Mahkemeye Göre Şike Olmasaydı Puan Durumu Böyle Olacaktı

Bu konuyu okuyanlar

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ŞİKE OLMASAYDI PUAN FARKI NE OLACAKTI

aziz-yildirim-sike-mahkeme-karar-sike-trabzonspor-320780h.jpg

Spor - 05 Temmuz 2012 07:38
2010-2011 sezonunda eğer şike yapılmasaydı Fenerbahçe ligi Trabzon'un ardından 70 puanla ikinci sırada tamamlayacaktı.

Mahkeme, şike kararını açıklarken, Aziz Yıldırım’ın FB-İBB, Karabük-FB, FB-A.Gücü ve Sivas-FB maçlarında şike yaptığına,Trabzon-Bursa, Eskişehir-Trabzon veTrabzon-İBB maçlarında ise teşvik girişiminde bulunduğuna hükmetti. PFDK ve Tahkim ise “Şike sahaya yansımadı” dedi.
Eğer TFF kurulları mahkeme gibi karar verip “Şike sahaya yansımıştır” deseydi, Fener’in 4 maç şike yapmaktan 12 puanını silecekti. Bu durumda Fener 2010-11 sezonunu Trabzon’un ardından 70 puanla ikinci sırada bitirecekti.
puan.jpg

Kaynak:http://www.aktifhaber.com/sike-olmasaydi-puan-farki-ne-olacakti-628071h.htm

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
buradan devam edelim,
NE DİYORDUK MAHKEME KARARINA GÖRE SON DURUM BÖYLEYDİ :)

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Niye kilitlenmiş bir konuyu ısrarla devam ettirmeye çalışıyorsunuz. Amacınız nedir..

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
konular mesajlar nedeniyle neden kilitleniyor ki ?

konuyu dağıtan, kavga eden, hakaret eden v.s. konunun kilitlenmesine neden olan kimse gidin onu kilitleyin....

3-5 kişinin yayagarısı yüzünden konuyu neden kapatıyorsunuz ?

sonuçta burası bir forum ortamı ve spor forumu..

Türk Futbol tarihinin en büyük olaylarından biri sataşılıyor diye tartışılmayacak mı...

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Forumda malumunuz bir sürü kendini bilmez mevcut.. Millet atışmış..Ortam gergin.. Diğer konunun kilitlendiği dakika aynı konuyu gündeme getiriyorsunuz.. Yine aynı şeyler devam edecek.. İzin vermeyin çirkinleşmesine ortamın.. Ama zaten istediğiniz buysa diyeceğim birşey yok...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
konular mesajlar nedeniyle neden kilitleniyor ki ?

konuyu dağıtan, kavga eden, hakaret eden v.s. konunun kilitlenmesine neden olan kimse gidin onu kilitleyin....

3-5 kişinin yayagarısı yüzünden konuyu neden kapatıyorsunuz ?

sonuçta burası bir forum ortamı ve spor forumu..

Türk Futbol tarihinin en büyük olaylarından biri sataşılıyor diye tartışılmayacak mı...
tartışılmayacak. birilerinin işine gelmiyor çünkü...

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Forumda malumunuz bir sürü kendini bilmez mevcut.. Millet atışmış..Ortam gergin.. Diğer konunun kilitlendiği dakika aynı konuyu gündeme getiriyorsunuz.. Yine aynı şeyler devam edecek.. İzin vermeyin çirkinleşmesine ortamın.. Ama zaten istediğiniz buysa diyeceğim birşey yok...
konuyu açalı bir aydan fazla olmuş,
kendi konularımın takipçisi olacağım tabi
bu da kapanırsa biraz daha rahatlarız
böylece 682 sayfayı okumak için daha fazla vaktimiz olur. :)

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Böyle mi tartışıyorsunuz sizler. Arkadaşlarınızdan birinin diğer konudaki bir mesajı var girin okuyun alıntı yapmayacağım o çirkinliği. Neymiş bu yaşına gelmiş bir tane aklı başına Fenerliye denk gelmemiş bilmem ne. Örnek veriyorum kimseyi savunmuyorum forumda her takımın üyeleri arasında kendini bilmezler var. Bu yüzden de adam gibi tartışılamıyor hiç bir konu. Biri gelip ters bir laf sokuyor ondan sonra harala gürele. Spor konusunda ne zaman neyi tartışabilmişiz ki bunu tartışacağız.. Ben bu konunun içeriği ile ilgili tek bir mesaj yazmayacağım.. zaten belki bir kaç sayfa devam eder sonra yine kilitlenir.. [MENTION=84327]deatmania[/MENTION] demiştin dersin..

