Marka değiştiriyorum

Bu konuyu okuyanlar

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Arkadaşlar cuma günü samsung servisleri bugünde öğle sonu açık olan servisi bana wtr sorununun telefondan kaynaklı olduğunu buna hiçbirşey yapılamayacağını söylediler bende değişim istedim yazı yazdılar ve 1 yıl içinde değişim sağlanır dediler...

Şaka gibi 1yıl....

Tüketici heyetine verecem...

Yeni telefonumu da aldım

Apple iphone 14 oldu şuan cihazlar aktarılıyor...

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,229
Bir yandan geçmiş olsun bir yandan hayırlı olsun

Fjord

wittroc
Reaksiyon puanı
1,373
Hayırlı olsun, geçen ay beni de mağdur ettiler. Kendim çözmek zorunda kaldım. Yakında Apple ekosistemine geçiyorum, ne renk aldın?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Evet arkadaşlar sonunda yeni telefonumdan ilk mesajım…

iPhone 14 128 gb…
Siyah renk…
32.500 TL fiyatıyla…

Daha evvel 2016-2019 arası iPhone 7 Plus kullanıp adeta aşırı kötü bir deneyim sonrasında iPhone’yi tekrar aldım…

Dosya aktarımı sürerken (4saat sürdü) o esnada 7 plus ile ilgili yaşadıklarımı telefoncuya dedim…

Bana iCloud şifresini mi unutmuştun dedi
Evet dedim
O zaman 7 plus sana tabi ki cehenneme döner dedi ve iOS’un nasıl kullanılacağını söyledi…

Eski bir iPhone kullanıcısı olarak şunu diyim şuna sanki bir androiddeyim ve daha önce iOS kullsndığım (daha doğrusu kullanmayı beceremediğim) için şuan telefoncunun dediklerini yapınca galiba iPhone ile barışacağız gibime geliyor…

Ayrıca yıllar sonra iCloud beni tanıdı

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Arkadaşlar cuma günü samsung servisleri bugünde öğle sonu açık olan servisi bana wtr sorununun telefondan kaynaklı olduğunu buna hiçbirşey yapılamayacağını söylediler bende değişim istedim yazı yazdılar ve 1 yıl içinde değişim sağlanır dediler...

Şaka gibi 1yıl....

Yeni telefonumu da aldım

Geçmiş olsun hocam S9+ da yaşadığım rezillik aklıma geldi :(
İphone 14 almışsınız hayırlısı olsun, Güle güle kullanın :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Siz bu telefonu alacaginiz zaman ben o donemde de belirtmistim. Hatta sonrasinda uzun uzun tartismistik. Turkiye'de alinacak cihaz pahali bir telefonsa, garanti durumunu goz etmek zorundasiniz maalesef ve isiniz garantiye dustugu zaman madur etmeyecek tek marka Apple. Abimde S21 Ultra var bataryasini serviste degistirmek istiyor. Pili cikarirken arka kapak kirilirsa sorumlusu biz olmayiz yeni kapak ucreti odemeniz gerekiyor diyor adamlar. Yahu pili ucretini alip degistiriyorsan o kapagi kirdiginda da yenisini ucretsiz tak bir zahmet.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Geçmiş olsun hocam S9+ da yaşadığım rezillik aklıma geldi :(
İphone 14 almışsınız hayırlısı olsun, Güle güle kullanın :)
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz bu telefonu alacaginiz zaman ben o donemde de belirtmistim. Hatta sonrasinda uzun uzun tartismistik. Turkiye'de alinacak cihaz pahali bir telefonsa, garanti durumunu goz etmek zorundasiniz maalesef ve isiniz garantiye dustugu zaman madur etmeyecek tek marka Apple. Abimde S21 Ultra var bataryasini serviste degistirmek istiyor. Pili cikarirken arka kapak kirilirsa sorumlusu biz olmayiz yeni kapak ucreti odemeniz gerekiyor diyor adamlar. Yahu pili ucretini alip degistiriyorsan o kapagi kirdiginda da yenisini ucretsiz tak bir zahmet.
Doğru…
Şimdi şöyle diyim…

2016-2019 arası kullandığım iPhone 7 Plus telefonumda başıma gelenler beni kızdırdı…

Neoldu da iphoneyi eleştirdim ?

