İpucu Magsafe Kablosuz Şarj Cihazı Hakkındaki Düşüncelerim

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Merhabalar değerli forum üyeleri. Geçtiğimiz günlerde iphone 12 cihazım için Magsafe kablosuz şarj aletinden satın aldım. Bugün de iade ettim. Deneyimlerimden ve neden iade ettiğimden bahsetmek istiyorum.

Ürünün benim kullanım şeklime göre dezavantajı çok fazla çıktı. Ben telefonu asla kılıfsız kullanmam, bu sebepten ötürü magsafe uyumlu bir kılıf almam gerekti. Spigen marka magsafe uyumlu kılıf ile bu ürünü kullandım. Ürünün yapışması ve kablosuz şarj olurken bile kullanım kolaylığı sunması gerçekten hoş. Ancak aşırı yavaş şarj ettiğini ve magsafe aygıtının aşırı ısındığını fark ettim. Telefon teorik olarak 15W ile şarj oluyor magsafe ile. Ancak yaptığım ölçümler sonucunda 5W gibi bir hızla şarj olduğunu gördüm. Buna rağmen magsafe o kadar çok ısınıyordu ki elimi tutamıyordum üstünde. İade etmemin temel sebebi bu yavaşlık ve ısı problemi oldu. Ayrıca kablosunun 1m olması ve daha uzun bir alternatifinin olmaması çok kötü. Ancak bu yavaş şarj etmesi kadar sıkıntı değildi bence.

Uzun lafın kısası, muhtemelen uzun bir süre daha magsafe almayacağım. Onun yerine masamda bir tane samsung kablosuz şarj aleti bulundurmak çok çok daha mantıklı geldi :) Okuduğunuz için teşekkürler. İyi forumlar dilerim.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Bende orijinal magsafe kılıf var, magsafe alırım diye satın almıştım hocam. Keşke almasaymışım o zaman. Magsafe de alırım diye düşünüyordum ama vazgeçtim. Benim telefon iyi şarj oluyor, ben çok oynarım telefonu(12 mini). Yavaş şarj olsun istemem

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bende orijinal magsafe kılıf var, magsafe alırım diye satın almıştım hocam. Keşke almasaymışım o zaman. Magsafe de alırım diye düşünüyordum ama vazgeçtim. Benim telefon iyi şarj oluyor, ben çok oynarım telefonu(12 mini). Yavaş şarj olsun istemem
Belki orijinal kılıfla tam performans veriyordur veya benim şarj aleti problemliydi bilemem. Orijinal kılıfa sırf bu özellik için o kadar para verdiyseniz bunu da alın bir deneyin derim. Hepsiburada indirimle satıyor şuan.