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Böyle mi tartışıyorsunuz sizler. Arkadaşlarınızdan birinin diğer konudaki bir mesajı var girin okuyun alıntı yapmayacağım o çirkinliği. Neymiş bu yaşına gelmiş bir tane aklı başına Fenerliye denk gelmemiş bilmem ne. Örnek veriyorum kimseyi savunmuyorum forumda her takımın üyeleri arasında kendini bilmezler var. Bu yüzden de adam gibi tartışılamıyor hiç bir konu. Biri gelip ters bir laf sokuyor ondan sonra harala gürele. Spor konusunda ne zaman neyi tartışabilmişiz ki bunu tartışacağız.. Ben bu konunun içeriği ile ilgili tek bir mesaj yazmayacağım.. zaten belki bir kaç sayfa devam eder sonra yine kilitlenir.. @deatmania demiştin dersin..

ben o konuyu okumadım hiç.. sadece birşey soyleyeceğim....

madem o konu o kadar rezil durumda idi... mesajlar filan... kapatıldı...

neden bu konuyuda kurcalıyorsun...

3-5 mesaj var yukarıda hepside düzgün...

o konu cenabet olduysa buradan düzgünce devam edelim...

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Benim merak ettiğim şu:
Neden sadece fenerlilerle diğer takım taraftarları karşı karşıya gelince ortalık toz duman oluyor?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Bu konu kilitlenmeyecek arkadaşlar.Nereye gidecek merak ediyorum.

Mübarek günde iki konu kapattık.3 olmasın.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
henüz yargı aşaması tamamlanmamış bir dava hakkında karar vermek size düşmez.

pfdk dan daha iyi biliyorsanız gidin o işi yapın burda çene değil.

ayrıca ülkemizde yargı o kadar çok haksız tutuklama ve yanlış kararlar verirken ne karar verirse versin ben yargıya güvenmiyorum, çünkü en başta basına ve siyasetçilere güvenmiyorum.

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
süper kupa finali öncesi, ne güzel bir zamanlama bu demi, ne düşünceli bir mahkememiz varki çok şükür! tamda zamanında açıklamış. pazar günü kan gövdeyi götürsün kırsın herkes birbirini, olmuyor yoksa böyle 1 ay sakince oturduk şurda ayıp ayıp, sakin durup napacaz...!

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sanki şike yapmayan maçı kesin kaybediyorsa tüm takımların sezon puanı 0 olması gerekmez mi.

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Zamanında o kdar kişi uçuruldu bu konulardan neden eski ciddiyet korunamıyor ? Konuyu dağıtan cezasını çeksin :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
süper kupa finali öncesi, ne güzel bir zamanlama bu demi, ne düşünceli bir mahkememiz varki çok şükür! tamda zamanında açıklamış. pazar günü kan gövdeyi götürsün kırsın herkes birbirini, olmuyor yoksa böyle 1 ay sakince oturduk şurda ayıp ayıp, sakin durup napacaz...!
karar duruşması yapıldığı gün, mahkeme 1,5 ay sonra gerekçeli kararın açıklanacağını söylemişti zaten. illa herşeyin altında birşeyler arayacaksınız. provake olacak yer arıyosunuz...

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
benim anlamadığım konu şu tamam fenerbahçe şike yapmış olabilir öyle yada böyle 3 maç 5 maç neyse fenerbahçeye saldıran diğer takımlar sütten çıkma ak kaşıkmıki şikeyi fenerbahçemi icat etti hiç bir sezonda yoktu da bir tek Türk futbolu bu sezonmu kirlendi bu sene böyle bir tek fenere patladı diye bütün herkes yükleniyor dinime küfreden müslüman olsa herkes kabul etmeli ki Türk futbolunda öyle yada böyle şikeye karışmayan takım yok madem temiz futbol diyorlar geçmişe dönük araştırmalar yapılsın kim ne yaptıysa ortaya dökülsün bunlar bir elin 5 parmağı hepsi birbirini bilirler ne gs ne bjk nede diğer irili ufaklı takımlar diyemezlerki bizim geçmişimizde şike yok teşvik yok biz temiziz

