Anket Manuel viteslerin sonu mu geliyor?

Otomatik vites mi, manuel vites mi?

• Kullanılan toplam oy
    24

Bu konuyu okuyanlar

alikocunsoforu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yayınlanan bir rapora göre Volkswagen, 2030 yılında manuel otomobil üretimi sonlandırmayı planlıyor. Elektrikli otomobil üretimine ağırlık verecek şirket tüm markalarında sadece otomatik vites seçeneğini sunacak. Audi, Skoda, Seat gibi markaların karardan etkilenmesi bekleniyor.

Siz bu kara hakkında ne düşünüyorsunuz? Otomatik vites bir endüstri standardı olmalı mı? Otomatik vitesin rahatlığını mı manuel vitesin sürüş keyfini mi seçersiniz? Fikirlerinizi merak ediyorum!

VW-Golf-R-8.jpg

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Her ne kadar manuel aracım olsada otomatik derim. Manuel hamallıktır.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Yayınlanan bir rapora göre Volkswagen, 2030 yılında manuel otomobil üretimi sonlandırmayı planlıyor. Elektrikli otomobil üretimine ağırlık verecek şirket tüm markalarında sadece otomatik vites seçeneğini sunacak. Audi, Skoda, Seat gibi markaların karardan etkilenmesi bekleniyor.

Siz bu kara hakkında ne düşünüyorsunuz? Otomatik vites bir endüstri standardı olmalı mı? Otomatik vitesin rahatlığını mı manuel vitesin sürüş keyfini mi seçersiniz? Fikirlerinizi merak ediyorum!

Araç spor arabaysa manuel tercih ederim. Araç normal gündelik arabaysa otomatik tercih ederim.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Araba dizelse manuel ama geri kalanı için otomatik vites iyidir.

Son düzenleme:

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Günlük şehiriçi kullanılan araba otomatik olabilir.
Spor arabalarda seçenek sunulmaya devam edilebilir.
Safkan arazi araçlarında (suv demiyorum) hâlâ manuel vites otomatik vitesten daha pahalı. :D

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Otomatik bence en rahatı üstten bir arkadaşındediği gibi debriyajsız manuel de güzel