Soru Manjaro ile EndeavourOS Neden Farklı?

Bu konuyu okuyanlar

ademsahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,
Uzun yıllar Manjaro kullanıcısıydım. Bazı sebeplerden dolayı Windows’a dönmek durumunda kaldım. Şimdi tekrar Linux dünyasına dönüyorum. Ancak kafama takılan bazı konular var. Eskiden Manjaro’da arch tabanındaki gibi güncellemeleri anlık olarak alıyordu. Yani geldiği gibi Arch depolarındaki güncellemeleri alıyordu ama sanırım bu durum değişmiş. Şu an güncelleme durumu nedir? Yani kendi deposuna geçti diye okudum bu nedenle uygulama güncellemeleri çok gecikiyor mu? Arch’ta gelen güncellemeler ne kadar süre sonra Manjaro’ya geliyor? Güncelliği seviyorum bu nedenle KDE Neon yerine arch tabanına yöneldim. Yalnız bu durum kafamı karıştırıyor.
İkisi arasında kalan bir standart kullanıcıya Manjaro ile Endeavour OS arasında hangisini tavsiye edersiniz? Nedenleri ile birlikte yazarsanız çok sevinirim.
Herkese yardımları nedeniyle şimdiden çok teşekkür ediyorum.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Bende manjaro kullanıcısı idim fakat şu an arch tabanlı arco linux kullanıyorum arch tabanlı olsunda hangi dağıtım olduğu önemli değil ek Bilgi olarak eski bilgisayarımda linux mint cinnamon kullanıyorum onun sebebi de arch tabanlı dağıtımlar bilgisayar da sorun çıkarıyor o yüzden linux mint