Masaüstü önerisi(Bakarsanız lütfen cevap yazın)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Arkadaşlar merhaba. Masaüstü önerisi için kaydoldum. 8. sınıfa geçtim. LGS'ye çalışmak için ve uzaktan eğitim dolayısıyla bir sürü z-kitap, örnek deneme vs. indireceğim. Dolayısıyla geniş bir alana ihtiyacım var. SSD ve HDD'yi beraber kullanmayı düşünüyorum ama emin değilim. Bununla ilgili de bir şeyler derseniz sevinirim. Birkaç tane de oyun indirmeyi düşünüyorum.( İçinde ağır oyun da olabilir.) Kasmadan oynatırsa sevinirim. İşlemci ile ilgili pek bir bilgim yok ama ilerideki teknolojilerle de uyumu olan güçlü bir işlemci olursa güzel olur. Monitör olarak AOC 27" C27G2ZU/BK 240Hz 0.5 ms 2×HDMI DP FHD Curved Freesync Premium ve G-Sync Gaming düşünüyorum.(Monitör adındaki "ve" kelimesi monitör adının bir parçası, iki farklı mönitör anlamında değil.) Bu mönitör fiyatına göre çok iyi özellikler sunmuş, yorumlarsanız sevinirim. Kasa da görünüm olarak modern ve de hava çıkışı için birazcık da açık olursa sevinirim. Ram olarak 16gb, SSD olarak 256gb ve HDD için de 1tb düşünüyorum ama bu rakamlar minimum tabii, daha yüksek olabilir. Ek olarak bir de hava soğutucusu ve sıvı soğutucusu önerirseniz(Kasada ısınma olmaması için) çok memnun olurum.Bütçem kasa ve monitör olarak toplam 10-11 bine kadar. Daha uygun(FP) olsun diye toplama bilgisayar almayı düşünüyorum. İlerde üstünde işlem yapacağım büyük olasılıkla.(İşlemci değişikliği, ram arttırması vs.) Yani işleme de uygun olursa sevinirim. Bahsettiğim özellikleri kapsarsa çok minnet duyarım. Biraz uzun tuttuysam kusuruma bakmayın lütfen. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.?:)

Dobby

Asistan
Reaksiyon puanı
74

Son attığımı Öneririm işlemci ve harddisk ekleyerek

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Dediğin Monitör gayet iyi. Sistem olarak da şunu öneririm:

7 bin liralık kasa. Üzerine biraz daha ekleyip ekran kartını yükseltebilirsin ama, bu da yeterli bence.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Lütfen tek konu üzerinden devam edelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...