüy dikmek oldu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Saçma sapan işler :D

Bu adresi ifşa eden iyi bir ceza almalı. Hatta o kurumda cezalandırılmalı. Şimdi bu adresi gören insanlar toplaşıp evinin önüne flan mı gidecek. Sen bizim polisimize nasıl hakaret edersin küfür edersin flan diye. Gerçekten sistem bu mu şimdi :D

Polisler görevinede dönmüş. Sıkıntı ney halen.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Bunu yapan ve aynı zihniyette olan kişiler nasıl olsa bana bir şey olmaz kafasında. Bu cesareti nerden buldukları ayrı sorun.

Gergin ve eğitim seviyesi yeterli olmayan bir toplumuz, sosyal medyadaki anonimlikte üstüne eklenince herkes birini hedef görüp hemen linç etmeye çalışıyor. Ve dahası çok üzgün bir şekilde söylüyorum hukuk ve adaletin üstünlüğünü günden güne kaybediyoruz, kimin haklı olup olmadığına sosyal medya hashtagleri karar verir oldu.

En basitinden şu olayda dahi kimsenin bu kızı linç etme, hakaret etme hakkı bulunmuyor kimin haklı olduğuna mahkemeler karar verir. Toplumca bunu idrak edemiyoruz ne yazık ki.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
RANA BATI'YA ŞİDDETE BÜYÜK TEPKİ
Olay anına tanık olan ve kendisini kurtarmaya çalışan kadınlar olduğunu söyleyen Batı şunları söyledi:

* En son beni karakola götürmek için arabaya bindirdiklerinde, ‘Olayı gören, şahitlik yapacak biri var mı’ dediler. Kadınlar orada olmasına rağmen bambaşka bir adamı şahit olarak arabaya aldılar.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Gergin ve eğitim seviyesi yeterli olmayan bir toplumuz, sosyal medyadaki anonimlikte üstüne eklenince herkes birini hedef görüp hemen linç etmeye çalışıyor. Ve dahası çok üzgün bir şekilde söylüyorum hukuk ve adaletin üstünlüğünü günden güne kaybediyoruz, kimin haklı olup olmadığına sosyal medya hashtagleri karar verir oldu.

En basitinden şu olayda dahi kimsenin bu kızı linç etme, hakaret etme hakkı bulunmuyor kimin haklı olduğuna mahkemeler verir. Toplumca bunu idrak edemiyoruz ne yazık ki.
Hocam bazen mahkemeler de adaleti sağlayamayabiliyor. Bu sefer de mağdur kişi kendi adaletini uyguluyor. Eğitim sorunlu demişsin. Bunu herkes kabul ediyorsa o zaman şunu derim. Zamanında o eğitim sonunda ülkede doktor, öğretmen, savcı yetişti. O zaman bu mesleği icra edenlerin de bu kurama göre problemli olması gerekir. Şimdi dersen ki okumayan insanlar var. Artık okumayan kişi yok. Kalmadı. Herkes örgün eğitim görüyor. Eğitimde yanlış bir uygulama varsa onda ısrar etmemek gerekir. Israr edersen sonucu da bu tür haberler olur. Genel de halka cahil diyen akademisyenler var. Emin olun ki bu toplum avrupa toplumundan çok okuyor. Bizim ders sayımız ordan fazla. Ezberci eğitimimiz var. Ödev dersen her gün en az 3-4 ödev veriliyor çocuklara. Bu işin temeline inemezsek çözüm olmaz. Konu o bu şu değil. Konu eğitimde ki yanlıştır. Kaldı ki ben profesör olmuş öğretim görevlilerini de kusursuz görmüyorum. Uluslararasına girmiş hangi üniversitemiz var? Hiç haberlerde görüyor musunuz Türkiye de bir üniversite de şu araştırma yapıldı tarzı şeyler. Yok, göremezsiniz. Dünyanın en iyi ilk 500 e giren üniversitemiz bile yok. Oturduğun koltuktan öğrencilere sallamak kolay iş

