Macron: ''Türkiye'nin Dağlık Karabağ açıklamaları düşüncesiz ve tehlikeli''

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Fransa Cumhurbaşkanı, Letonya'daki temasları kapsamında düzenlenen basın toplantısında Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden Dağlık Karabağ kriziyle ilgili bir soruya, "Türkiye'den bu konuda yapılan politik açıklamaları dinledim. Bunların düşüncesiz ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Fransa'nın temkinli ve Minks grubu içindeki tarafsız rolü gözönünde bulundurulduğunda Türkiye'nin savaşçıl açıklamaları nedeniyle özellikle de Ermenistan'a yönelik büyük endişe içindeyiz. Türkiye'nin açıklamaları, Dağlık Karabağ'ın alınmasını meşru gösterir nitelikte." şeklinde cevap verdi.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Fransa Cumhurbaşkanı, Letonya'daki temasları kapsamında düzenlenen basın toplantısında Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden Dağlık Karabağ kriziyle ilgili bir soruya, "Türkiye'den bu konuda yapılan politik açıklamaları dinledim. Bunların düşüncesiz ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Fransa'nın temkinli ve Minks grubu içindeki tarafsız rolü gözönünde bulundurulduğunda Türkiye'nin savaşçıl açıklamaları nedeniyle özellikle de Ermenistan'a yönelik büyük endişe içindeyiz. Türkiye'nin açıklamaları, Dağlık Karabağ'ın alınmasını meşru gösterir nitelikte." şeklinde cevap verdi.
Yahu bu adam çekilir dert değil İsviçre miyiz biz ya kan bağımızın olduğu kardeş ülke savaşta iken nasıl açıklama yapmamızı bekliyordun ki

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Niye sürekli bu adam açıklama yapma gereği duyuyor her konuda acaba.
"Akdenize girme, Yunanistan' ı elleme, Ermenistan' a dokunma."
Sana mı soracağız acaba her adımımızı atarken. Sömürgeciliğin baş aktörü olan ülke.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Böyle diyen Macron Tarafsız(!) Olduğu için mi Ermenistan'a destekliyoruz mesajı veriyor

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
O değilde Dünyanın derdi Türkler olmuş nerdeyse. İpini koparan Türkiye'ye Türk Hükümetine saldırıyor.

Bir laf vardır şimdi burada argoya kaçmaz heralde. Herkesin derdi biz olmuşuk demek ki zamanında iyi ... diye.
Amerikan Seçimleri oluyor ikide bir Türkiye'ye atıf oluyor . Almanya'da bir şey oluyor İkide bir Türkiye gündem oluyor. Fransa ve Yunanistan'ı saymıyom bile. Ermenistan- Suriye- Irak - İran cabası. Yer yer Rusya'yada bile gündem oluyoz...

Ama bu Dış Güçler zamanında başımıza nasıl çoraplar ördüyseler. Halen o çorap çıkmasın derdindeler ve kendi çıkarlarını korumaya çalışıyorlar. Türkiye Cumhuriyetinin Türk soydaşları ile bağı kurulmasın Orta Asyadan uzaklaşsın ve Ticaret yapamasın diye resmen HANÇER gibi Ermenistan'ı aramıza sokmuşlar devlet vermişler.

Nahçivan Azerbaycana bağlı bizim sınırımız var ona ama Azerbaycan ile kara bağlantısı yok. Araya Ermeniler girmiş. Altta Tarih boyunca bizi sevmeyen İran var. Üstte Rusya ile aramızda Gürcistan diye kukla bir devlet var. Alltan YPG-PYD'ye bir Kürt devleti kurdurup oradanda çevirmek istiyorlar. Batıda Ege'yi komple Yunana vermişer adalar ve deniz dahil oradan çevirmişler.Hiç kimse ile ticaret yapamayalım adım bile atamayalım diye resmen.

Son çıkışımız Akdeniz oradada önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Kıbrısı Rumlara verip Türklere denizde alan bile vermek istemiyorlar.

1601478896256.png