Telefon donuyordu…
7 plus kasası büyük pil yetersizdi…
Birde iCloud şifresini unutunca telefon Sinop cezaevine döndü

Dün dosya aktarımı yapılırken telefoncu bana anlattı bende iCloud şifresini bir yere yazdım…

Şuanda androidden farkı yok indirme konusunda ve cezaevi değilmiş daha detaylı bilgi alınca iOS tercihinin doğru olduğunu öğrendim

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Her serviste sıkıntılar olabiliyor. Ben iPhone param olsa dahi alacağımı düşünmüyorum. Dümdüz telefon güvenlik diye hiçbir şey yaptırmıyor. Ben bu tarz cihazlarda özgürlüğü seviyorum.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Her serviste sıkıntılar olabiliyor. Ben iPhone param olsa dahi alacağımı düşünmüyorum. Dümdüz telefon güvenlik diye hiçbir şey yaptırmıyor. Ben bu tarz cihazlarda özgürlüğü seviyorum.
iPhone 14’te şuan özgürüm

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Flac dsd parçaları atmaya çalışın o zaman.

Apple Music'in Hi - Res Lossless modu normal hatta kulagi iyi olan kisiler icin epey yeterli kalitede. 3 dakikalik sarki ortalama 145mb veri tuketiyor uzerine Dolby Atmos destegi de cabasi. Kaldi ki FLAC'dan tam verim almak icin uygun kulaklik bulmasi da var. Standart hatta standart ustu kullanici icin yukarida dedigim Hi-Res Lossless gayet yeterli.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Atmıyorum direk App musicden dinliyorum
Güzel
Apple Music'in Hi - Res Lossless modu normal hatta kulagi iyi olan kisiler icin epey yeterli kalitede. 3 dakikalik sarki ortalama 145mb veri tuketiyor uzerine Dolby Atmos destegi de cabasi. Kaldi ki FLAC'dan tam verim almak icin uygun kulaklik bulmasi da var. Standart hatta standart ustu kullanici icin yukarida dedigim Hi-Res Lossless gayet yeterli.
Kişiye bağlı DAC aygıtı ile daha verimli oluyor. iPhone hala sevmiyorum. PC ye bağlandığımda dosyaları görmeliyim.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Güzel

Kişiye bağlı DAC aygıtı ile daha verimli oluyor. iPhone hala sevmiyorum. PC ye bağlandığımda dosyaları görmeliyim.
Benim PC ile çok işim yok…
Ben iş insanıyım benim bilgisayarım herdaim yanımda olmalı…

Ben telefonda
Tele konferans
Görüntülü konuşma
Konum yer bilgisi
WP mesajlaşma
İnternet tarayıcı
Borsa
Malzeme fiyatları
Hava durumu
Arama
YouTube iş ve teknoloji ile ilgili videolar
Face ve instagram
Hesap makinesi
Notlar
Fotoğraf makinesi
Gmail faturalar
Mail gönderme ve alma
Arada netflix

Bunları kullanıyorum müzik ve PC kısımı benim için işin ikinci hatta üçüncü planı…
Bir telefon yukarıdakilerden birini yapmazsa benim işimi aksatır o telefon benim için çöp olmuştur

Şimdi bu pazar iPhone 14 ile ilgili yorumumun olacağı bir konu açacağım

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Benim PC ile çok işim yok…
Ben iş insanıyım benim bilgisayarım herdaim yanımda olmalı…

Ben telefonda
Tele konferans
Görüntülü konuşma
Konum yer bilgisi
WP mesajlaşma
İnternet tarayıcı
Borsa
Malzeme fiyatları
Hava durumu
Arama
YouTube iş ve teknoloji ile ilgili videolar
Face ve instagram
Hesap makinesi
Notlar
Fotoğraf makinesi
Gmail faturalar
Mail gönderme ve alma
Arada netflix

Bunları kullanıyorum müzik ve PC kısımı benim için işin ikinci hatta üçüncü planı…
Bir telefon yukarıdakilerden birini yapmazsa benim işimi aksatır o telefon benim için çöp olmuştur

Şimdi bu pazar iPhone 14 ile ilgili yorumumun olacağı bir konu açacağım
Daha çok güvenlik görevlisi veya polis için iyi iPhone virüs bulaşmamasından dolayı yoksa Samsung un s serisi de bütün işleri yapıyor. Yeni nesil snapdragon gen 3 veya 2 serisi çok daha hızlı ve verimli. Oyun testleri gerçekleştirmişler iPhone bir süre sonra ısınıp takılmaya başlıyor. O eski 2010 lu yıllarda değiliz. Çok şey değişti.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Daha çok güvenlik görevlisi veya polis için iyi iPhone virüs bulaşmamasından dolayı yoksa Samsung un s serisi de bütün işleri yapıyor. Yeni nesil snapdragon gen 3 veya 2 serisi çok daha hızlı ve verimli. Oyun testleri gerçekleştirmişler iPhone bir süre sonra ısınıp takılmaya başlıyor. O eski 2010 lu yıllarda değiliz. Çok şey değişti.
Benim bundan önceki telefonum S22 idi bu sıkıntıları yaşatan telefondur…
iPhone’da sorun olmaz demiyorum ama 7 Plus deneyimimden sonra görüyorum ki apple kullanıcıları dinlemiş ve bayağı iyi yol katetmiş…

