masaüstü çözünürlüğüm önerilen ayarda değil

Bu konuyu okuyanlar

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
laptopum bundan birkaç sene önce yere düşmüştü ve ekranı beyaz olmuştu bende monitör takmıştım laptopa sonra işte bayağı kullandım tabi hiç sorun yoktu ve bundanda birkaç ay öncesi laptopum bios menüsünde kaldı her açıp kapatmamda bios menüsüne atıyordu bende tabi monitöre yansıtamadığı için müdahale edemedim sonra tamirciye götürüp format attırdım tamirciden bi geldi çözünürlük 1024x600 ayarındaydı ama benim normal çözünürlüğüm 1024x768 ayarında olması gerekiyor ekranın üst ve alt kısmında serçe parmağın yarısı kadar bir siyah boşluk var.çözünürlüğü kişiselleştirme ayarından değiştir demeyin çünki denedim sadece 2 çözünürlük seçeneği var format attırmadan önce bir sürü seşenek vardı şimdi 1024x600 ve 800x600 ayarları var 1024x768 ayarını uygulamak için ne yapayım
Ekran Alıntısı.PNG

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Ekran kartı güncel değildir bende yaşamıştım.Aygıt yöneticisi-Görüntü bağdaştırıcıları-Ekran kartını seç ve sürücüsünü güncelleştir.Sorun çözülmezse ekran kartının driver ını googledan indir kur.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
laptopum bundan birkaç sene önce yere düşmüştü ve ekranı beyaz olmuştu bende monitör takmıştım laptopa sonra işte bayağı kullandım tabi hiç sorun yoktu ve bundanda birkaç ay öncesi laptopum bios menüsünde kaldı her açıp kapatmamda bios menüsüne atıyordu bende tabi monitöre yansıtamadığı için müdahale edemedim sonra tamirciye götürüp format attırdım tamirciden bi geldi çözünürlük 1024x600 ayarındaydı ama benim normal çözünürlüğüm 1024x768 ayarında olması gerekiyor ekranın üst ve alt kısmında serçe parmağın yarısı kadar bir siyah boşluk var.çözünürlüğü kişiselleştirme ayarından değiştir demeyin çünki denedim sadece 2 çözünürlük seçeneği var format attırmadan önce bir sürü seşenek vardı şimdi 1024x600 ve 800x600 ayarları var 1024x768 ayarını uygulamak için ne yapayımEkli dosyayı görüntüle 141471
Grafik sürücüleri kurulu muydu? En son sürümü kurmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca orada "birden çok monitör" yazıyor, onu değiştirmeyi deneyin.

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Ekran kartını güncellemeyi deneyin.
Grafik sürücüleri kurulu muydu? En son sürümü kurmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca orada "birden çok monitör" yazıyor, onu değiştirmeyi deneyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

senin yazdığın metninden biraz aldım kusura bakma :( :)

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar regedit yolu ile ekran ayarlarını değiştirdim oldu çok kolaymış yeni konu açmaya değmedi yinede teşekkürler grafik kartı driver ı ekran kartı sürücüleri felan hepsi kurulu sorunum görüntü ayarlarındaki bir değerin sıfır a çekilmesiymiş değeri 1 e çektim oldu

Ekran kartını güncellemeyi deneyin.

senin yazdığın metninden biraz aldım kusura bakma :( :)
bu arada birden çok monitörle alakası olduğunu sanmıyorum

tam olarak bu
bu vidyoyu izleyin anlarsınız

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    83.8 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme: