Mars,ta garip görüntü buldum

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Bildiğiniz üzere Penceverance rover'i marsa iniş yapmış ama 360 derecelik resime dikkatli baktığımda Normal olmayan bir taşa rastladım.

Bu nedir sizce?

IMG_20210226_083337.jpg

IMG_20210226_083119.jpg

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Yok o benim. Canım sıkılmıştı diye ziyaret etmiştim marsı. Ne oluyor ve neler var diye. Ama sadece kum ve kum fırtınaları varmış. ?

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Arkadaşlar ben ciddiyim. Mars'a gerçekte hiçbir zaman gidilmedi ve hiçbir zaman gidilmeyecek. 1969'da da aya gidilmedi sonrasında da hiç gildimedi. Sadece hayalini kurabilirsiniz. Hayal kurmak serbest ancak gerçekler başka.
Sence Amerika hiç aya gitmeseydi Sovyetler bunu kanıtlamaz mıydı? Dünyadaki bütün uzay ajansları yalan mı söylüyor? Hem bu kadar uydu fırlatılabiliyorsa Aya ve Marsa neden gidilmesin?

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sence Amerika hiç aya gitmeseydi Sovyetler bunu kanıtlamaz mıydı? Dünyadaki bütün uzay ajansları yalan mı söylüyor? Hem bu kadar uydu fırlatılabiliyorsa Aya ve Marsa neden gidilmesin?
ABD ve Sovyetler II. dünya savaşında aynı cephede yeralmış iki ülke. Hiç aynı cephede savaşan ortaklar birbirinin hilesini açıga verir mi?

Fırlatılan uydular da hikaye. Fırlatılan 35 bin uydunun birini çift fırlatsalar biri digerini canlı cekse uzaya cıkışını öyle görsek? Yok. Neden cunku öyle bir cekimi gerçekçi yapmak cok zor.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
ABD ve Sovyetler II. dünya savaşında aynı cephede yeralmış iki ülke. Hiç aynı cephede savaşan ortaklar birbirinin hilesini açıga verir mi?
Sovyetler ile ABD dost mu? :tearsofjoy: Soğuk savaş ve başka birçok şeyden haberin yok herhalde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanlar aslında dünyaya hiç gitmedi!

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sovyetler ile ABD dost mu? :tearsofjoy: Soğuk savaş ve başka birçok şeyden haberin yok herhalde.

İnsanlar aslında dünyaya hiç gitmedi!
Sovyetler ile ABD dost dedim mi?
II. d.s.'da aynı cephede savaşmış bu iki ülke soğuk savaş ile "bakın biz artık rakibiz" oyununu oynadılar. Oyuna değil, gerçeklere bakacaksın. Uzaya cıkış bir film. Bu filmde kullanılan roket, uzay istasyonu falan alet edevatları, hem de soğuk savaş döneminde ABD ve Sovyetler birbirine hibe etti. Ne soğuk savaş ama. Neyse daha fazla tartışmayacağım.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bence de, doğru olan bu. Ama bu bilgilere nasıl ulaştığını çok merak ediyorum.

bilgilere nasıl ulaştığımı mı merak ediyorsun?

1986 yapımı Mir uzay istasyonu uzayda yıllarca kaldıktan (stüdyoda yıllarca filmleri çekildikten) sonra Mir ABD'ye satıldığı İngilizce Vikipedi Mir makalesinde yazılı.

Soğuk savaş dönemi boyunca öyle savaştık öyle savaştık ki birbirimize uzay istasyonu hediye edelim de savaşmamızı kutlayalım ?

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059

Fırlatılan uydular da hikaye. Fırlatılan 35 bin uydunun birini çift fırlatsalar biri digerini canlı cekse uzaya cıkışını öyle görsek? Yok. Neden cunku öyle bir cekimi gerçekçi yapmak cok zor.
Qeqwwweqwe troll müsün karşim, benimde dün kafama kriptonit düştü zaten ??

Allah'ım hala gülüyorum ??????

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
bilgilere nasıl ulaştığımı mı merak ediyorsun?

1986 yapımı Mir uzay istasyonu uzayda yıllarca kaldıktan (stüdyoda yıllarca filmleri çekildikten) sonra Mir ABD'ye satıldığı İngilizce Vikipedi Mir makalesinde yazılı.

Soğuk savaş dönemi boyunca öyle savaştık öyle savaştık ki birbirimize uzay istasyonu hediye edelim de savaşmamızı kutlayalım ?
Sadece bunun sayesinde mi bunlara vardın?

Eğer Wikipediayı baz alacaksak, senin teorini çürütecek çok fazla kanıt var.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ben biliyodum bu işte bir düzen kurgu var. Hepsi sahteymiş meğerse :D

NASA-Atlantis-landing.jpg

bu mekik motorsuz asla böyle iniş yapamaz. bu fizik yasalarına aykırı. bu mekikte jet motoru olmalı. jet motorunun giriş ve çıkışını arkaya konumlamışlar. böylelikle motorsuz iniş yapıyor gibi görünmesini sağlamışlar. sihir gibi ancak sadece teknik. tekniği çok iyi uygulayınca sihir gibi oluyor.

cok iyi kurgulanmış bir düzen.