macOS'in Apple'ın üretmediği cihazlara indirilebilen sürümü?

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
1 - macOS işletim sisteminin Apple'ın üretmediği bizim hali hazırda FreeDOS olarak satın aldığımız veya topladığımız sitemlere indirilebilen sürümü var mı? Var ise adı nedir?
2 - Ben Hackintosh isimli bir işletim sistemi duydum. Hackintosh nedir?

@EFI Shell
Sen daha iyi bilirsin :)

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
1 - macOS işletim sisteminin Apple'ın üretmediği bizim hali hazırda FreeDOS olarak satın aldığımız veya topladığımız sitemlere indirilebilen sürümü var mı? Var ise adı nedir?

@EFI Shell
öyle bir sürümü yok sadece onu normal bir şekilde kuruyorlar. fakat sadece intel işlemcili uhd/iris/hd graphics gpu'ya sahip laptoplara kurulabiliyor. toplama bir sisteme kurulamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu dediğime hackintosh diyorlar. apple olmayan bir cihaza macOS kurmak.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

@EFI Shell
Hackintosh ya da OSx86, Apple olmayan bilgisayarlarda OS X işletim sistemini çalıştırmak için değişiklik yapılmış işletim sistemidir.
Eğer parçalar uyumlu ise kurabilirsiniz.Ve bu işletim sistemi düşük sistemler için değildir.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Hackintosh ya da OSx86, Apple olmayan bilgisayarlarda OS X işletim sistemini çalıştırmak için değişiklik yapılmış işletim sistemidir.
Eğer parçalar uyumlu ise kurabilirsiniz.Ve bu işletim sistemi düşük sistemler için değildir.
DA'dan mı geldiniz :)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,903
CPU : AMD Ryzen 5 4650G
Anakart : Gigabyte B450M S2H
SSD : Apacer PANTHER AS340/240GB 2.5" SATA 3.0

Ben Hackintosh demiştim.
macOS Big Sur 11.0.1 kurabilirsin UEFI olarak.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ben bu insanların Apple ürünü olmayan bilgisayarlara MacOS, Apple ürünü olan bilgisayarlara da Windows yükleme merakını bir türlü çözemiyorum :) Bu iki tip yer değiştirse sorun çözülecek gibi.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hacktintosh eskiden yükelenebilirdi ama artık o da yok apple arm işlemciye geçtiği için yeni sürümler intel uyumlu olmayacak.

YiğitGençer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
öyle bir sürümü yok sadece onu normal bir şekilde kuruyorlar. fakat sadece intel işlemcili uhd/iris/hd graphics gpu'ya sahip laptoplara kurulabiliyor. toplama bir sisteme kurulamaz.
Burada böyle bir algı var. Bunu düzeltmek için en kısa zamanda bir rehber yapıcağım.

Hacktintosh eskiden yükelenebilirdi ama artık o da yok apple arm işlemciye geçtiği için yeni sürümler intel uyumlu olmayacak.
En fazla 5 yıl Hackintosh devri devam edecek bence.