Yardım Malwarebytes Her Taramada Farklı Sonuçlar Veriyor.

Bu konuyu okuyanlar

MVNLY

Asistan
Katılım
15 Ağustos 2020
Mesajlar
426
Reaksiyon puanı
209
Puanları
43
Arkadaşlar geçen günlerde malwarebytes ile virüs taraması yapmıştım, tarama sonucunda 1 tane virüs buldu, virüs olarak algıladığı dosya .exe türünde bi dosya. Fakat ben bu .exe nin virüs olmadığına emindim. O yüzden kaldırmadım hatta burayada bi konu açmıştım ama cevap gelmedi.
Bu sabah bir kez daha tarama yaptım, fakat bu taramada önceki taramada virüs olarak algıladığı .exe dosyasını bu sefer algılamadı. Bu tarzda bi sorunla önceden de karşılaşmıştım.
Bunun nedeni nedir acaba? Tarama ayarlarımı aşağıya bırakıyorum acaba ben mi yanlış bişey yaptığım için bu durumla karşılaşıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim
 

Ekli dosyalar

  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    64.6 KB · Görüntüleme: 57

Akkara

Dekan
Emektar
Katılım
3 Şubat 2018
Mesajlar
7,894
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
9,232
Puanları
113
hiç tehdit olarak algılamadığı alakasız bi .exe yi tehdit olarak algıladı Tehdit ismini ise "Malware AI" olarak gösteriyor.
Bu Malware AI nedir acaba?
Malware.AI. (İd-nr), Malwarebytes 4 ve Malwarebytes business ürünlerindeki Yapay Zeka modülü tarafından üretilen algılama adlarıdır. Bulunan nesneler Reklam yazılımı, Dolandırıcılık aracı, Tarayıcı korsanı, Fidye yazılımı, Riskli yazılım, Sahte yazılım, Rootkit, Casus yazılım, Truva atı, Virüs, Solucan herhangi bir şey olabilir.

Eğer tarama sonuçlarını kaydettiyseniz (CODE) olarak paylaşır mısınız?
 

Son mesajlar

Üst