Maske takmayan, çene altında tutan ya da burun altında tutan insanlar zeki de maskelerini düzgünce takan bizler salak mıyız?

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Cdc ve sanırsam Who bile bunu diyor ama benim bahsettiğim 20 dakika kuralını tekrardan ele geçirirsen bunun her zaman doğru olmadığını anlarsın.
hadii aga yeter
AL SANA BİR KAYNAK DAHA !

Açık havada spor yapanlara 'maske' uyarısı
Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu, maskelerin spor yaparken kullanıma uygun olmadığını belirterek, açık havada spor yaparken basit tip tıbbi maske kullanımını önerdiklerini söyledi.
Zeynep Rakipoğlu |22.05.2020

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
hadii aga yeter
AL SANA BİR KAYNAK DAHA !

Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu, maskelerin spor yaparken kullanıma uygun olmadığını belirterek, açık havada spor yaparken basit tip tıbbi maske kullanımını önerdiklerini söyledi.
Zeynep Rakipoğlu |22.05.2020

Açık havada spor yapanlara 'maske' uyarısı 'maske' uyarısı

Sonunda tamamen doğruyu söyleyen bir kaynak. Spor yaparken respiratör takmak elbette iyi bir fikir değil. Karbondioksit zaten bulunuyor,spor yapınca daha beter olur.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Sonunda tamamen doğruyu söyleyen bir kaynak. Spor yaparken maske takmak elbette iyi bir fikir değil. Karbondioksit zaten bulunuyor,spor yapınca daha beter olur.
eee yyine açık havadasın !

Yaw anneme sordum şimdi oda söyledi bennim dediklerimi. !

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Respiratör ile spor yapma düşüncesi ya salaklık,ya da çok cesaretliktir
Mesaj otomatik birleştirildi:

eee yyine açık havadasın !

Yaw anneme sordum şimdi oda söyledi bennim dediklerimi. !
Risk almak istemeyen evde yapar sporunu. Açık havada ise normal maske takın diyor kaynağında.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Respiratör ile spor yapma düşüncesi ya salaklık,ya da çok cesaretliktir

Risk almak istemeyen evde yapar sporunu. Açık havada ise normal maske takın diyor kaynağında.
evt

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
biz konuyu kapatalım ben size ne kadar kaynak atsam yalan diyosunuz
ben kendim anneme sorup size söylüyorum onunda yanlış olduğunu iddia ediyorsunuz.
siz kendi dediklerinizin doğru olduğunu iddia ediyorsunuz. konuyu kapatalım inanmayın banane.

Benim de anlatmak istediğim bu. Açık havada maske takmak önlem almaktır ve riski azaltmaktır
ya aga hala anlamıyosun.

SEN TAK BİZENE.

Son düzenleyen moderatör:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
ben kendim anneme sorup size söylüyorum onunda yanlış olduğunu iddia ediyorsunuz.
bence buna harbiden #beyinsizlik denir. siz kendi dediklerinizin doğru olduğunu iddia ediyorsunuz. konuyu kapatalım inanmayın banane.
Her şeye yalan demiyorum. Ya doğru,ya kısmen doğru,ya da yanlış diyorum. Arkadaşın gösterdiği Japon bilimadamı videosunu izleyin. Bunu da annenize gösterin ve “anne,bazı partikül 20 dakika küsür bir süre havada kalabiliyorsa maske takmak riski azaltmaz mı” gibi bir soru sor.

Birde beyinsiz lafını yakıştıramadım. Bundan da seni raporluyorum. Nedenini falan anlatmaya çalıştım,öylesine YaLan bUnLaR demedim.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Her şeye yalan demiyorum. Ya doğru,ya kısmen doğru,ya da yanlış diyorum. Arkadaşın gösterdiği Japon bilimadamı videosunu izleyin. Bunu da annenize gösterin ve “anne,bazı partikül 20 dakika küsür bir süre havada kalabiliyorsa maske takmak riski azaltmaz mı” gibi bir soru sor.

Birde beyinsiz lafını yakıştıramadım. Bundan da seni raporluyorum. Nedenini falan anlatmaya çalıştım,öylesine YaLan bUnLaR demedim.
dostum cidden tuhafsın.

Birde zaten açık havadan kastımız hemen hemen kimsenin bulunmadığı boş ortamlar nasıl virüs orada bulunsun ? yada virüs zaten ortamdan ortama değişkenlik gösterip 10-2- dk arası havada asılı kalıyor. yani oyle bi olasılık neredeyse YOK.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Sadece yolda yürürken etrafımda kimse olmadığını farkettiğimde sigara içmek için çene kısmına indiririm daha sonra tekrar burnuma kadar çekerim .

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
dostum cidden tuhafsın.

