• OPPO Watch Free inceleme!

    AMOLED ekranlı ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı saat OPPO Watch Free modelini inceledik. İşte özellikleri!

Marvel, Iron Man’in Üçüncüsünün Yapımına Başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

Charlie Scene

Profesör
Katılım
13 Mayıs 2011
Mesajlar
2,656
Reaksiyon puanı
6
Puanları
0
3 Mayıs 2013’de gösterime girmesi planlanlanan Marvel Iron Man 3‘ün çekim hazırlıklarına başlandı.
Marvel Studios rekor kıran Yenilmezler filminin ardından merakla beklenen Iron Man 3‘ün yapımına Wilmington, North Carolina’da başladı. Shane Black yönetmenliğindeki filmin prodüksiyon programında Raleigh/Durham, North Carolina, Miami, Florida ve Çin yer alıyor.
ironman3-set.jpg


Marvel’in ilk kez 1963’te yayınlanan ve popülerliğini hiç yitirmeyen çizgi romanlardizisine dayanan Iron Man 3‘te, Robert Downey Jr. (“Iron Man”, “Yenilmezler”) ikonik Süper kahraman Tony Stark/Iron Man olarak geri dönüyor. Filmde Robert Downey Jr’a Pepper Potts rolünde Gwyneth Paltrow (“Iron Man,” “Iron Man 2”), James “Rhodey” Rhodes rolünde Don Cheadle (“Iron Man 2”) ve Happy Hogan rolünde de Jon Favreau (“Iron Man,” “Iron Man 2”) eşlik ediyorlar. ABD’de 3 Mayıs 2013’te gösterime girecek olan Marvel Iron Man 3, Marvel’i 2009’da satın alan Disney tarafından yaptırılan, pazarlanan ve dağıtımı yapılan Yenilmezler’den sonra ikinci uzun metrajlı film olacak.
“Iron Man 3”te dünyanın en sevdiği milyarder mucit süper kahraman Tony Stark, ya da diğer adıyla “Iron Man”in beyazperdedeki destansı maceraları devam ediyor.Filmin yapımcılığını Marvel Studios Başkanı Kevin Feige üstleniyor. ProjeninYürütücü yapımcıları ise Jon Favreau, Louis D’Esposito, Alan Fine, Stan Lee, Charles Newirth, Victoria Alonso, Stephen Broussard ve Dan Mintz.
Filmin yaratıcı prodüksiyon ekibinde iki Oscar® ödüllü görüntü yönetmeni John Toll, ASC (“Braveheart,” “Legends of the Fall”), Jon Favreau, Louis D’Esposito, Alan Fine, Stan Lee, Charles Newirth, Victoria Alonso, Stephen Broussard ve Dan Mintz, prodüksiyon tasarımcısı Bill Brzeski (“The Hangover,” “Due Date”), editörler Jeffrey Ford, A.C.E. (“Yenilmezler,” “Kaptan Amerika: İlk Yenilmez”) ile Peter S. Elliot (“Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer”) ve kostüm tasarımcısı Louise Frogley (“Quantum of Solace,” “Contagion”) yer alıyor.
Marvel Studios en son eleştirmenlerden büyük övgüler alan Yenilmezler filmininprodüksiyonunu yapmış, film 207.4 milyon $’la ABD’de tüm zamanların en büyük 3 günlük haftasonu gişesi rekorunu kırmıştı. Halen gösterimde olan film gişerekorlarını altüst etmeye devam ederken, Walt Disney Company’nin Amerika’da ve dünya genelinde tüm zamanların en büyük gişe hasılatı yapan filmi ve dünya genelinde 1 milyar $’ı geçen beşinci filmi oldu.
Marvel 2011 yazında başrolünü Chris Hemsworth’ün oynadığı “Thor” ve Chris Evans’ın oynadığı “Kaptan Amerika: İlk Yenilmez” ile iki yeni ve başarılı seriyi başlattı. Her iki film de gişede 1 numara olarak gösterime girdiler ve birlikte dünya genelinde 800 milyon $’ı aşkın gişe hasılatı elde ettiler. 2010’da başrollerinde Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson ve Mickey Rourke ile Iron Man 2 ilk haftasonunda Amerika’da 128.1 milyon $ gişe hasılatıyla 1 numaraya yerleşmişti.
Marvel 2008 yazında gişe rekorlarını altüst eden yaz filmleri “Iron Man” ve “Incredible Hulk”’ı çıkardı. Robert Downey Junior’un ilk kez süperkahraman zırhını kuşanıp Terrence Howard, Jeff Bridges ve Gwyneth Paltrow’un yanısıra başrolünü üstlendiği “Iron Man” 2 Mayıs 2008’de gösterime girdi ve gişede büyük başarı yakaladı. Arka arkaya iki hafta bir numaraya yerleşen film, açılış haftasonunda 100 milyon $’danfazla hasılat yaptı. Marvel 13 Haziran 2008’de gösterime giren “Incredible Hulk” ile o yazki ikinci bir numaradaki açılışını gerçekleştirdi.
 

madmex

Profesör
Katılım
16 Nisan 2011
Mesajlar
2,606
Reaksiyon puanı
5
Puanları
0
Biraz kan ve ceset istiyoruz çoluk çocuk filmi gibi
 
Üst