Martılara plaka geliyor, ücreti de artacak

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İyide bu araç ile şehir dışına veya şehir içi seyahet eden mi var? Ne bu cürret? :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
plakayı nereye takıcaklar? Arkasına mı?

Son düzenleyen moderatör:

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Siyasetçilerin halkı düşündüğü falan yok.. A partisi de, aynı B partisi de. Kısaca çok nefes almayın beyler devlet duyarsa ona da vergi getirir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Böylece araçların kullanım sırasında ve kullanım dışı zamanlarda sebep olabileceği ihlallere dair şikayetlerin bu plaka numaraları üzerinden daha sağlıklı yapılabilmesini sağlanacak.

Bence de gerekli
Zaten onların derdi de buydu. Hiç milleti sömürmek, cirosu düşen toplu taşımanın, ağlayıp kuduran taksicilerein kaba etini kurtarma amacı değildi.

Reaksiyon puanı
12

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yakında pedal çevirdiğimiz sıradan bisikletlere de umarım düzenleme gelmez :)

Son düzenleme:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Sevgili Görkem, doğru söyle ama... Bu martılara gelen zam, ceza vs. hükümet tarafından alınmış olsaydı ne yazacaktın?! :D

seyyah beycim plaka gerekli bence onu destekliyorum sadece ,plaka olayını sizde destekliyorsunuzdur sonuçta hem trafikte bu araç hem de bir şey olur takip etmek için gerekli diye düşünüyorum

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
seyyah beycim plaka gerekli bence onu destekliyorum sadece ,plaka olayını sizde destekliyorsunuzdur sonuçta hem trafikte bu araç hem de bir şey olur takip etmek için gerekli diye düşünüyorum
Evet, plaka işini desteklememek mümkün değil tabii. O konuda sana katılıyorum.
Ama zam, ceza gibi konulara değinmediğin için dediydim. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
çok eskiden varmış bazı elektrikli bisikletlerde gördüğün şey o plakaya atıf.
bu vali beyin kararı toplum güvenliği ve sağlığı için.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Evet, plaka işini desteklememek mümkün değil tabii. O konuda sana katılıyorum.
Ama zam, ceza gibi konulara değinmediğin için dediydim. :)

Zam olarak ise çok büyük birşey belirtilmemiş okuduğum kadarıyla şöyle deniliyor ;

İstanbul’da tam bilet 3 lira 50 kuruş. Buna göre, elektrikli aracın açılış ücreti en az 1 lira 75 kuruş olacak. Dakika başı ise en az 1 lira 15 kuruş olabilecek. Şu an Martı’nın açılış ücreti 1 lira 99 kuruş, dakikası ise 59 kuruş.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Zam olarak ise çok büyük birşey belirtilmemiş okuduğum kadarıyla şöyle deniliyor ;

İstanbul’da tam bilet 3 lira 50 kuruş. Buna göre, elektrikli aracın açılış ücreti en az 1 lira 75 kuruş olacak. Dakika başı ise en az 1 lira 15 kuruş olabilecek. Şu an Martı’nın açılış ücreti 1 lira 99 kuruş, dakikası ise 59 kuruş.
ben şimdi bu gündeme uzağım küçük şehirde yaşıyorum. ben şu şekilde anladım doğru mu?
bu scooter kiraladığımızda ortalama 10 dakika sürersek 7 - 8 tl gibi bir rakam mı ödüyoruz?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ben şimdi bu gündeme uzağım küçük şehirde yaşıyorum. ben şu şekilde anladım doğru mu?
bu scooter kiraladığımızda ortalama 10 dakika sürersek 7 - 8 tl gibi bir rakam mı ödüyoruz?
o İstanbul'u bağlar değişen bişey olmaz nerdesin? ben İzmir'deyim bir kere gördüm onları kullanmadım hiç.

Reaksiyon puanı
3,027
Bu aralar ne ile ilgilenirsem onun başına bir şey geliyor. Bir ara UBER'e tutuldum yasaklandı. PayPal kullanıyordum yasaklandı. Martı'ya son 2 aydır biniyorum zam geliyor çıvdırıcam :(
Dün ilk defa Martı'yı denedim ona da yasak geliyor çok şükür. Xiaomi Scooter bile 3000TL, Almanya'da o paraya araba alınıyor.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Oldu olacak bisikletlere de taksınlar, onlara da ceza yazsınlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
çok eskiden varmış çok fazla sorun olmuş kaldırılmış plaka.