Mahsun Kırmızıgül’ün Yeni Filmi Vezir Parmağı Yasaklanmaya Başlandı!

Bu konuyu okuyanlar

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
310120170913386442783_2.jpg

Mahsun Kırmızıgül tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımları yapılan Vezir Parmağı için iki farklı ilçede yasak kararı alındı.

Mersin Anamur ilçesi ve Kayseri'nin Develi ilçesindeki belediye başkanları tarafından yapılan son dakika açıklamalarda, Vezir Parmağı’nın ilçedeki sinema salonlarında gösterime girmeyeceği belirtildi. Yapılan açıklamalarda filminin senaryosu gereği hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği ifade edilirken Anamur ve Develi ilçelerinde filmin gösterime girmeyeceği haberi kısa sürede tüm Türkiye’de gündem yarattı.

PKK Propagandası Mı Yapıyor?

Yapılan açıklamalar kısa süre içerisinde dikkat çekerken, filmde PKK terör örgütüne sempatiyle yaklaşıldığı, PKK terör örgütüne terör örgütü denilemediği, Türkiye Cumhuriyeti'nin suçlandığı vurgulandı. Yapılan açıklaması sonrasında Vezir Parmağı adlı film için Türkiye'de önümüzdeki günlerde daha hararetli tartışmaların yapılacağı ve filmin gündem yaratacağı da görüldü.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan açıklamalar kısa süre içerisinde diğer kullanıcılar tarafından da desteklenirken şu ana kadar Mahsun Kırmızıgül tarafından herhangi bir açıklama yapılmadıç.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Yasaklanmasına gerek yok aslında, Türk Milleti olarak dostu düşmanı ayırmayı öğrensek yeter.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
şu fragmanı gözlerinizle izleyin kulaklarızla dinleyin hangi zamanda bu insanlar? osmanlı zamanında ...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Peker Açıkalın gibi kaliteli bir oyuncunun böyle bir PKK propogandası projede ne işi var, üzüldüm adına.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
pkk osmanlı zamanında yoktu ki 1980 sonrası oluşmuş bu filmde yok.

Zannediyorum ki isim olarak olmasa da pratikte vardı.
Oradaki toprak ağaları ve aşiret ağaları Osmanlı'nın son zamanlarında devlet otoritesindeki zaafiyetten ötürü özerklik verilmiş gibi halkı yönetmekteydiler ve kendilerini özerk kabul etmekteydiler.
Cumhuriyet ile birlikte devlet otoritesi sağlanınca da ilk isyanlar çıktı, bu isyanlar Atatürk zamanında bastırıldı, sonraki yıllarda devlet otoritesi tekrar azalınca bu kez PKK ismiyle çıktılar.
Zaten bunların isimleri çoktur, PKK, PYD, TAK, hepsi aynı hiyerarşi içerisindeki oluşumlardır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Zannediyorum ki isim olarak olmasa da pratikte vardı.
Oradaki toprak ağaları ve aşiret ağaları Osmanlı'nın son zamanlarında devlet otoritesindeki zaafiyetten ötürü özerklik verilmiş gibi halkı yönetmekteydiler ve kendilerini özerk kabul etmekteydiler.
Cumhuriyet ile birlikte devlet otoritesi sağlanınca da ilk isyanlar çıktı, bu isyanlar Atatürk zamanında bastırıldı, sonraki yıllarda devlet otoritesi tekrar azalınca bu kez PKK ismiyle çıktılar.
Zaten bunların isimleri çoktur, PKK, PYD, TAK, hepsi aynı hiyerarşi içerisindeki oluşumlardır.
ilgili bakanlık yapılcak bişey varsa yapar merak etme.

Son mesajlar