Yardım Masaüstü bilgisayar önerisi, toplaması?

Bu konuyu okuyanlar

NapperC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bilgisayar toplama konusunda yardımcı olabilecek var mı? Ben donanımdan çok fazla anlamıyorum. Mesela ekran kartları var VRam durumları var. Bunlar miminum kaç olmalı işlemci ne olmalı, daha sonra işlemciyi değiştirmek istersem hangi anakartı almalıyım bilemiyorum. Grafik tasarım, 3D modelleme ve render işleriyle uğraşıyorum. Bütçem 70binTL. Allah rızası için stabil sorun çıkartmayacak, donanımı uyumlu ama hızlı bir bilgisayar toplayabilecek var mı? Alta yorumlara özelliklerini yazabilir misiniz? Gerçekten 1 aydır almaya cesaret edemedim. Ben genel olarak özellikleri toparlardım ama ayrıntılarına girmedim. Genel itibariyle kafamda şekillenen bunlar oldu. Buna göre yazarsanız yardımcı olursanız çok makbule gececek. :(

----

Ekran Kartı: GeForce RTX 3090Ti veya 4000lerden herhangi "Ti" serisi olabilir. Fiyatta belirtleyici seçenek olacak tabi.

RAM: 32
(2x16GB) (Çift bellek durumu varmış sanırım. Çift bellek olması daha iyi diyorlar.)
(CL değerleri oluyormuş. Performans olarak enn uygunu hangisiyse seçilebilir.)

İşlemci:
Intel i7 "L3" K Serisi (L4, L5 var mı bilmiyorum.)
(K serisi sanırım 2D, 3D gibi tasarımlar üreten bilgisayarlarda kullanılıyor.)

SSD: 2TB (M2 olacak)

Power: 80+ (plus) onaylı. 750 Watt veya üzeri (Güç kaynağında sanırım ne kadar yüksek watt olursa sistemde ona göre bir performans sağlıyormuş.)

NapperC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
3 sorum olacak

1) Hazır sistemi önermenizin nedeni uyum sorununun olmamasından kaynaklı mı?

2) Nvidanın Quadro serisi varmış ve özellikle render ve grafikler için üretilmiş sanırım. Daha yeni gördüm onuda. Quadro serisini alsam daha mı mantıklı?

3) işlemcinin sonunda rakamlar söz konusu F, K, U serisi gibi. Gönderdiklerinizde F yazıyor fakat grafikler için üdşük performans mı sağlıyor acaba?

Semihonix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
3 sorum olacak

1) Hazır sistemi önermenizin nedeni uyum sorununun olmamasından kaynaklı mı?

2) Nvidanın Quadro serisi varmış ve özellikle render ve grafikler için üretilmiş sanırım. Daha yeni gördüm onuda. Quadro serisini alsam daha mı mantıklı?

3) işlemcinin sonunda rakamlar söz konusu F, K, U serisi gibi. Gönderdiklerinizde F yazıyor fakat grafikler için üdşük performans mı sağlıyor acaba?
Sadece render için falansa quadro en iyi seçim olur
Ram alırkende Cl değerinin düşük , MHz değerinin büyük olmasına dikkat et
İşlemci olarak Ryzen 9 7900x veya ryzen 9 5900x bakabilirsin
Ekran kartı
İşlemci
Ram
SSD
Anakart

Son düzenleme:

NapperC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece render için falansa quadro en iyi seçim olur
Ram alırkende Cl değerinin düşük , MHz değerinin büyük olmasına dikkat et
İşlemci olarak Ryzen 9 7900x veya ryzen 9 5900x bakabilirsin
Ekran kartı
İşlemci
Ram
SSD
Anakart
Sadece render değil oyunda oynarım büyük ihtimal. Şimdi size Nvidia RTX 1080 yoksa Nvidia Quadro P5000 mi alsam daha mantıklı olur? ikisi açısından performans kıyaslaması yaparsak hangisini seçmeleyim.

Semihonix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sadece render değil oyunda oynarım büyük ihtimal. Şimdi size Nvidia RTX 1080 yoksa Nvidia Quadro P5000 mi alsam daha mantıklı olur? ikisi açısından performans kıyaslaması yaparsak hangisini seçmeleyim.
Quadro serisi oyun için iyi olmaz

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60

Son mesajlar