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Benim bundan önceki telefonum S22 idi bu sıkıntıları yaşatan telefondur…
iPhone’da sorun olmaz demiyorum ama 7 Plus deneyimimden sonra görüyorum ki apple kullanıcıları dinlemiş ve bayağı iyi yol katetmiş…
Kişiye bağlı birşey diyemem.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,106
Bir yandan geçmiş olsun, bir yandan hayırlı olsun. Samsung servisiyle benim de iyi bir geçmişim bulunmuyor. Şarj soketi arızasından yollamıştım. Geri geldiğinde parmak izi sallanıyordu ve arka kapakta uzun çizikler mevcuttu. Üşendiğimden dolayı geri yollamadım. 2.5 senedir bu haliyle kullanıyorum.

Son düzenleme:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bir yandan geçmiş olsun, bir yandan hayırlı olsun. Samsung servisiyle benim de iyi bir geçmişim bulunmuyor. Şarj soketi arızasından yollamıştım, geri geldiğinde parmak izi salanıyordu ve arka kapakta uzun çizikler mevcuttu. Üşendiğimden dolayı geri yollamadım. 2.5 senedir bu haliyle kullanıyorum.
Teşekkür ederim şişede geçmiş olsun

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Ben şuana kadar ısındığı için takılan İphone cihazı görmedim, Samsung da oluyor genelde :)
Şahsen Pubg oynuyorum 21:00'da başlayıp saat 23:00 saatlerini buluyor oyunu kapamam, Şarj'da oynuyorum ısınma oluyor ama takılma veya kasma olayına şahit olmadım. Samsung Galaxy S9+ kullandığım sıralarda ısınmadan ötürü donma kasma hatta takılmalar vardı.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ben şuana kadar ısındığı için takılan İphone cihazı görmedim, Samsung da oluyor genelde :)
Şahsen Pubg oynuyorum 21:00'da başlayıp saat 23:00 saatlerini buluyor oyunu kapamam, Şarj'da oynuyorum ısınma oluyor ama takılma veya kasma olayına şahit olmadım. Samsung Galaxy S9+ kullandığım sıralarda ısınmadan ötürü donma kasma hatta takılmalar vardı.
Uzun saatlerce yapıyorlar. YouTube videosu var.

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Türkiye'de her markanın servisinde sıkıntılar yaşanabiliyor. Maalesef bunun iki taraftan kaynaklanan sebepleri var. İyi servis hizmetlerinizi bizim "kurnaz" insanların suistimal etmesi gibi. Anlaşmazlık bedeli yüksek olduğu için (Telefon olduğunu varsayarak) Tüketici Mahkemesine vermeniz gerekiyor. Bir avukat desteği de alın derim.

Ben hukuk mezunuyum ama avukatlık yapmıyorum. Yapsaydım yardımcı olurdum.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Uzun saatlerce yapıyorlar. YouTube videosu var.
Jazzed İphone 13 Pro Max ile yayın yapıyor, Şahsen bir sorun yaşadığını görmedim. ( Uzun zamandır takip ediyorum ) Daha bir çok örneği var, Şahsen İphone 14 Pro kullanıyorum şuan bende bir sorun yaşamadım. Youtube'da ki başka içeriklere göz atmama gerek yok bence. İphone 11'le Pubg mobile yayını yapanlar var.

Tan KO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29

Şaka gibi 1yıl....

Yeni telefonumu da aldım

Hayırlı olsun güzel cihaz fakat o seriden sadece 14 Pro'nun alınabileceğini düşünüyorum, bunun harici bir iPhone tercih edecek olsaydım hiç düşünmeden 13 alırdım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Jazzed İphone 13 Pro Max ile yayın yapıyor, Şahsen bir sorun yaşadığını görmedim. ( Uzun zamandır takip ediyorum ) Daha bir çok örneği var, Şahsen İphone 14 Pro kullanıyorum şuan bende bir sorun yaşamadım. Youtube'da ki başka içeriklere göz atmama gerek yok bence. İphone 11'le Pubg mobile yayını yapanlar var.
Ben kötü demedim ama kısıtlı ve eskisi gibi albenisi kalmadı bence.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Ben kötü demedim ama kısıtlı ve eskisi gibi albenisi kalmadı bence.

Kötü dediniz demedim, Paylaştığınız videodaki adamlar amatör maalesef bu yüzden bu adamların paylaştıkları videoları izlemiyorum ben hatta. Sihirli Elma ve Yeşil Robot dan takip etmenizi öneririm.

Son mesajlar