Birde zaten açık havadan kastımız hemen hemen kimsenin bulunmadığı boş ortamlar nasıl virüs orada bulunsun ? yada virüs zaten ortamdan ortama değişkenlik gösterip 10-2- dk arası havada asılı kalıyor. yani oyle bi olasılık neredeyse YOK.
Eh,bazılarına göre tuhaf olabilirim,evet. Yinede diğerlerine hakaret falan etmiyorum.

Arkadaşın attığı videoyu izlersen nasıl bulunduğunu görürsün. Virüs ortalama 20 dakika havada kalıyor. Olasılık düşük,hatta çook düşük olabilir ama %0 değil. Annene de o videoyu gönder ve dediğim soruyu sor,lütfen.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Ben de evde çalışıyorum normalde, bu süreçte de köşe market hariç hiç çıkmadım. Peki şu an sahilde orda burda oturanlar zeki de, ben sıcak basan evde klima açmadan oturan gerizekalı mı oluyorum?

Bu da benim sorum :)

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Eh,bazılarına göre tuhaf olabilirim,evet. Yinede diğerlerine hakaret falan etmiyorum.

Arkadaşın attığı videoyu izlersen nasıl bulunduğunu görürsün. Virüs ortalama 20 dakika havada kalıyor. Olasılık düşük,hatta çook düşük olabilir ama %0 değil. Annene de o videoyu gönder ve dediğim soruyu sor,lütfen.
dostum özür dilerim.

Ben de evde çalışıyorum normalde, bu süreçte de köşe market hariç hiç çıkmadım. Peki şu an sahilde orda burda oturanlar zeki de, ben sıcak basan evde klima açmadan oturan gerizekalı mı oluyorum?

Bu da benim sorum :)
Hocam ben sizi Telegram'dada görmüştüm hatta oradaki ismim
RaMpAgE CEM burada editör yazıyor tanıyoruz. ama orada rütbe falan yazmıyor :D

Son düzenleme:

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
birkere biz şunu anlamayacak kadar SALAK bir milletiz Açık havada iken maske takılması YANLIŞ.
ancak Toplu ve kapalı alanlarda takmamız gerekiyor gene TUHAF bir konu daha.

Korona virüs çıkalı 3.5 ay oldu hala bunu anlayamadık arkadaş :rolleyes:

Bez maskenin pek koruyuculuğu olduğunu düşünmüyorum. bez yakınabilir maske takanların yanından dahi geçmiyorum.
Hocam açık havada da taksan ölür müsün?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Hocam açık havada da taksan ölür müsün?
sizlerin yokturda benim ölme ihtimalim var şaka şaka ama cidden bazı zaraları varmış

1.)sürekli karbondioksit doluduğumuz için akciğerimize zarar veriyor.
2.)yüzümüzü belli bir süreden sonra tahriş ediyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
bence buna harbiden #beyinsizlik denir. siz kendi dediklerinizin doğru olduğunu iddia ediyorsunuz. konuyu kapatalım inanmayın banane.

ya aga hala anlamıyosun.

SEN TAK BİZENE.
Amma uzattın ya. Bir de seninle aynı fikirde olmadığı için hakaret ediyorsun insanlara.

Hasta olan hasta olduğunu bilmediği için herkes maske takıyor. Yani maske takmak zorunlu olduğu için hasta olanlar da takmış oluyor.

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
mesafe+maske bu kadar zor olmamalı sağlık her şeyden önemli

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Hocam ben sizi Telegram'dada görmüştüm hatta oradaki ismim
RaMpAgE CEM burada editör yazıyor tanıyoruz. ama orada rütbe falan yazmıyor :D

Telegram'da da grup yöneticilerinde yazıyor sen kaçırmışsın :) Aynı çatı altında SDN'ye yararlı oluyorsak rütbenin önemi çok yok zaten :)

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Tempolu yürüyüş yaparken çene altına getiriyorum sadece . Onda bile maske takan insanları gorunce kendimi kötü hissediyorum ama spor yaparken çıkarmak şart.

Mustafa Ertek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Herkes niye öyle yapıyor bilmiyorum ama ben mecburen burun altında yani sadece ağızımı kapatacak şekilde takıyorum çünkü gözlük kullandığım için burnuma kadar takınca buğ oluyor ve göremiyorum

Pyramus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Maskeyi beni koruması için değil benim diğerlerini korumam için takıyorum maalesef herkes bu kadar düşünceli yaklaşamıyor olaya

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Ben kalabalık yerlerde hiç maske falan çıkarttığım olmadı. Kendilerine işte tehlikeye atmaktan başka bir şey yapmıyorlar bunaldım / bunalıyorum diyenler. Allah korusun 2. dalga gelebilir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Herkes niye öyle yapıyor bilmiyorum ama ben mecburen burun altında yani sadece ağızımı kapatacak şekilde takıyorum çünkü gözlük kullandığım için burnuma kadar takınca buğ oluyor ve göremiyorum
Bende gozlukluyum ama virus ha bu gözlüklü dokunmayayim diye adam seçmiyor maalesef maske kesin çözüm olmasada koruma sağlar.