Mansur Yavaş’tan hayvan yetiştiricilerine müjde

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Mansur YAVAŞ ile ilgili geçenlerde bir haber okumuştum. Çok güldüm.
"Makam arabalarını sattım, bundan böyle işe minibüsle gidip geliyorum" demişti.

Sonra bir gazeteci merak edip peşine düşmüş, -Hani minibüste falan yakalar, resmini çekerim, iyi bir haber olur gibilerinden- Ama...

Minibüsü bulmuş gazeteci. Bilin bakalım karşısına ne çıkmış?

Şahsına özel olarak dizayn edilmiş, değeri 1.750 bin lira (yazıyla yazalım, yanlış anlaşılmasın. Bir milyon yediyüz elli bin lira) olan modifiye bir araçmış gidip geldiği minibüs(!) :)

Buna benzer daha evvelinde de birçok haber okuduğum birine doğrusu pek itimadım yok. Samimi olduğuna asla inanmadığım biri. :)

Çook çok özel bir not: Görkem ile bizim Özkan'ın Mansur konusunda aynı noktada birleşmiş olmalarına doğrusu çok şaşırdım. Bu koalisyon hayırlı uğurlu olsun diyelim. :)
"Makam araçlarımı sattım. Kendim minibüsle gelip gidiyorum. Sadece havaalanına giderken ve İstanbul'a gelirken Vakıfbank'a ait mercedes ile geldim. Makam araçlarını satarak 70 milyon civarında tasarruf ettik. "
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mansur Yavaş: Makam araçlarını sattım, belediyeye minibüsle gidip geliyorum

Kendisi toplu taşımayla mı gidiyorsunuz sorusuna, hayır diyerek cevap veriyor. Videoyu izleyen görür.

Ah biraz araştırsanız...

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çook çok özel bir not: Görkem ile bizim Özkan'ın Mansur konusunda aynı noktada birleşmiş olmalarına doğrusu çok şaşırdım. Bu koalisyon hayırlı uğurlu olsun diyelim. :)

HDP ye PKK'ya uzak olan Türkiye'nin menfaatini düşünen Müslüman olmasa bile dinlere saygılı olan herkes bana yakın olabilir ortak paydada çok rahat buluşabiliriz yani.

Bu Mansur Yavaş'ın Minibüs işinide aşırı parlatmaya çalışıyorlar. Minibüs deyince millette sanıyor ki bu şehir içinde gezen vatandaşın bindiği minibüs :) Onun VIP özel tasarım Minübüs olduğunu anlamayan bıraksın gitsin zaten :D Üstüne Bankanın verdiği Mercedes marka makam arabasıda var bir belediye başkanına yeter diğer araçları SATAR TABİ SONRA...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
HDP ye PKK'ya uzak olan Türkiye'nin menfaatini düşünen Müslüman olmasa bile dinlere saygılı olan herkes bana yakın olabilir ortak paydada çok rahat buluşabiliriz yani.

Bu Mansur Yavaş'ın Minibüs işinide aşırı parlatmaya çalışıyorlar. Minibüs deyince millette sanıyor ki bu şehir içinde gezen vatandaşın bindiği minibüs :) Onun VIP özel tasarım Minübüs olduğunu anlamayan bıraksın gitsin zaten :D Üstüne Bankanın verdiği Mercedes marka makam arabasıda var bir belediye başkanına yeter diğer araçları SATAR TABİ SONRA...
Bunu bazı seçmenleri yapıyor maalesef. Hata yapıyorlar.

Özel tasarım bir Vito değil. 2012 model, zırhsız, çakarsız vito. Düz Uber minibüsü. Bunu belediye otobüsü olarak anlayan, videoyu izlememiştir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Özel tasarım bir Vito değil. 2012 model, zırhsız, çakarsız vito. Düz Uber minibüsü.

VIP minübüs sonuçta. Özel olarak düzenlenmiş.

Şimdi gir Sözcü Cumhuriyet T24 Tele1 KRT Halk TV tarzı haber sitelerine hepsinde mütavazi başkan makam aracı kullanmıyor evine Minübüsle gidiyor diye ALGI haber yapıyorlar.

1616861437358.png

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
VIP minübüs sonuçta. Özel olarak düzenlenmiş.

Şimdi gir Sözcü Cumhuriyet T24 Tele1 KRT Halk TV tarzı haber sitelerine hepsinde mütavazi başkan makam aracı kullanmıyor evine Minübüsle gidiyor diye ALGI haber yapıyorlar.
Onları desteklemiyorum tabii ki. Mansur Yavaş'ın adını kirletiyorlar. Karşıt sitelere girdiğimiz zaman, Mansur Yavaş'ın yalan söylediği, söyleniyor. Aslında Mansur Yavaş'lık bir durum yok. Medya birbiriyle savaşıyor :D

Mansur yavaş, Melih Gökçek'in sekreterinin bile makam aracı olduğunu söylemiş. Ne kadar doğru, bilemem.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Onları desteklemiyorum tabii ki. Mansur Yavaş'ın adını kirletiyorlar. Karşıt sitelere girdiğimiz zaman, Mansur Yavaş'ın yalan söylediği, söyleniyor. Aslında Mansur Yavaş'lık bir durum yok. Medya birbiriyle savaşıyor :D

Bu VIP münibüslerin sıfır 1.5 Milyon TL üstü özel siparişler 2 milyon üstüdür ama bu minibus 2012 model olduğuna o kadar yoktur. Ama hiç yoktan Yarım Milyonu vardır onunda 400-500 bin TL'den aşağı değildir. Ama burada LAF CAMBAZLIĞI YAPILMASI RAHATSIZ EDİCİ.

