Mansur Yavaş’tan AKP’lilere sert tepki: Kendinizi Allah’ın yerine koymayın

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4,113
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Boğaziçi protestolarına ilişkin tartışma yaşandı. AKP Sincan Belediye Meclis Üyesi Nihat Yalçın, Mansur Yavaş'ın Kabe resminin Boğaziçi Üniversitesi'ndeki sergide yerde sergilenmesine neden tepki göstermediğini sordu. Yavaş, "Hep kendinizi dindar görüyorsunuz, milleti dinsiz görüyorsunuz. Bunun için kaybedeceksiniz. Kendinizi Allah'ın yerine koymayın" diye yanıt verdi.

Kaynak:Mansur Yavaş’tan AKP’lilere sert tepki: Kendinizi Allah’ın yerine koymayın

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
"Hep kendinizi dindar görüyorsunuz, milleti dinsiz görüyorsunuz. Bunun için kaybedeceksiniz. Kendinizi Allah'ın yerine koymayın"
E bunun üstüne laf söylenir mi şimdi? :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Soru yere serilen kabe resmini neden kınamadın. Verilen cevaba bak ? Alakaya çay demle hesabı kendini Allah gibi görmekle dindar görmekle ne alaka ben anlayamadım... Millette Mansur Yavaş ı parlatacak diye her lafına ooooo ne laf çakmışş offf ne laf koymuş gibi yapmanın anlamı yok sanki... Yaptığı icraatlar ile gösterir o kendini zaten.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Soru yere serilen kabe resmini neden kınamadın. Verilen cevaba bak ? Alakaya çay demle hesabı kendini Allah gibi görmekle dindar görmekle ne alaka ben anlayamadım... Millette Mansur Yavaş ı parlatacak diye her lafına ooooo ne laf çakmışş offf ne laf koymuş gibi yapmanın anlamı yok sanki... Yaptığı icraatlar ile gösterir o kendini zaten.
Sorunun sorulma amacı gayet açık. Gayet güzel cevap vermiş. İcraatlarıyla gösteriyor zaten kendini.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Sayın icraatlerini de bilelim öyleyse. Malum bazılarınızın Cumhurbaşkanı adayı ve 2023te Cumhurbaşkanı olacak bu şahıs. Dolayısıyla cumhurbaşkanlığı makamını layık gördüğünüz birinin şimdiden en az 5 büyük icraatini sayabilmeniz lazım. Ama sakın yol yaptı demeyin. Malum Erdoğanın cumhuriyetin ilk 80 yılında yapılan bölünmüş yolun 2-3 katını yapmasını yol yaptı diye küçümsüyorsunuzya o yüzden yol, metro, köprü vs yapmak bir kriter değil. O sayılmıyor. Bunlar hariç elindeki yetki ve imkanlarla büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları dönemindeki 5 büyük icraatini sayın. Hadi buyrun sayın icraatlerini Mansurun. Sayın ki biz de bilelim. Öyle çok güzel çalışıyor, icraatleriyle gösteriyor demekle olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ortaya bir iddia atıyorsunuz buyrun ikna edin bizi diyoruz, gelen cevap komik emojisi. Siz busunuz işte, anca slogan ağzıyla konuşup komik-kızgın emojisi atabilen zavallı tipler...

Son düzenleme:

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Sayın icraatlerini de bilelim öyleyse. Malum bazılarınızın Cumhurbaşkanı adayı ve 2023te Cumhurbaşkanı olacak bu şahıs. Dolayısıyla cumhurbaşkanlığı makamını layık gördüğünüz birinin şimdiden en az 5 büyük icraatini sayabilmeniz lazım. Ama sakın yol yaptı demeyin. Malum Erdoğanın cumhuriyetin ilk 80 yılında yapılan bölünmüş yolun 2-3 katını yapmasını yol yaptı diye küçümsüyorsunuzya o yüzden yol, metro, köprü vs yapmak bir kriter değil. O sayılmıyor. Bunlar hariç elindeki yetki ve imkanlarla büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları dönemindeki 5 büyük icraatini sayın. Hadi buyrun sayın icraatlerini Mansurun. Sayın ki biz de bilelim. Öyle çok güzel çalışıyor, icraatleriyle gösteriyor demekle olmaz.

