Maske takmak zorunlu hale geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte açık alanlarda maske takmanın artık zorunlu olduğunu bildirdi.
İstanbul Valisi Yerlikaya, twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Açık alanlarda maske takmak artık zorunlu" ifadelerini kullandı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelişme:?
İstanbul’dan sonra Ankara ve Bursa'da maske takmak zorunlu hale getirildi.
Detaylar:

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ya seve seve ya döve döve demişler ya bizimki de o hesap. İlla zorunlu yapılacak yoksa olmuyor. Millette bir rehavet var anlamadım gitti.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Beklenen gelişmeydi umarım adam gibi takip edilir bu yasak

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Geç bile kalındı bu konuda , gevşemeye gelemiyoruz maalesef.

Reaksiyon puanı
3,027
Sonunda geldi bu yasak. Alması zor olmayan ama uygulaması hayat kurtaran bir önlem.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Başımıza bidon geçirelim daha iyi.

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
LGS günü geliyor mu sokağa çıkma yasağı ???
Aslında sadece sınava giren öğrenciler çıksa o gün çok iyi olur da...

LGS sınavı olduğu için yapmazlar büüyk ihtimal ama bence yapmalılar sadece sınava girecekler için olsa serbest olmalıydı amaa...
O kadar iyi olurdu ki dediğin ama işte..

Tüm yüzüm tahriş oldu maske çok terletiyor
Benimde...

Başımıza bidon geçirelim daha iyi.
Hahahahaa bidon mu ?

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569

Sınava girecek 1.7m öğrenci var , her aileden üç kişi gitse 5.1m düz hesap 5m kişi dışarda. Ayrıca sınava girecek çocuklar 13-15 yaş aralığı, ailesi olmadan bir yere gitmeleri yanlış olur.

batuhanis1

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Benimde...

Hahahahaa bidon mu ?
Vallaha yaklaşık 1 aydır çıkmıyorum dışarı böyle rahatım bıraksalar daha dururum.

Benimde...

Hahahahaa bidon mu ?
Bu gidişle korkarım ki 2.dalga geliyoree

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
LGS sınavı olduğu için yapmazlar büüyk ihtimal ama bence yapmalılar sadece sınava girecekler için olsa serbest olmalıydı amaa...

Sokağa çıkma yasağı olsun sadece lgs ye girecekler ve veliler muaf olsun

Herkes bi rahat dışarısı dolu garip...

1 Haziran'dan itibaren insanlar virüs yok olmuş gibi davranmaya başladı

batuhanis1

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Sınava girecek 1.7m öğrenci var , her aileden üç kişi gitse 5.1m düz hesap 5m kişi dışarda. Ayrıca sınava girecek çocuklar 13-15 yaş aralığı, ailesi olmadan bir yere gitmeleri yanlış olur.
En yakın okullarda giriliyormuş.Erteleyebilirlerdi bence bir de açıkladama diyorlar: Hiçbir öğrenci sınava girmek zorunda değil. Amma şöyle bir saçma bir şey var sınava girmeyen öğrenci eğitimine devam edemiyor saçma. (Üniversite- Lise ikisi içinde geçerli)

Ben istanbuldan kaçtım da ablamın dediklerine göre maske takan 10 da 1 imiş

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
En yakın okullarda giriliyormuş.Erteleyebilirlerdi bence bir de açıkladama diyorlar: Hiçbir öğrenci sınava girmek zorunda değil. Amma şöyle bir saçma bir şey var sınava girmeyen öğrenci eğitimine devam edemiyor saçma. (Üniversite- Lise ikisi içinde geçerli)
Niteliksiz okula gidebiliyor diye biliyorum fakat eğitim kalitesi de malum öyle liselerin.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
A

Yeni mi çıktı nitelikli de.
Evet sayılır bende pek hakim değilim ama bildiğim kadarıyla bu sınavdan aldığınız yüzdelik dilime göre tercih ediliyor. Atıyorum A ilinde 7 tane nitelikli okul var B ilinde 5 tane siz tercihleri doldurdunuz ama gelmedi diyelim. Evinize en yakın liseye gidiyorsunuz. En üzücü kısmı mesela tam sınırdan giremediniz tercihlerinizin arasına tembel öğrencilerin yanına gitme şansı doğuyor. En kötü ve tehlikelisi bu bence. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

batuhanis1

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Evet sayılır bende pek hakim değilim ama bildiğim kadarıyla bu sınavdan aldığınız yüzdelik dilime göre tercih ediliyor. Atıyorum A ilinde 7 tane nitelikli okul var B ilinde 5 tane siz tercihleri doldurdunuz ama gelmedi diyelim. Evinize en yakın liseye gidiyorsunuz. En üzücü kısmı mesela tam sınırdan giremediniz tercihlerinizin arasına tembel öğrencilerin yanına gitme şansı doğuyor. En kötü ve tehlikelisi bu bence. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.
[/QUOTE
Umarım herkes istediği yeri kazanır

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751

devlet okullarında yapılıyor mu bilmiyorum ama doğa kolejinde 8. sınıfta tüm öğrencileri bir denemeye sokuyorlar ( 7. sınıf konularından ). deneme puanına göre sınıflandırma yapıyorlar

devlet okullarında yapılıyor mu bilmiyorum ama doğa kolejinde 8. sınıfta tüm öğrencileri bir denemeye sokuyorlar ( 7. sınıf konularından ). deneme puanına göre sınıflandırma yapıyorlar

o yüzden tembellerin yanında çalışkan olarak eğitim görmek gibi bir şey olmuyor