Öneri Makine Mühendisliği staj için MacBook mu, Windows mu?

Bu konuyu okuyanlar

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Merhabalar Uzun Süredir Yeni Cihaza Geçmeye Düşünüyorum Ansys Solidworks Ve AutoCadı Sıklıkla Kullanıyorum Paralels Lisansı Alabilirim Emülator Olarak Macbook M2 Almam Sizce Mantıklı Mı Yoksa 32 GB Ram 1TB SSD RTX4050 Li Bir Windows Notebook Mu Almam Daha Mantıklı Son Sınıf Staja Gireceğim Oyun Cihazlarının Tek Sorunu Taşınımı

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Windows bencr daha mantikli hertürlü şeyi yapabilirsiniz ama macbook çok kisitlama var

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Açıkçası Bana da rahatlık geliyor ki yeni model bir notebook buldum hızlı şarj olabilen hp victus modeli keza ramı de ileride arttırabilme potansiyeli var çok ama macbookun uzun ömrü gibi bir avantaj var onda da emülatör üzerinden bazı uygulamalrı kullanabiliyorum

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Açıkçası Bana da rahatlık geliyor ki yeni model bir notebook buldum hızlı şarj olabilen hp victus modeli keza ramı de ileride arttırabilme potansiyeli var çok ama macbookun uzun ömrü gibi bir avantaj var onda da emülatör üzerinden bazı uygulamalrı kullanabiliyorum
Seçlm sizin

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
CAD native olarak M islemcilere destek getirdi ama Solidworks'un macOS destegi yok diye biliyorum. Ben sahsen makine - insaat muhendisi ve mimarlara Mac onermiyorum M1 MBP kullanicisi olarak. Tasinabilir bir sey ariyorsan G14 modellerine bakabilirsin. Islemcisi sayesinde pili de uzun gidiyor.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Asus VivoBook Pro 14X Modelinde Karar Kıldım Asusun Ekran Başarımı Profesyonel İşlerimde Yardımcı Olacak Sanırım Macbook Kadar Kolay Taşınımı Ve Uzun Batarya Ömrü 3050 Kartıyla SolidWorksta Başarımı İşime Yarayacak Teşekkürler Herkese