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
benim anlamadığım konu şu tamam fenerbahçe şike yapmış olabilir öyle yada böyle 3 maç 5 maç neyse fenerbahçeye saldıran diğer takımlar sütten çıkma ak kaşıkmıki şikeyi fenerbahçemi icat etti hiç bir sezonda yoktu da bir tek Türk futbolu bu sezonmu kirlendi bu sene böyle bir tek fenere patladı diye bütün herkes yükleniyor dinime küfreden müslüman olsa herkes kabul etmeli ki Türk futbolunda öyle yada böyle şikeye karışmayan takım yok madem temiz futbol diyorlar geçmişe dönük araştırmalar yapılsın kim ne yaptıysa ortaya dökülsün bunlar bir elin 5 parmağı hepsi birbirini bilirler ne gs ne bjk nede diğer irili ufaklı takımlar diyemezlerki bizim geçmişimizde şike yok teşvik yok biz temiziz
ben derim arkadaş!.. aksini iddia eden çıksın ispatlasın. suçsuzluk değil, suçluluk ispatlanır. kimse herkesi kirli göstermeye çalışarak kendi pisliğini örtmeye çalışmasın...

senin evine hırsız girse ve sonra da yakalansa; mahkemde "bir tek ben mi hırsızlık yapıyorum, bu memlekette bir sürü hırsız var. önce onları yakalayın, sonra beni yargılayın" dese, sen bunu kabul eder misin?.. hırısıza hak verir misin?..

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ben derim arkadaş!.. aksini iddia eden çıksın ispatlasın. suçsuzluk değil, suçluluk ispatlanır. kimse herkesi kirli göstermeye çalışarak kendi pisliğini örtmeye çalışmasın...

senin evine hırsız girse ve sonra da yakalansa; mahkemde "bir tek ben mi hırsızlık yapıyorum, bu memlekette bir sürü hırsız var. önce onları yakalayın, sonra beni yargılayın" dese, sen bunu kabul eder misin?.. hırısıza hak verir misin?..

ne alakası varki şimdi hırsızla sen başka bir takım taraftarı olarak diyorsunki fener şike yaptı benim takımım yapmadı demek istediğimi tam anlayamadın sanırım diyorumki futbolda şike geçmiştede vardı daha bu olaylar ilk başladığında bütün yorumcular çıkıp demiyorlarmıydı teşvik eskiden beri var şike eskiden beri var velasıl eğer gerçekten objektifsen tarafsızsan futbolda pislik olduğunu temizlenmesini istiyorsan çuvaldızıda kendine batırıcaksın şikeyi aziz yıldırım icat etmedi bu zaten vardı bu sezon patladı bjk ve gs nin aşırı kötü takımları nedeniyle şampiyonluk yarışında olmadıkları için adları geçmedi tersi olsaydı zaten onların da adı geçecekti öyle yada böyle trabzonun bursanın adı nasıl geçiyorsa diğerleride olacaktı ama siz hala yok diyeceksiniz tabiki başkalarının pisliğe bulaştığını kabul etmeyeceksiniz