Ortaya bir iddia atıyorsunuz buyrun ikna edin bizi diyoruz, gelen cevap komik emojisi. Siz busunuz işte, anca slogan ağzıyla konuşup komik-kızgın emojisi atabilen zavallı tipler...
1-)Durumu yetersiz Ankaralılara kredi kartı gibi içinde belli miktar bakiye yüklü kart verdi. Bu kart aynı zamanda normal fiyattan %30 daha ucuz almayı da sağlıyordu.

2-) İhaleleri dürüst bir şekilde yapıp canlı yayınladı.

3-)Ankaralı çiftçiyi deskekleyip tarım yaptırdı ve satın aldı, sonrasında da aldığı sebze, meyveleri Ankaralı yoksullara dağıttı.

4-) Dandik bi mevkideki adama bile verilen makam arabalarını sattı. Keyfi harcamaları bitirdi.

5-)Önceki dönemlerde de yetersiz olduğu söylenen ama yönetimin dikkate almadığı halk otobüslerin sayısını arttırdı.

Sana önerim hep aynı kanalları izlememen, azıcık yorumlaman en önemlisi de empati yapabilmen.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
1-)Durumu yetersiz Ankaralılara kredi kartı gibi içinde belli miktar bakiye yüklü kart verdi. Bu kart aynı zamanda normal fiyattan %30 daha ucuz almayı da sağlıyordu.

2-) İhaleleri dürüst bir şekilde yapıp canlı yayınladı.

3-)Ankaralı çiftçiyi deskekleyip tarım yaptırdı ve satın aldı, sonrasında da aldığı sebze, meyveleri Ankaralı yoksullara dağıttı.

4-) Dandik bi mevkideki adama bile verilen makam arabalarını sattı. Keyfi harcamaları bitirdi.

5-)Önceki dönemlerde de yetersiz olduğu söylenen ama yönetimin dikkate almadığı halk otobüslerin sayısını arttırdı.

Sana önerim hep aynı kanalları izlememen, azıcık yorumlaman en önemlisi de empati yapabilmen.
Öncelikle ben tv izlemiyorum. İkincisi siyasette empati olmaz. 3 ay önce sorduğum soruya şimdi mi cevap veriyorsun? O görünüşte şeffaf olan ihalelerin arka planında dönen dolaplar defalarca çeşitli yerlerde yayınlandı zaten üstelik kanıtlarıyla. Sana önerim olayları karşıt kanallardan da izle. Ben odatv, sözcü, cumhuriyet vsde izliyorum. Şeffaf ihale yapıyorum diyenlerin hiçbirisi şeffaf ihale yapmıyor. O tamamen palavra. Hadi bunları geçtik. Tek bir şeye cevap verin. Mansur madem o kadar başarılı Ankara 1 senede küresel şehirler endeksinde niye 10 sıra birden düştü?

kse.jpeg

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Öncelikle ben tv izlemiyorum. İkincisi siyasette empati olmaz. 3 ay önce sorduğum soruya şimdi mi cevap veriyorsun? O görünüşte şeffaf olan ihalelerin arka planında dönen dolaplar defalarca çeşitli yerlerde yayınlandı zaten üstelik kanıtlarıyla. Sana önerim olayları karşıt kanallardan da izle. Ben odatv, sözcü, cumhuriyet vsde izliyorum. Şeffaf ihale yapıyorum diyenlerin hiçbirisi şeffaf ihale yapmıyor. O tamamen palavra. Hadi bunları geçtik. Tek bir şeye cevap verin. Mansur madem o kadar başarılı Ankara 1 senede küresel şehirler endeksinde niye 10 sıra birden düştü?

Mansur Yavaş'ın yaptıklarını yazıyorum hem çiftçi hem de yoksul kazanıyor diyorum, küresel sıralamada geri düştü diyor bana.

İncele bakalım ne demekmiş küresel kent demek
Küresel Kentler

Konulara bakarken gördüm mesajını, kimse cevap vermemiş dedim verdim. İtirazın mı var?

O görünüşte şeffaf olan ihalelerin arka planında dönen dolaplar defalarca çeşitli yerlerde yayınlandı zaten üstelik kanıtlarıyla
Kanıtlandı diyorsan kanıtı da atıcaksın o zaman. Nerde kanıt? Paylaş burda.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Mansur Yavaş'ın yaptıklarını yazıyorum hem çiftçi hem de yoksul kazanıyor diyorum, küresel sıralamada geri düştü diyor bana.

İncele bakalım ne demekmiş küresel kent demek
Küresel Kentler

Konulara bakarken gördüm mesajını, kimse cevap vermemiş dedim verdim. İtirazın mı var?

Kanıtlandı diyorsan kanıtı da atıcaksın o zaman. Nerde kanıt? Paylaş burda.
Hani siz araştırmacı "ulan acaba, bi baksak mı şu iddiaya" diyen insanlardınız? Ben mi yanlış biliyorum? Onu düşünerekten atmamıştım. Hani siz demeden araştırır, bakarsınız diye. Yoksa ben elimde kanıt olmadan ortaya iddia atmam.

Neyse al sana kanıt. En yakın tarihlilerden biri. Hatta 2-3 gün öncesi. Melih Gökçek 21/f ihaleleriyle ilgili bilgi istiyor. Cevap bu. Hadi Gökçeğe gıcık ondan cevap vermiyor diyelim. Chpli biri sorduğunda da aynı cevabı alıyor. Kaldı ki isminde önemi yok verilen cevap önemli. İhaleleri şeffaf yapıyorum deyip de bilgi isteyen birine ticari sır, söyleyemeyiz vs diyorsan sen şeffaf ihale muhabbetini göz boyamak için yapıyorsun demektir. Hani tüm ihaleleri şeffaf olarak canlı yayında yapıyordun sen?

rAsgSJh.jpg

Küresel kentlerle ilgili olarak;

Metropol kentten ayrı bir kimliğe sahip olan; dünyaya ekonomi, sosyo-kültürel ve siyasal
alanlarda yön verebilen bu kentleri tanımlamak için dünya kentleri (world cities) veya daha
popüler kullanımı ile küresel kentler (global cities) denilmektedir. Bu iki kavram da 1980’lerden
itibaren yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Bunun sebebi 1980’lerde ekonomik temeli
yaşanan değişimlerdir. Bu tarihten önce mallar ve hizmetler daha çok ulusal sınırlar boyunca
işlem görürken, ayrıca ticari işlemler egemen ulus devletler tarafından sıkı bir şekilde
düzenlenirken; 1980’lerde küresel ekonominin gelişmesiyle birlikte ulus devletlerin sıkı
kontrolünden ziyade daha desantralize bir anlayışa geçilmiştir. Böylece küresel kentler
üzerinden ekonomiye dünya genelinde daha serbest yön verilmesi olgusu ortaya çıkmıştır
(Knox 2000: 3-8). Bu kapsamda varlığı kabul edilen ve önemi artan küresel kentlerle ilgili
olarak, John Friedmann 1986 yılında “The World City Hypothesis” isimli makalesini
yayımlamış ve dünya kentleri kavramını ortaya koymuştur. Saskia Sassen de 1991 yılında “The
Global City” isimli kitabı ile küresel kentler üzerine değerlendirmelerde bulunmuştur. Böylece
küresel kentler üzerine temel bilimsel çalışmalar yayımlanmaya başlamıştır (Friedmann 1986:
69-83; Sassen 1991).

Sassen’in belirttiğine göre küresel kentlerin en temel özellikleri; güçlü finansal
kuruluşlara ev sahipliği yaparak dünya ekonomisine yön vermeleri, finans ve hizmet
sektöründe dünyanın önde gelen üreticileri olmaları, teknoloji temelli yenilikçi üretimin
merkezi olmaları ve ayrıca ürettikleri tüm ürünlerin bizzat en önemli pazarı olmalarıdır (Sassen
1991: 3). Küresel kentler özellikle iletişim ve taşımacılık alanında gelişmiş bir altyapıya; bunun
yanında güçlü bir sosyal, ekonomik ve politik sisteme sahiptirler. Bütün bu sahip oldukları
özelliklerinden dolayı küresel kentlerden diğer küresel kentlere büyük miktarlarda ürün, bilgi,
para, insan ve teknoloji akışı bulunmaktadır. Dolayısıyla tüm bu sahip oldukları nitelikler göz
önüne alındığında, küresel kentleri en öne çıkaran ölçüt diğer kentler üzerinde sağladıkları
ekonomik, politik, sosyal ve kültürel dominantlıklarıdır (Lemanski 2007: 448-449). Bunlara ilave
olarak küresel kentleri diğerlerinden ayıran kendilerine özgü ekonomik ve sosyo-kültürel
özellikleri de bulunmaktadır.

devamını şuradan indirip okuyabilirsin. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwj1y6i97sbwAhV8hf0HHanxCzkQFjADegQIGBAD&url=https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/1494701&usg=AOvVaw1QqHTYrUw54c1vC_Tl_1JT

Küresel şehirler endeksinde ne kadar geriye gidersen, sıralamada ne kadar düşersen o kadar başarılısındır mı diyorsun sen şimdi?

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Mansur YAVAŞ Adam gibi adamdır! Yok icraatını say ikna et bilmem şu bu demissiniz

Mansur Yavaş kimdir biliyor musun?
65 yaş üstü ve yeni evlilere ve engelli bireylere aylık 100 liraya ev veren adamdır

Engelli araçlarına ücretsiz bakım onarım hizmeti başlatan adamdır.

Belediyenin Bütün ihalelerini canlı ve şeffaf (birileri gibi öyle hesabını verecek değiliz şu bu gibi kibir üstünden değil) yayınlatan adamdır

Sizin ortada bırakıp sahiplenmediginiz o sma çocukları varya heh o çiftler o hastalikta cocuklar ile perişan olmasın diye başkent ünv ile ücretsiz tarama yaptırmak için anlaşan kingtir!!

Belediyeye ait tüm çakarlı arabaların fazlalarını satıp cakarlarini söküp kaynak oluşturan adam gibi adamdır

Sizin bu pandemi de;
destek oldukta işte vay yok millet nankör yok iktidar zehirlenmesi yok yezidimiz iyi de etrafı kötü gibi kılıflar arayıp sorumluluktan kaçarak bahane ararken esnafından müzisyenine cafecisinden tüm muhtaçlarına yardım eden KING'tir

Ülke çok kötü bir buhrana sürüklenirken parti gözetmeyen Atatürk te birleşmeyi bilmiş Chp de yok tutmuş gerçek bir Ülkücü dür ve 2023 Cumhurbaşkanıdır!!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ülke çok kötü bir buhrana sürüklenirken parti gözetmeyen Atatürk te birleşmeyi bilmiş Chp de yok tutmuş gerçek bir Ülkücü dür ve 2023 Cumhurbaşkanıdır!!

Aday gösterilebilse keşke ama aday olamıyacak benim görüşüme göre.

Kişilik olarakta asilik yapacak ben başkan takmıyorum adayım diyecek bir kişiliğide yok. Zaten CHP yönetimi HDP'ye Selam gönderemiyeceği için Mansur Yavaş üstünden onu aday yapmayacaktır.

Ama İYİ partinin adayı olarak çıkarsa gene dengeleri değiştirebilir ve şansı olabilir.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Madem ki dindar sensin, Allah'a inanıyorsun, 25.000.000 ₺ rüşveti niye istedin??

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Madem ki dindar sensin, Allah'a inanıyorsun, 25.000.000 ₺ rüşveti niye istedin??
Bu sözünüzü kanıtlarınızla beraber desteklerseniz, çok sevinirim.

Online olmasına rağmen, 26 dakikadır cevap vermeyen bir CtrlEnter. Tarafsızlığını(!) belli etmiş oldu.

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bu sözünüzü kanıtlarınızla beraber desteklerseniz, çok sevinirim.
Kanıtlar karışık basından, ve Sinan Aygün'ün basın toplantısından..
Sinan Aygün: 25 milyon TL'yi okul için istediler

Yayınlanan bant kaydı dökümü
Ben kaydı dinlemedim zamanında, sadece okudum.
Davayı açan eski CHP milletvekili Sinan Aygün. Kuleler için yıkım kararı çıkmıştı sanki, ama ses kayıt davası sonuçlandı mı, ne oldu takip etmedim.

Bir bölüm:
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Haydar Demir: "Abi bize bir şey söyle de bu rakamı bağlayalım"
-Sinan Aygün: "Neyi bağlayalım? Bağlayacağınız nedir? Sizin derdiniz ne?"
-Haydar Demir: "25… 25 milyon"
-Sinan Aygün: 'Ben Sinan Aygün'sem, ben hayatımda kimseye haraç vermedim. Kimseye para vermedim. Benden bu parayı isteyemezsiniz. Bu parayı verenin…'

Sinan Aygün'ün kız kardeşi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Sibel Aygün; "Haydar Demir, Sinan Aygün'e '3 lira (milyon), 5 lira (milyon) versen olur mu? 10 lira versen olur mu?' dedi. Mansur bey 5 lirayı kabul etmemiş, 'Olmaz' demiş" ifadelerini kullanmıştı.

Online olmasına rağmen, 26 dakikadır cevap vermeyen bir CtrlEnter. Tarafsızlığını(!) belli etmiş oldu.
Az sabır. Arşiv haberlerimi kurcaladım, raflar tozluydu, 2 yıl geçmiş..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
O 25 Milyon olayı mahkemelik oldu ve daha mahkeme kararı yok. ( Zaten kesinleşmiş olsa Belediye başkanlığı bile zora girerdi Mansur Yavaş'ın.)

Ben kesinleşmeyeceğini düşünüyorum o işin. Bu saatten sonra Mansur Yavaş'ı görevden alma veya hapse flan atmak demek direk otomatikman Cumhurbaşkanı yapacak maduriyet demektir.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
O 25 Milyon olayı mahkemelik oldu ve daha mahkeme kararı yok. ( Zaten kesinleşmiş olsa Belediye başkanlığı bile zora girerdi Mansur Yavaş'ın.)

Ben kesinleşmeyeceğini düşünüyorum o işin. Bu saatten sonra Mansur Yavaş'ı görevden alma veya hapse flan atmak demek direk otomatikman Cumhurbaşkanı yapacak maduriyet demektir.

Selamlar başkan : d

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kanıtlar karışık basından, ve Sinan Aygün'ün basın toplantısından..
Sinan Aygün: 25 milyon TL'yi okul için istediler

Yayınlanan bant kaydı dökümü
Ben kaydı dinlemedim zamanında, sadece okudum.
Davayı açan eski CHP milletvekili Sinan Aygün. Kuleler için yıkım kararı çıkmıştı sanki, ama ses kayıt davası sonuçlandı mı, ne oldu takip etmedim.

Bir bölüm:
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Haydar Demir: "Abi bize bir şey söyle de bu rakamı bağlayalım"
-Sinan Aygün: "Neyi bağlayalım? Bağlayacağınız nedir? Sizin derdiniz ne?"
-Haydar Demir: "25… 25 milyon"
-Sinan Aygün: 'Ben Sinan Aygün'sem, ben hayatımda kimseye haraç vermedim. Kimseye para vermedim. Benden bu parayı isteyemezsiniz. Bu parayı verenin…'

Sinan Aygün'ün kız kardeşi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Sibel Aygün; "Haydar Demir, Sinan Aygün'e '3 lira (milyon), 5 lira (milyon) versen olur mu? 10 lira versen olur mu?' dedi. Mansur bey 5 lirayı kabul etmemiş, 'Olmaz' demiş" ifadelerini kullanmıştı.

Az sabır. Arşiv haberlerimi kurcaladım, raflar tozluydu, 2 yıl geçmiş..
Kaynak bir numaralı troll olan Sinan Aygün :). Sedat Peker'in kankası ve trilyon tane defosu olan birisi. Herhangi bir kanıtı yok. Sadece iddia. Sonuçlanmış bir mahkeme yok. Melih Gökçek ile arkadaşmış galiba.

Kendinizden bu kadar emin konuşmanız komik geldi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kaynak bir numaralı troll olan Sinan Aygün :). Sedat Peker'in kankası ve trilyon tane defosu olan birisi. Herhangi bir kanıtı yok. Sadece iddia. Sonuçlanmış bir mahkeme yok. Melih Gökçek ile arkadaşmış galiba.

CHP 'de vekillik yapmış birisi ama sonuçta !
Mansur yavaşta CHP'nin adayı Ankarada. Aynı partinin mensupları o sırada.

Ayrıca Bu iddialar ortaya atıldığında Sinan Aygün'ün kız kardeşide CHP meclis üyesiydi yani boş insanlar değil demek ki CHP' de aktif görew vermişler. ( Yoksa CHP neden Defolu birine makam mevki versin. )

Not: Bu olaydan benim anladığım bir şekilde bu binalar önceki belediye zamanında yapılmış. Mansur başkanda geldiğinde zaten yapılmış artık bu adam çok kazanacak buradan birazını devlet adına alalım demiş olabilir. ( Okul yapsın diyerekten. Şahsi bir çıkar için kesinlikle para isteyebileceğini düşünmüyorum.) Bu adamda vermek istemeyince iş inada binip o zaman binalarını yıkacam a geldi konu. Bunun Üstünede konu bunlar benden para istediye geldi şimdi yoksa binaları yıkılacaktı Mansur Yavaş baya kararlıydı...

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
CHP 'de vekillik yapmış birisi ama sonuçta !
Mansur yavaşta CHP'nin adayı Ankarada. Aynı partinin mensupları o sırada.

Ayrıca Bu iddialar ortaya atıldığında Sinan Aygün'ün kız kardeşide CHP meclis üyesiydi yani boş insanlar değil demek ki CHP' de aktif görew vermişler. ( Yoksa CHP neden Defolu birine makam mevki versin. )

Not: Bu olaydan benim anladığım bir şekilde bu binalar önceki belediye zamanında yapılmış. Mansur başkanda geldiğinde zaten yapılmış artık bu adam çok kazanacak buradan birazını devlet adına alalım demiş olabilir. ( Okul yapsın diyerekten. ) Bu adamda vermek istemeyince iş inada binip o zaman binalarını yıkacam a geldi konu. Bunun Üstünede Sİnan Aygün bunlar benden para istediye getiriyor şimdi lafı yoksa baktı binaları yıkılacaklar...
CHP'nin defosuz adamı mı var? Birkaç tane milletvekili hariç çöplük dolu parti.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Kemal Bey'le karşı karşıya gelen her CHP'li troll damgası yer zaten. Bak CHP'nin dünkü CB adayı bugün yeni partisini kurdu.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Mafya ile yakın arkadaş olan birisinin, kanıtsız bir sözüne güvenmek mantıklı yani?
Mansur Yavaş'ın partisi neredeyse her gün yeni bir içi boş palavra iddia ile forumlarda konu açar gibi yalan içerik ortaya atıyor. Onlara hiç güvenilmez.
Mansur Y. İlk günlerinde belediye binasında önceki dönemden kalma göz retinası ile girilen bir gizli oda olduğunu, kendisinin o odaya henüz giremediğini ortaya atması gibi..

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Mansur Yavaş'ın partisi neredeyse her gün yeni bir içi boş palavra iddia ile forumlarda konu açar gibi yalan içerik ortaya atıyor. Onlara hiç güvenilmez.
Mansur Y. İlk günlerinde belediye binasında önceki dönemden kalma göz retinası ile girilen bir gizli oda olduğunu, kendisinin o odaya henüz giremediğini ortaya atması gibi..
Mansur Yavaş ile CHP'yi bir tutmamanı öneriyorum.

Tabii AKP bu durumda güvenilir parti konumunda değil mi? Hiç yolsuzluk yapmaz, iftira vs. atmazlar :).

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Mansur Yavaş ile CHP'yi bir tutmamanı öneriyorum.

Tabii AKP bu durumda güvenilir parti konumunda değil mi? Hiç yolsuzluk yapmaz, iftira vs. atmazlar :).
Onu Allah bilir, ben bilemem, kendimi Allah yerine koyamam.. :)

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Aday gösterilebilse keşke ama aday olamıyacak benim görüşüme göre.

Kişilik olarakta asilik yapacak ben başkan takmıyorum adayım diyecek bir kişiliğide yok. Zaten CHP yönetimi HDP'ye Selam gönderemiyeceği için Mansur Yavaş üstünden onu aday yapmayacaktır.

Ama İYİ partinin adayı olarak çıkarsa gene dengeleri değiştirebilir ve şansı olabilir.
Mansur Yavaş belediyecilikte iyi ama seçilse kazanabileceğini sanmıyorum,İmamoğlunun şansı çok daha fazla.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mansur Yavaş belediyecilikte iyi ama seçilse kazanabileceğini sanmıyorum,İmamoğlunun şansı çok daha fazla.

Ekrem İmamoğlu'nun sürekli ŞOV peşinde olması ve HDP ile çok içli dışlı olması vatandaşı rahatsız ediyor bence.
Üstüne Mansur Yavaş neredeyse 2 yıl olacak belediye başkanlığında hiç kimsenin işine karışmaz devletine laf etmez saldırmaz sürekli kendi işine bakar. ( Devlet adamı böyle olmalı. )

Ekrem İmamoğlu bir hafta İç işleri bakanı ile kavga ediyor bir hafta Çevre ve Şehircilik bakanı ile bir hafta Sağlık bakanına çatıyor. En olmadı Cumhurbaşkanına bulaşıyor kafa tutuyor flan.

Veya ülke meselelerine karışıyor sürekli ( Belediye başkanısın sen işine baksana.) Ama yok Kayyum Atanan belediyelere gidiyor. Ayasofya'nın camii olmasını Yunan Medyasına yorumluyor. Yok gazetecileri toplayıp HDP'nin kapatma davasını yorumluyor. Veya Selahattin Demirtaş'ın tiyatrosu olsun HDP'liler ile ağaç dikmek olsun sürekli bir reklam ve SHOW peşinde gibi geliyor bana bu hareketler. ( Daha siyaseten olgunlaşması ve pişmesi lazım bence Ekrem İmamoğlunun. )

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Ekrem İmamoğlu'nun sürekli ŞOV peşinde olması ve HDP ile çok içli dışlı olması vatandaşı rahatsız ediyor bence.
Üstüne Mansur Yavaş neredeyse 2 yıl olacak belediye başkanlığında hiç kimsenin işine karışmaz devletine laf etmez saldırmaz sürekli kendi işine bakar. ( Devlet adamı böyle olmalı. )

Ekrem İmamoğlu bir hafta İç işleri bakanı ile kavga ediyor bir hafta Çevre ve Şehircilik bakanı ile bir hafta Sağlık bakanına çatıyor. En olmadı Cumhurbaşkanına bulaşıyor kafa tutuyor flan.