Sonuçta Türkiye'nin Başkentinin Belediye başkanı ve Makam aracına binmek hakkı VIP minübüse biniyor diye kimse ona kötü gözle bakmaz. Ama sordular mı makam arabam yok kullanmıyom Minibüsüm var dedimi bence yanlış oluyor.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bu VIP münibüslerin sıfır 1.5 Milyon TL üstü özel siparişler 2 milyon üstüdür ama bu minibus 2012 model olduğuna o kadar yoktur. Ama hiç yoktan Yarım Milyonu vardır onunda 400-500 bin TL'den aşağı değildir. Ama burada LAF CAMBAZLIĞI YAPILMASI RAHATSIZ EDİCİ.

Sonuçta Türkiye'nin Başkentinin Belediye başkanı ve Makam aracına binmek hakkı VIP minübüse biniyor diye kimse ona kötü gözle bakmaz. Ama sordular mı makam arabam yok kullanmıyom Minibüsüm var dedimi bence yanlış oluyor.
Otobüs değil, minibüs diyor. Zaten sunucu belediye otobüsüne mi biniyorsunuz diyor, hayır diyor. Video gayet açık. Laf cambazlığı yapanlar ise Mansur yavaş değil, muhalif haber siteleri.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
1616862505706.png

Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde, ilçe sakinlerine bisiklet kültürünü benimsetmek ve yaygınlaşmasına örnek olmak isteyen Belediye Başkanı Murat Becerikli, kent merkezinde makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başladı. Sabah evinden bisikletle yola çıkan Becerikli, belediyenin girişine bisikletini bıraktıktan sonra makamına çıkarak mesaisine başlıyor.

Sekreteri bulunmayan başkan, belediyeye gelen telefonlara da direk kendi bakıyor. Şehir içindeki belediye çalışmalarına ve programlara giderken de bisikleti tercih eden Becerikli, vatandaşların takdirini topluyor.

“Belediyemizin bütçesine göre bizim için büyük bir tasarruf tabi büyükşehir belediyeleriyle kıyasladığınızda devede kulak. Bu uygulamayı büyükşehir belediyelerinin tamamının uygulaması durumunda ilçe belediyelerinin bütün sıkıntılarının çözüleceğine inanıyorum. Belediye başkanlarının gösterişli, şatafatlı araçlara binmesine gerek olmadığını düşünüyorum.

Zaten halk tarafından seçilmişsin maaşını alıyorsun bu maaş yetiyor bunun üzerine ekstradan makam araçlarına, koruma ordularına gerek yok. Belediyemize ve ilçe halkımıza yakışan neyse ben onu yaptım bu umarım tüm belediyelere örnek olur” diyen Becerikli, makam aracını kaynak gerekirse satabileceğini de belirtti.

Cilası çabuk döküldü! Mansur Yavaş’tan araç israfı​

Büyükşehire bağlı Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na araç kiralamak için kolları sıvayan Yavaş’ın, AK Parti döneminde toplamda 103 araçla yürütülen iş için tam 136 araç kiralamak istediği öğrenildi.

İcraatlarından çok ucuz şovlarıyla gündemden düşmeyen CHP’li belediyelerde her gün yeni bir olay patlak veriyor. Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin olaylarıyla anakent belediyelerinde göstermelik bir başarı kazanan CHP’nin başkanları, kamunun imkanlarını har vurup harman savuruyor.
1616863081792.png

Sözlerini unuttu​

İş bilmezliklerini ve finansal vizyonsuzluklarını ‘enkaz devraldık’ yalanıyla gizlemeye çalışan CHP’li isimler, seçim döneminde verdikleri sözlerin tam aksi yönde icraatlarda bulunuyor. Miting meydanlarında, ‘Kiralık araçlarda tasarruf yapacağız’ diye bas bas bağıran CHP’li Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın son ihalesi, söylemleriyle eylemleri arasındaki çelişkiyi gözler önüne seriyor. 26 Aralık tarihinde Kent Estetiği Daire Başkanlığıiçin araç kiralama ihalesine çıkacak olan Yavaş, kendi kendini yalanladı.