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
futbol artık sahada oynanan bır oyun değil.boş yere futbol ızlemek ıçın kombıne,bilet vs alıp da stadyuma gıtmeyın,evınıze digiturk alıp seyretmeyın.bu futbolun ıçınde bol sıfırlı paralar olduğu müddetce şike ,teşvık,mafya-cemaat vs her türlü pislik de olacaktır.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ne alakası varki şimdi hırsızla sen başka bir takım taraftarı olarak diyorsunki fener şike yaptı benim takımım yapmadı demek istediğimi tam anlayamadın sanırım diyorumki futbolda şike geçmiştede vardı daha bu olaylar ilk başladığında bütün yorumcular çıkıp demiyorlarmıydı teşvik eskiden beri var şike eskiden beri var velasıl eğer gerçekten objektifsen tarafsızsan futbolda pislik olduğunu temizlenmesini istiyorsan çuvaldızıda kendine batırıcaksın şikeyi aziz yıldırım icat etmedi bu zaten vardı bu sezon patladı bjk ve gs nin aşırı kötü takımları nedeniyle şampiyonluk yarışında olmadıkları için adları geçmedi tersi olsaydı zaten onların da adı geçecekti öyle yada böyle trabzonun bursanın adı nasıl geçiyorsa diğerleride olacaktı ama siz hala yok diyeceksiniz tabiki başkalarının pisliğe bulaştığını kabul etmeyeceksiniz
çok alakası var. 3 temmuzdan beri birileri herkesi kirli göstermeye çalışarak pisilkleri halının altına süpürmeye çalışıyor. oysa bu işlerde mühim olan yakaladığın zaman gerekli cezaları vermektir. "şike eskiden beri vardı" türü bahaneler ile şikeyi normalize edip üstünü örtersen türk futbolunun sonunu hazırlarsın. bunun sokaklara yansıması çok kötü olur. oluyor da zaten. yakaladığın zaman en sert cezayı vereceksin ki, bir daha kimse bu işlere kalkışamasın. insanlar da futbola güven duysun. ama biz tam tersini yapıyoruz. güvenin olmadığı yerde hiçbirşey olmaz...

senin söylediklerin gerçek olsa bile yapılacak birey yok. bu işler böyledir. bir sınıfta herkes kopya çeker ama sadece yakalanan sıfır alır. başkalarının kopya çekip yakalanmamış olması yakalanan kişiyi kurtarmaz. veya haklı çıkarmaz.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
çok alakası var. 3 temmuzdan beri birileri herkesi kirli göstermeye çalışarak pisilkleri halının altına süpürmeye çalışıyor. oysa bu işlerde mühim olan yakaladığın zaman gerekli cezaları vermektir. "şike eskiden beri vardı" türü bahaneler ile şikeyi normalize edip üstünü örtersen türk futbolunun sonunu hazırlarsın. bunun sokaklara yansıması çok kötü olur. oluyor da zaten. yakaladığın zaman en sert cezayı vereceksin ki, bir daha kimse bu işlere kalkışamasın. insanlar da futbola güven duysun. ama biz tam tersini yapıyoruz. güvenin olmadığı yerde hiçbirşey olmaz...

senin söylediklerin gerçek olsa bile yapılacak birey yok. bu işler böyledir. bir sınıfta herkes kopya çeker ama sadece yakalanan sıfır alır. başkalarının kopya çekip yakalanmamış olması yakalanan kişiyi kurtarmaz. veya haklı çıkarmaz.

madem sadece yakalanan ceza alır diye düşünüyorsanız fenerbahçeye bu kadar saldırılması adilmi başkası yaparken birşey yok fenerbahçe yapıp yakalanınca tu kaka geçmişlerinde bu olaylara bulaşmış camiaların sanki geçmişleri çok temizmiş hiç birşey yapmamışlar gibi saldırmaları kabul edilebilir birşey değil ortada bir pislik varsa bu herkese bulaşmıştır hiç biri biz temiziz diyemez geçmişinde bul haltı yediği gibi şimdi de hiç bişey yokmuş gibi başkalarınada saldıramaz önce herkes kendi geçmişiyle yüzleşmeli herkes

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
madem sadece yakalanan ceza alır diye düşünüyorsanız fenerbahçeye bu kadar saldırılması adilmi başkası yaparken birşey yok fenerbahçe yapıp yakalanınca tu kaka geçmişlerinde bu olaylara bulaşmış camiaların sanki geçmişleri çok temizmiş hiç birşey yapmamışlar gibi saldırmaları kabul edilebilir birşey değil ortada bir pislik varsa bu herkese bulaşmıştır hiç biri biz temiziz diyemez geçmişinde bul haltı yediği gibi şimdi de hiç bişey yokmuş gibi başkalarınada saldıramaz önce herkes kendi geçmişiyle yüzleşmeli herkes
bu sizin görüşünüz, gerçekler değil. doğruları değil, olmasını arzu ettiklerini yazıyorsunuz. herkesin kirli olduğunu düşünmek sizi rahatlatıyor sanırım. bu şekilde kendinizi avutabilirsiniz. diğer takımlar hakkında elinizde delil, tape vs varsa gerekeni yapın. yoksa yazdıklarınız iddiadan öteye gidemez.