Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

supErbX

Üyecik
Bir konuda kararsızlığım var masaüstü mü? laptop mu?
En yüksek performanslar her zaman masaüstü bilgisayarlarda sağlanır ve aynı özellikteki laptoptan çok daha ucuzdur.Ama seyahatler için de laptop çok çok avantajlı

Kısacası masaüstü yapı olarak daha dezavantajlı (fazla kablo,büyüklük,kablolu bağlantı özelliğinin olmaması vs.) ama perfornmans olarak da çok çok avantajlı çok kararsızım yardım edin şimdiden teşekkürler :)

NOT:Bütçem 4000 tl civarlarında
 
Hangisine daha çok ihtiyacın varsa onu tercih etmelisin,ikisinin de dezavantajlarının farkındasın.
Ben olsam masaüstü alırdım açıkçası,dışarıda bilgisayar kullanmaya ihtiyaç duymam çünkü.Senin kararın bu.
 

met 35

Dekan
Ağırlıklı olarak evde kullanacaksan,kesin masaüstü alın . Çünkü o paraya alacağınız laptopla ,oyun falan oynanmaz.
 

met 35

Dekan
işte bu yüzden sordum. Şimdi senin makinanın performansında bi laptopu 6-7 bin tl den aşağı zor alırsın. :)
 
işte bu yüzden sordum. Şimdi senin makinanın performansında bi laptopu 6-7 bin tl den aşağı zor alırsın. :)
hocam benim leptopla ilgili birkaç sorum var ilk olarak üst kasa gereklimi bu leptobun üst kasası çok kolay çiziliyor ve birkaç yapıştırıcı lekesi ve 2 kırık tuş var ayriyetten leptobun pilde çalışırken içinden cızırtılı bir ses geliyor bazen bu cızırtılı ses insan kulağıyla duyulacak düzeye geliyor ve bir anda kapanıyor prizde kullanırken hiç ses gelmiyor acaba leptobun pilini bana atarmısınız ?
 

CCD

Asistan
Evde kullanıyorsan kesin masaüstü al ama heryere taşımak istiyorsan laptop öneririm...Masaüstü masaüstü... Bana güven??
 

alsh

Asistan
Masaüstünden alacağın oyun zevkinin gramını laptop vermiyor benim için. Üzgünüm ama bu böyle. Dizüstünde ne performans olursa olsun.
Serin bir mekanik klavyeyi hafif çapraz çevirip ona dokunarak ve önünde güzel bir monitöre bakarak bişyiler yapma zevki bambaşka.

Zamanında çok düşündüm ben de her yerde oyun oyanyabileceğim bir dizüstü almak daha bi cazip geliyordu bi aralar. aAcak bu durumdan sonradan uzaklaştım. Çünkü heryerde oynamak gerçekten çok mantıksız gelmeye başladı. Tatillerde gezmek dolaşmak başka şeylerle vakit geçirmek (PC/oyundan uzak kalma) fikri daha ağır bastı. Açıkçası verdiğim karardan da çok memnunum. Hem evimde kendi netimle güzel oyunlar oynuyorum. Hem istediğim zaman donanım parça değiştirip güncelliyorum PC'mi. Bunun yanında basit bir çalışma dizüstü ile seyahatlarımı yapıp oyun harici yapacak olduğun birçok şeyin tadını çıkarıyorum. Bu durumu iyi düşün derim...

(P.S: Oyun benim hayatım onsuz yapamıyorum deme dışarıda birçok şey bir oyundan daha zevkli... Azcık oyunlarını özlemek de fayda var.)
 
Üst
stat counter