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Hocam bazen mahkemeler de adaleti sağlayamayabiliyor. Bu sefer de mağdur kişi kendi adaletini uyguluyor. Eğitim sorunlu demişsin. Bunu herkes kabul ediyorsa o zaman şunu derim. Zamanında o eğitim sonunda ülkede doktor, öğretmen, savcı yetişti. O zaman bu mesleği icra edenlerin de bu kurama göre problemli olması gerekir. Şimdi dersen ki okumayan insanlar var. Artık okumayan kişi yok. Kalmadı. Herkes örgün eğitim görüyor. Eğitimde yanlış bir uygulama varsa onda ısrar etmemek gerekir. Israr edersen sonucu da bu tür haberler olur. Genel de halka cahil diyen akademisyenler var. Emin olun ki bu toplum avrupa toplumundan çok okuyor. Bizim ders sayımız ordan fazla. Ezberci eğitimimiz var. Ödev dersen her gün en az 3-4 ödev veriliyor çocuklara. Bu işin temeline inemezsek çözüm olmaz. Konu o bu şu değil. Konu eğitimde ki yanlıştır. Kaldı ki ben profesör olmuş öğretim görevlilerini de kusursuz görmüyorum. Uluslararasına girmiş hangi üniversitemiz var? Hiç haberlerde görüyor musunuz Türkiye de bir üniversite de şu araştırma yapıldı tarzı şeyler. Yok, göremezsiniz. Dünyanın en iyi ilk 500 e giren üniversitemiz bile yok. Oturduğun koltuktan öğrencilere sallamak kolay iş
Ben bir grubu işaret etmedim, sistemin komple kendisi hastalıklı. Diğer dediklerinize katılıyorum

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
kişisel verilerin korunması hikayesiyle şutlanır o arkadaş. ad soyad filtreleme arama yapan kişileri listelerler yapışırlar yakasına postalarlar. bizim halk direkt olarak yurt içine yüklenmeye hesap sormaya başlamış. beyler bayanlar yurt içi personeli eğitir alır ama kural koyar yasa koyar şirket içinde. uymazsa kurallara göre cezalandırılır. kişinin bu kuralları çiğnemesi, şirkete hemen çamur atmanızı gerektirmez. tıpkı bu bayan arkadaşın tekmelemesi, sağa sola tükürmesi gibi gibi gibi.

Adalete güven tam olsaydı insanlar sosyal medyadan medet ummak zorunda kalmazdı.
ilişki kurma şekline hayran kaldım.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Adalete güven tam olsaydı insanlar sosyal medyadan medet ummak zorunda kalmazdı.

Keşke olayın en başında herkes KURALLARA UYSADA bunların hiçbirisi olmasa aslında. Yok maskesi varmıydı yokmuydu küfür etti mi etmedimi kimliğini verdi mi vermedi mi Polise tekme attı mı atmadımı mukavemet gösterdi mi göstermedi mi Ülkecek bunu tartışıyoruz 3 günüdür.

1. Seçenecek Maskesini taksa hiçbiri olmayacak.
2. Seçenek Maskesini takmadıysa Cezasını yiyecek.
3. Senecek Kimliğini verecen cezanı alıp evine gidecen.
4. Seçenek Polise ne olursa olsun küfür etmeyecen.
5. Seçenek Polise tekme atmayacan.

Ama Gerçekte olan küfür hakaret saygısızlık mukavemet tekme. Canlı yayınlara çıkıp veya Sosyal medyadan Polis bana sürtündü taciz etti gibi laflar söylemek gerek polislerin kişili gerekse mesleğini küçük düşürmek bu mu gerçekten sistem. ( Neden Bu olay sonrası Sosyal medyada Tweetler atar bir insan veya Canlı yayınlara çıkıp hiç bir şey olmamış gibi anlatır olayı )

Son düzenleme:

metcioglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
''Bazı'' kargo görevlileri gerçekten arıza oluyorlar. Daha önce de insanların numalarına mesaj vs. atarak rahatsız edenler olmuştu. Zaten o kızın adresi EGM'de mevcut. Çok evine gidip alınması gerekir ise onlar yaparlar zaten. Hedef göstermiş resmen.

dark_jack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kişisel bilgileri ifşa etmek
Kişisel belgelere ulaşabilme iznini kötüye kullanmak
Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek
Adalet erkinin millet adına karar verme görevine müdahale etmek
...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
rise of oxen... öküzlerin yükselişi... zaten yurtiçi kargo rezildi bu tüy dikmek oldu.
Bir gerizekalının yaptığını kargo şirketine mal etmek ne kadar dar bir bakış açısıdır anlatamam. Suç işleyen kişi yurtiçinin sistemlerini aracı olarak kullanıyor bundan yurtiçi kargonun haberi mi var sanki bilerek mi veriyor ?

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Osahilsla ilgili gereken yapılır umarım...

Son düzenleyen moderatör: