Mansur Yavaş temiz su için kolları sıvadı

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Enson Ankara belediye meclisinden bu iş için borçlanmaya izin çıkmamıştı nasıl ihaleye çıkılacak ?

Pandemi sonrası oluşacak ekonomik krizde Belediyenin neredeyse 1 milyar TL'yi bulan bu boru değiştirme işine girmemesi meclis çoğunluğu ile onaylanmıştı.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Enson Ankara belediye meclisinden bu iş için borçlanmaya izin çıkmamıştı nasıl ihaleye çıkılacak ?

Pandemi sonrası oluşacak ekonomik krizde Belediyenin neredeyse 1 milyar TL'yi bulan bu boru değiştirme işine girmemesi meclis çoğunluğu ile onaylanmıştı.
Umarım yapılır konser için para harcanan bir dönemde bu yapılsın bir zahmet

• Beğen
Reactions: bud

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Umarım yapılır konser için para harcanan bir dönemde bu yapılsın bir zahmet
Yapılmasını bende desteklerim ama pandemi sonrası ülkenin darboğazda olduğu bir dönemde zor görüyorum. 1 milyar TL nere diğer tarafıda 3-5 milyon TL nere.
Ankara Büyükşehir'in yıllık bütçesi 7 milyar TL flan. Üstüne belediyenin 10 milyar TL civarı borcu var. ( Bu borçlar dururken ekstra üstte yeni borçlanmalar 1-2 milyar TL borçlar almak belediye birdaha ki sene sadece FAİZ'e çalışır ana borcu bırak faizi zor ödemeye başlar. )

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Mahkemeye verdi Mansur Yavaş ve mahkemeyi kazandı haberiniz yok sanırım. O kredi seve seve verilecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapılmasını bende desteklerim ama pandemi sonrası ülkenin darboğazda olduğu bir dönemde zor görüyorum. 1 milyar TL nere diğer tarafıda 3-5 milyon TL nere.
Ankara Büyükşehir'in yıllık bütçesi 7 milyar TL flan. Üstüne belediyenin 10 milyar TL civarı borcu var. ( Bu borçlar dururken ekstra üstte yeni borçlanmalar 1-2 milyar TL borçlar almak belediye birdaha ki sene sadece FAİZ'e çalışır ana borcu bırak faizi zor ödemeye başlar. )
750 Milyonu dinazora gömen adama da söylediniz mi bunları?

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Mahkemeye verdi Mansur Yavaş ve mahkemeyi kazandı haberiniz yok sanırım. O kredi seve seve verilecek.

O dinazor duruyor mu hala

İşte belediye başkanlarını böyle görmek istiyoruz. A partisi B partisi ile öne çıkmamalı , yaptığı işler ile ön plana çıkmalı.
Kesinlikle öyle partilerini konuşmak yerine yaptıklarını konuşsak keşke hep

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bulunduğum ilde 2 haftadır 2 güne bir sular kesiliyor. Sürekli boru hattı zarar görüyormuş. Komple yenilenmeden rahat yok.

Bence suya yatırım boş yatırım sayılmaz. İnsan suyun kıymetini su kesilince anlıyor. Özellikle şu pandemi zamanı. Sular kesilmeden (yani boru hattı patlamadan) gerekli önlemi almak lazım.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Bulunduğum ilde 2 haftadır 2 güne bir sular kesiliyor. Sürekli boru hattı zarar görüyormuş. Komple yenilenmeden rahat yok.

Bence suya yatırım boş yatırım sayılmaz. İnsan suyun kıymetini su kesilince anlıyor. Özellikle şu pandemi zamanı. Sular kesilmeden (yani boru hattı patlamadan) gerekli önlemi almak lazım.
Bence de kesinlikle boş değil

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Arkadaşım ben Demokrasiden yanayım çoğunlukçu demokrasiyi savunurum. ( Çoğunluk ne derse o olsun. ) zaten yerel mahkeme kararı varsa iş farklı ben duymamıştım mahkeme sonucunu. Yarın bir üst mahkeme iptal eder flan bunlar olabilecek işler ben kesinleşmedi diye heralde göremedim benim hatam.

Ben 10 milyon TL idi diye hatırlıyom o dinazorların maliyetini. 750 milyon TL miydi o dinazorlar baya uçtun sanki gene sap ile saman karıiştırıyon ? ( Ayrıca üsttede söylediğim gibi çoğunlukçu demokrasi ile meclisten geçtiyse karar isterse oraya büyük gülen KAKA heykeli bine koyabilir. )
Demokrasiyi benimsiyorsak kuralına göre konuşacaz ve oynayacaz. Birbiri ile denk olmayan örnekleri vererek ne anlatmaya çalışıyorsan.

Ayrıca baştada söylediğim gibi bu işe ben karşı çıkmam SU temel ihtiyaçlardandır. ( Ama pandemi sonrası mutfakta dolap tam takır iken evin hanımının dolaplar eskidi bey tüm mutfağı baştan aşağı yenileyelim demesi gibi birşey bu. Evet ihtiyaç var ama ekmek yokken yeni muftak benim neyime tek çekingem bu sadece. ) Meclisten geçirebiliyorsa 10 katını borçlansın sorumluluk belediye başkanı ve yasayı geçiren üyelere olur banane ayrıca...