Oyunlarda iyi bilgisayarda birden 3-4 sn fps düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

RidvanDikbayir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Power supply isiniyor olabilir veya ortak bilgisayarsa beraber kullandigin kisi veya sen farkinda olmadan saka amacli bir virus indirmis olabilirsin

RidvanDikbayir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Benim kardesiminde bilgisayari boyl bozuktu ama nasil duzeltti bilniyorum kardesim aklima geleni soyledim olabilecek durumlar bunlar bilgisayari acabildiginde icindeki onemli dosyalari alip format atmayi dene olnadi korona bitince bi tamir ettir

fx6300adına

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Pc açıyorum 15-30 dk arası çalışıyor sonra aniden kapanıyor ve birdeha açılmıyor bı kaç saat sonra acabiliyorum. Fanlar temiz ısınma felan yok kablolar yeni neden olduğunu anlamadım yardımcı olurmusunuz
işlemcin veya herhangi bir donanım aşırı ısınıp kapanıyordur sıcaklıklara bakın.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kasa uzay montaj mı, anakart temassızlık yapıyor olabilir veya kısa devre de mümkün... Kasa montajının düzgün olması çok önemli, kontrol etmelisin.

RidvanDikbayir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Anladigim kadariyla kardesimizin yasi biraz kucuk bence cok fazla kurcalamasin aralarla oynasin sonrasinda bi tamir ettirsin :wink:

Reparil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Bu sorunun bir çok nedeni olabilir. Yanlış yapılan montaj bile kısa devreyi tetikleyip elektriksel yüklenmeyi tetikleyip cihazın kapalı kalmasına neden oluyor olabilir. En sağlıklısı bir servis ile görüşmeniz olacaktır.

PcYardim211a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kasanın dışına elini koyarak anlayamazsınız programla bakın :D
Abi kasayı açıyorum başında bekliyorum kapandığı an bakıyorum heryerine fanlar anakart işlemci kablolar felan ellim ısınmıyor bilene 3 gün öncesinde hiç sorun yoktu ne oldu bianda anlamıyorum .d bilgisayarcıya götüremem kendim birşeyler yapmaya çalışıyorum

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Abi kasayı açıyorum başında bekliyorum kapandığı an bakıyorum heryerine fanlar anakart işlemci kablolar felan ellim ısınmıyor bilene 3 gün öncesinde hiç sorun yoktu ne oldu bianda anlamıyorum .d bilgisayarcıya götüremem kendim birşeyler yapmaya çalışıyorum
Bilgisayar parçalarına çıplak elle dokunma o bile bozabilir. Sorunun büyük ihtimalle güç kaynağından garantisi varsa bir garantiye gönder.

PcYardim211a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni pc aldım gta 5 ve lol oynayabildim gta 5 de 3 dk da bir 3-5 sn arası FPS 5-10 arasına düşüyor sonra hemen düşüyor. Lol 1 kere oynadım ondada fps 1 kere çok düştü 01 felan oldu hemen düzeldi sonra. HELP

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
gta 5 de fps 5-10 arasına düşüyorsa o oyunu pc rahat kaldırmıyordur.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Yeni pc aldım gta 5 ve lol oynayabildim gta 5 de 3 dk da bir 3-5 sn arası FPS 5-10 arasına düşüyor sonra hemen düşüyor. Lol 1 kere oynadım ondada fps 1 kere çok düştü 01 felan oldu hemen düzeldi sonra. HELP
sıcaklık
özellikler
driver varmı yokmu
de Allah'ını seviyorsan artık :)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Büyük ihtimal sorun driverlardan kaynaklanıyor. Cihazınızdaki driverları güncelleyip tekrar denemenizi öneririm

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
beyler hazır birkaç kişi burdayken bana da şunu söyleyin :d - i3 9100f fps, 8gb 2666mhz ram, rx570, ssd gibi özelliklere sahip kasa giriş seviye oyuncu için önerirmisiniz?

PcYardim211a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sıcaklık
özellikler
driver varmı yokmu
de Allah'ını seviyorsan artık :)
sıcaklık ölçmedimde gta 5 de bile cok az ısınıyor anlıyorum
i-5 8.nesil 8gb ram 500gb hafza SSD 250gb olması lazım ekran kartı
Intel(R) UHD Graphics 620 bu var bide
NVIDIA GeForce MX110