Masaüstü pc - samsung smart tv hdmi baglantisi problemi

Bu konuyu okuyanlar

rommelll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:wub::wub:Öncelikle herkese iyi pazarlar...

Benim uzun zamandır araştırıp çözemediğim bir problemim var .yardımcı olabilecek varsa gerçekten nette kaynak oluşturmuş olur.Zira benzer problemlerin çözümlemesi net olarak yapılamamış..

GIGABYTE Z77X-UD3H MARKA ANAKART

ZOTAC GEFORCE GTX 570 SYNERGY MARKA EKRAN KARTIM

16GB RAM VE İ5 İNTEL İŞLEMCİM VAR.

Problemim şu normal şartlarda VGA baglantısı ile SEG marka 32 inch Led Monitörden görüntü alıyorum

Kablosuz mouse ve Klavye kullandığımdan ;Bir Arka odada olan Samsung (46d7000) Smart tv 'ye bağlantı yaparak duruma göre ekran tercihi yapmak istiyorum.

Kasa nın arkasında Ekran kartından dolayı ;HDMI , PCI VE VGA baglantı noktaları var.Başta da söylediğim gibi şuan zaten VGA 'dan bağlantı var.

Tv ye bağlanmak için altın uçlu 10 Metrelik HDMI kablo aldım.Pc kasasının arkasındaki giriş ile Tv'de belirtilen (HDMI / PCI )girişine bağlantı kurdum.

Sonrasında Tv'de de gerekli ayarlamaları yaptım.Source seçeneğinden dogru baglantıya TV de de geçtim.Fakat sürekli bağlantı yok ibaresi aldım.

Aynı düzeneğe Dell marka laptop ile TV baglantısı kurmak istedim.Aynı HDMI kablo ile Hiç bir sıkıntı olmadan bağlantı kuruldu.

Sonrasında araştırma yaptım konu ile alakalı.Bir kaç çözüm yolu denedim.

- Tv ve PC nin elektriğini keserek bağlantıyı yineledim.Sırası ile açtım.Sonuç yok.

- Denetim masası üzerinden Birden fazla ekran tanımladım , çözünürlükleri makul seviyelere indirdim.Sonrasında windows tuşu + P kombinasyonları ile ekranı çoğalttım .Sonuç yok

-Windows 7 denetim masası ve Nvidia denetim masasından inceleme yaptım.Çözüm bulamadım.Görüntü bağdaştırma noktası olarak VGA 'dan başka hiç bir şey görmüyor makine.

- Sonrasın bilgisayarın kendi ekranını da HDMI üzerinden bağlamaya çalıştığımda gördüm ki HDMI baglantı noktası sanırım çalışmıyor.Ama makine ilk kurulduğunda hiç problemsiz çalışıyordu.Ya gözümden bişey kaçıyorum ya da başka bir ayarlama gerekiyor.

Son olarak şunu sormak isterim ;

Dediğim gibi Desktop pc den aynı anda kafamda kurduğum gibi hem vga ile kendi ekranıma hem de Smart tv ye bağlantı yapılabilirmi ( Eş zamanlı ekran çalışmasından bahsetmiyorum,Biri açıkken diğeri kapalı olacak şekilde =

Bu konu hakkında yardım ederseniz çok memnun olurum

Sağlıcakla kalın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Burda bişeyi yanlış anlatmışım;

bilgisayarın kendi ekranında ,Vga kablosu ile DVI dönüştürücü üzerinden ; DVI baglantı noktasından görüntü alıyorum

utkubilal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1. Ekran kartinizin suruculerini kaldirip tv yi pc ye baglayip tekrar yuklemeyi deneyebilirsiniz.
2. Pc nize wifi dungle alip smart tv nize kablosuz baglayabilirsiniz.
3. Rs232 kablosu ile deneyebilirsiniz.