Veya ülke meselelerine karışıyor sürekli ( Belediye başkanısın sen işine baksana.) Ama yok Kayyum Atanan belediyelere gidiyor. Ayasofya'nın camii olmasını Yunan Medyasına yorumluyor. Yok gazetecileri toplayıp HDP'nin kapatma davasını yorumluyor. Veya Selahattin Demirtaş'ın tiyatrosu olsun HDP'liler ile ağaç dikmek olsun sürekli bir reklam ve SHOW peşinde gibi geliyor bana bu hareketler. ( Daha siyaseten olgunlaşması ve pişmesi lazım bence Ekrem İmamoğlunun. )
Bu şekilde gündemde kalıyor ve bunun da cumhurbaşkanlığı hedefi olan biri için gayet normal olduğunu düşünüyorum.

Mansur Yavaş'a her görüş oy vermez ama İmamoğlu' na verir, doğru politikayla. İmamoğlu daha tarafsız herkesi kapsayan şekilde davranıyor.

İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı, Mansur Yavaş'ın da İstanbul Belediye Başkanı adayı olması çok daha iyi olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mansur Yavaş'a her görüş oy vermez ama İmamoğlu' na verir, doğru politikayla. İmamoğlu daha tarafsız herkesi kapsayan şekilde davranıyor.

Bu söylemine katılamıyacam. Doğru politika değil bence. HDP'ye çok yakın ve içli dışlı olması büyük bir kesimi rahatsız ediyor Ekrem İmamoğlunun.

Mesela HDP ile sabah akşam selamlaşmak AKP seçmenini MHP seçmenini hatta İYİ parti ve CHP içinde ki azda kalmış olsa ulusalçı ve Atatürkçü seçmeni rahatsız eder. Oradaki yüzde 10 oy için HDP'ye selam çakmak yerine. Diğer taraftaki yüzde 70'e selam çakması lazım Türkiye'yi kucaklayacak bir Cumhurbaşkanı olmak istiyorsa.
Mansur Başkan'ın 1.5 yıldır bir kere ağladığını devletini şikayet ettiğini itiraz ettiğini devlete kızdığını veya kötü gösterdiğini gördünüz mü ? Veya kameraları toplayıp şov yaptığını tv tv gezip Türkiye gündemini yorumladığını HDP'ye selam gönderdiğini gördünüz mü. ( Devlet adamı dediğin böyle biraz ağır başlı oturaklı olmalı bence.)

Bu şekilde gündemde kalıyor ve bunun da cumhurbaşkanlığı hedefi olan biri için gayet normal olduğunu düşünüyorum.

Sürekli gündem olma çabasıda rahatsız etmiyor mu sizide artık ! Daha dur dün bir bugün iki Beylikdüzü belediye başkanlığından İBB genel başkanı oluyon daha göreve başladığın ilk hafta Cumhurbaşkanlığı hesapları ve sürekli gündem olma şov yapma çabaları. ( Bana itici gelmeye başladı artık açıkçası. )
Her ay en az 1 kere Fox TV savah haberlerine katılmak haftada 1-2 kere basın açıklaması yapmak yok gazetecileri toplamak her gün demeç vermek sürekli video resim paylaşmak sosyal medyadan paylaşımlar sürekli Halk tv KRT tarzı yerlere çıkmak sürekli Sözcü ve Cumhuriyet gazetesi üstünden haberlerinin çıkması sürekli sürkli hep aynı şeyler.