Mario Gomez veda ediyor

mazruf

Guru
Onursal Üye
Beşiktaş ile Mario Gomez'in yolları ayrılıyor... Bu hafta oynanacak Osmanlıspor maçında sonra kesin kararını yönetime iletecek olan Alman oyuncu, kariyerine farklı bir ülkede devam etmeyi düşünüyor.Alman golcününün Beşiktaş ile akıbeti netleşiyor. 30 Nisan'daki opsiyonunu kullanmayan Gomez, kararını değiştirip kalmak istediğini yönetime açıklarsa, siyah beyazlılar Fiorentına yeniden ile masaya oturmak zorunda kalacak.

Siyah beyazlıların sezon başında Fiorentina'dan 1 yılı opsiyonlu, 2 yıllığına kiraladığı alman oyuncu, Beşiktaş'a veda etmeye hazırlanıyor.

Henüz kesinleşmese de kararını ayrılma yönünden veren Alman golcü, Osmanlıspor maçından sonra yönetim ile görüşecek. Bu görüşmede ayrılık kararını açıklaması beklenen Gomez, kalma yönünde görüş bildirirse bile Beşiktaş Fiorentina ile yeniden masaya oturacak.

Bu durumun nedeni ise Alman oyuncunun 30 Nisan'daki opsiyonunu kullanmaması. Gomez 30 Nisan'da Beşiktaş'ta kalıyorum demiş olsaydı, yönetim 1000 Euro'luk sembolik bonservis bedelini Fiorentina'ya ödeyip, yıldız oyuncuyu kadroda tutmuş olacaktı.

Ancak opsiyon kullanılmadığı için, Gomez sezon sonu itibari ile yeniden Fiorentına'nın futbolcusu olacak. Yani Beşiktaş Gomez'i kadrosunda tutmak isterse İtalyan ekibi ile bonservis bedeli pazarlığı yapacak.

Beşiktaş Yönetimi, Fiorentina'daki 2 yıllık duraklama döneminden sonra Beşiktaş'ta başarılı bir grafik yakalayan Gomez için bonservis bedeli ödemek istemiyor. Bu nedenle Gomez'in Beşiktaş'ta devam etmesi düşük bir ihtimail olarak gözüküyor. Ancak 30 yaşındaki futbolcu, Fiorentina'dan başka bir kulübe transfer olursa siyah beyazlılar, bonservis ücretinin yüzde 50'sine sahip olacak.

Mario Gomez'in, Türkiye'de başka bir takıma transfer olması halinde ise Fiorentina, Beşiktaş'a bonservis bedelinin yarısı dışında, 7.5 milyon Euro ek ödeme yapmak zorunda kalacak. (NTV Spor)

Mario Gomez'in yerine Falcao veya Torres

Siyah beyazlı yönetim, geride kalan haftalarda attığı 25 golle şampiyonluk yolunda takıma büyük bir katkısı bulunan Alman yıldızın ayrılması durumunda planlarını hazırladı.


Beşiktaş, Gomez'in gitmesi durumunda Falcao veya Fernando Torres'i kadrosuna katmaya çalışacak.

Bonservisi Monaco'da bulunan Falcao, bu sezon Chelsea'de kiralık olarak görev yaptı ama ligde sadece 10 maçta forma şansı bulabildi ve bir golde kaldı.

Atletico Madrid'de kiralık olarak görev yapan Torres ise bu sezon 42 maçta görev yaptı ve 11 golle takımına katkı sağladı. İspanyol golcünün sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor. (Goal.com)
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Fikret Orman, kendisine ait Instagram hesabından Radamel Falcao'nun fotoğrafını beğendi.

 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Mario Gomez Beşiktaş sayesinde yeniden hayata döndü. Sakatlığıyla, formsuzluğuyla değil, golleriyle gündeme geldi; Beşiktaş'a da çok büyük katkı sağladı. Milli takımına geri döndü. Tam bir süperstar. İnşallah 1 sene daha kalır.

Tabii bonservis ödemeyi bırakan Beşiktaş yönetimi bu sefer ne yapar bilemem; fakat Mario Gomez için ne ödenirse helal olsun.
 
Üst