Masaüstü PC için Soğutucu Tavsiyesi Alabilir Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

volgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar selamlar. İyi forumlarınız olsun.

Benim i7 3. nesilli, GTX 750'li bir masaüstüm var. Kasanın arkasındaki fan anlayamadığım bir sebepten dolayı bozuldu ve çalışmıyor. Bunu fark edene kadar da GTA 5 oynarken işlemcinin aşırı ısınmasından dolayı çökmeler yaşıyordum. Şu anda da oynarken bütün fanları sona verip diken üstünde oynuyorum ha çöktü çökecek diye.

İşlemcinin üzerinde stok fanı var sanırım şu an ancak o da bu durumda yeterli olmuyor sanırım. Bu sebeple bir işlemci soğutucu almaya karar verdim. İşlemcinin LGA1155 soketli olduğunu öğrendim ve ona göre soğutucu aradım ancak çok çeşit kafamı karıştırdı açıkçası ben de bilen abilerimden fikir almaya geldim.

Bu vesileyle kasanın arkasındaki fanı da değiştirmek istiyorum. Değiştirdikten sonra yeni bir işlemci soğutucusu almama gerek var mıdır? Varsa ne almalıyım?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Sıcaklık çok önemli genelde 3 şey etkiler kasa yapısı, cpu fanı, termal macun, oc yapıldıysa o sa olabilir. Ben arctic liquid freezer ii 240 kullanıyorum. Fiyat olarak çok uygun sessiz ve performanslı. Mümkünse delid de yapabilirseniz öneririm.

volgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sıcaklık çok önemli genelde 3 şey etkiler kasa yapısı, cpu fanı, termal macun, oc yapıldıysa o sa olabilir. Ben arctic liquid freezer ii 240 kullanıyorum. Fiyat olarak çok uygun sessiz ve performanslı. Mümkünse delid de yapabilirseniz öneririm.
hocam teşekkürler öncelikle. eminim kendi segmentinde uygun fiyatlıdır ancak benim için pek uygun değil. maksimum 200 lira ayırabilirim ne yazık ki. overclock yapılmadı bu arada.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
hocam teşekkürler öncelikle. eminim kendi segmentinde uygun fiyatlıdır ancak benim için pek uygun değil. maksimum 200 lira ayırabilirim ne yazık ki. overclock yapılmadı bu arada.
200 tl ye düzgün soğutucu bulmanız çok zor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Eğer 249 TL verebilirsen şu ürün güzel gibi. Yorumlarıda genelde olumlu.
Hemde ileriye dönük önü açık olur AM4 desteğide var

Ama yok 200 TL den fazla veremem dersen şunlar var. Farklı sitelerden daha ucuzada bakabilirsin.

volgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Eğer 249 TL verebilirsen şu ürün güzel gibi. Yorumlarıda genelde olumlu.
Hemde ileriye dönük önü açık olur AM4 desteğide var
hocam çok teşekkürler cevaplarınız için. sanırım bunu alacağım. 50 lira fazla olsun ileriye dönük yatırım olsun.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
92 mm fanlı soğutucuları pek almayın .O ölçüdeki fanlar çok ses yapar.Hele bi de deepcool gibi ısınınca 2000 devire çıkıyorsa.Hepsini kullandım zamanında.

Sesten rahatsız olmam dersen,mesele yok tabi ki.

volgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
92 mm fanlı soğutucuları pek almayın .O ölçüdeki fanlar çok ses yapar.Hele bi de deepcool gibi ısınınca 2000 devire çıkıyorsa.Hepsini kullandım zamanında.

Sesten rahatsız olmam dersen,mesele yok tabi ki.
Ne kadar çok mesela? Şu anki sistemim de ısınınca sesi nispeten abartıyor. Biraz da göreceli olduğu için çok bir şey de diyemiyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Her halukarda, stok soğutucudan biraz daha az olur ama hiçbi zaman 120 mm bi kule soğutucunun sessizliğini bulamazsınız.

volgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Her halukarda, stok soğutucudan biraz daha az olur ama hiçbi zaman 120 mm bi kule soğutucunun sessizliğini bulamazsınız.
eyvallah hocam bilgi için. ultra sessiz olsun diyecek lüksüm yok şu anlık, çok teşekkürler.