33 araç daha fazla​

AK Parti döneminde Kent Estetiği Daire Başkanlığının bütün işi sadece 103 araçla yönetilirken, Yavaş aynı iş için 136 araca ihtiyaç duydu. İhale şartnamesini bu sayıya göre hazırlayan Yavaş, aynı iş için tam 33 araç daha fazla kiralama yoluna gitti. AK Parti döneminde araçların çoğunu; çift kabinli kamyonet, moloz aracı ve kazı araçları oluştururken, yeni istenen araçlardan 21 tanesinin binek, 2’sinin arazi, 2’sinin minibüslerden oluşması dikkat çekti. İş makinalarından ziyade binek araçların fazla olması da, ‘araçların kamu yararından çok parti içi hizmet için kullanılabileceği’ yorumlarını beraberinde getirdi.

Yandaşa mı?​

Sürekli olarak şeffaf yönetimden bahseden ve israfa geçit vermeyeceği söylemlerini dillendiren Yavaş’ın, kendisiyle çelişmesi ise Türk siyasi tarihine geçti. Şeffaflık söylemini diline pelesenk eden Yavaş’ın kendisine yöneltilen soruları, ‘devlet sırrı’ diyerek açıklamaktan kaçınırken, aynı iş için AK Parti döneminden daha fazla araç kiralaması da kafalarda soru işareti doğurdu.

İşin mahiyeti aynı olmasına rağmen daha fazla araç kiralama yoluna giden Yavaş, bu sayede yandaşlarını mı zengin ediyor sorusu da gündeme gelmiş oldu.

kaynak:

1616863509068.png

25 MİLYON LİRA RÜŞVET İDDİASI
İş adamı Sinan Aygün davaya Ankara Büyükşehir Belediyesi yanında müdahil oldu. Ancak dava TMMOB lehine sonuçlandı. İddiaya göre, Danıştay'ın pek çok kararına açıkça aykırı olan kararın bir üst mahkemeye taşınması için Ankara BüyükşehirBelediyesi'nin başvuru yapmasını bekleyen Aygün, Mansur Yavaş ve ekibinin davayı ancak kendilerine 25 milyon lira verilirse bir üst mahkemeye taşıyacakları, aksi halde milyonlarca dolar yatırım yaptığı inşaatlarını yıkacakları tehdidi ile karşılaştı.

Mansur Yavaş'ın eski CHP milletvekili Sinan Aygün'ün davasını bir üst kanun yoluna taşıması yasal zorunluluk iken Aygün'ün durumunu fırsata çevirip kendisine 25 milyon lira vermemesi halinde mahkeme kararına itiraz etmeyeceğini söylediği ileri sürüldü. Aygün tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na konuyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

BU OLAYIN AKIBETİNİ DE MERAK ETMİYOR DEĞİLİM :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,324
Mansur Yavaş değil, Haber siteleri yalan söylüyor.
Yalan'ın altyapısını kendisi hazırlıyor ama... "Ben minibüsle gidiyorum" derken, bu bir algı olmuyor mu? Çünkü ben bir vatandaş olarak direkt olarak dolmuş minibüs aklıma geliyor.

Burada hemen şunu söyleyim, koca bir Ankara belediye başkanının makam arabası olması, ona binmesi kesinlikle ayıpsanacak bir durum değil. Buna kimse de ses edemez. Anadolunun bilmem hangi kıytırık bir kasaba belediye başkanı bisikletle işe gidebilir, bunu anlarız ama bunu Ankara belediye başkanının yapmasını pek doğru bulmam. Bunun kişinin şahsıyla değil, oturduğu koltuğun büyüklüğüyle bir alakası var.

Ondan kimse fakir fukara edebiyatı yapmasını beklemiyor, sadece dürüst olmasını istiyor. Algı yapmasın istiyor. Eğer minibüsle gidiyorsan en azından o minibüs ifadesinin başına bir "özel" takısı ilave edebilirsin, o zaman sana kimse tek kelime edemez.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Yalan'ın altyapısını kendisi hazırlıyor ama... "Ben minibüsle gidiyorum" derken, bu bir algı olmuyor mu? Çünkü ben bir vatandaş olarak direkt olarak dolmuş minibüs aklıma geliyor.

Burada hemen şunu söyleyim, koca bir Ankara belediye başkanının makam arabası olması, ona binmesi kesinlikle ayıpsanacak bir durum değil. Buna kimse de ses edemez. Anadolunun bilmem hangi kıytırık bir kasaba belediye başkanı bisikletle işe gidebilir, bunu anlarız ama bunu Ankara belediye başkanının yapmasını pek doğru bulmam. Bunun kişinin şahsıyla değil, oturduğu koltuğun büyüklüğüyle bir alakası var.

Ondan kimse fakir fukara edebiyatı yapmasını beklemiyor, sadece dürüst olmasını istiyor. Algı yapmasın istiyor. Eğer minibüsle gidiyorsan en azından o minibüs ifadesinin başına bir "özel" takısı ilave edebilirsin, o zaman sana kimse tek kelime edemez.
Video'da demek istediği şey gayet açık. Çarpıtanlar haber siteleri.