Mansur Yavaş EYT Sözünü Tuttu !

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Özel başlık
Christmas

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yanında olacaklarına söz verdiklerini belirterek genel sağlık sigortası primlerini yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlayacaklarını duyurdu.​


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından seçimden önce emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yanında olacaklarına dair söz verdiklerini hatırlattı.

Yavaş, paylaşımında “Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz” bilgisini vererek “Daima yanınızda olacağız” dedi.

EYT NEDİR?

Emeklilikte yaşa yakılanlar ya da diğer bir ifade ile EYT, 1999 yılında emeklilik yaşını yükselten 4447 sayılı kanun ile ortaya çıkmıştır. 8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik şartı, kadınlar için 20, erkekler için ise 25 yıl sigortalılık şartı ile birlikte 5000 prim günüydü. 8 Eylül 1999 tarihinde çıkartılan kanun ile emekli olabilmek için yaş şartı getirildi.

mansur-yavas-eyt-1.jpg
 

OzkanK.

Dekan
Başkan çalışıyor gerçekten hee :) Helal olsun vallaha Tebrik ederim.

Başkası olsa şimdiye 3 kanala çıkmış 5 gazeteye demeç vermiş sosyal medyada 10 paylaşım yapmış üstüne 8-10 kişi gibi laf dalaşına girmiş ve youtube üstünden canlı yayın yaparak SHOW peşinde koşardı...

Not: Bu arada bu EYT'lilerin GSS borçlarını devlet ödesin diye bir muhabbet sanki 4-5 ay önce zaten vardı. AKP'li bir vekil gündeme getirmişti. Mansur Başkanda yeni kararname çıkana kadar ödeyecez demiş zaten. Büyük ihtimal yakıdan bir kararname çıkacak ki öyle yazılmış...
 

Szayel

Profesör
Devletin karşısında durulacak bir şey olmayıversin hemen oradalar.
Ben muhalefeti tamamen sendikalarla aynı keseye koyuyorum şahsen artık.
 
hocam peki bu nedir bir propoganda mı yoksa gerçek mi


 

SmokeXD

Dekan
Cezalı
Devletin karşısında durulacak bir şey olmayıversin hemen oradalar.
Ben muhalefeti tamamen sendikalarla aynı keseye koyuyorum şahsen artık.
GSS primi ödemek de mi devlete kafa tutmak oldu. Öyleyse çıkarın kararnameyi siz yapın yapmıyorsanız yapana da laf atmayın.
 

xPhoenix06

Profesör
hocam peki bu nedir bir propoganda mı yoksa gerçek mi


Ankara'nın suyu az kaldığı için zam teklifi yapmıştı diye hatırlıyorum. Eğer yapmadıysa bile bence yapılması lazım çünkü az kullanana bir değişiklik yok, çok kullanana bi zarar var. Az da olsa sudan tasarruf edilir zam gelirse.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst