Soru macos sürüm düşürmek sistemi rahatlatır mı?

Bu konuyu okuyanlar

LuciElite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2013 model retina macbook prom var. Apple sitesine göre Big sur sürümü olmasında sıkıntı yok sistem gereksinimi karşılıyor. Fakat ben son sürümün ağır geldiğini düşünüyorum çünkü güncelledikten sonra yavaşladı ve hep kullandığım photoshop uygulaması bile kasmaktan kullanılmaz hale geldi. Mojave ya da high sierra sürümüne döndürmek istiyorum. Bunun bilgisayarı rahatlatacağı kesin fakat photoshopta kasması engellenir mi?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Şimdi şöyle High Sierra biraz eski bir sistem. Ben Office programlarını kurarken zorlanmıştım. Belki Sisteminiz çok dolduğu için kasıyordur. Mojave denenebilir ama önce BigSur'dayken cihazı bir sıfırlamayı deneyin. Hala kasarsa Mojave'ye dönersiniz

LuciElite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle High Sierra biraz eski bir sistem. Ben Office programlarını kurarken zorlanmıştım. Belki Sisteminiz çok dolduğu için kasıyordur. Mojave denenebilir ama önce BigSur'dayken cihazı bir sıfırlamayı deneyin. Hala kasarsa Mojave'ye dönersiniz
Onunla ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü yarısından fazlası boştu baya alan vardı. belki hızlanır diye sıfırlamıştım ama bir sorun oldu ve 2013 yılındaki sürüm olan madevick mi ne o sürümü kurdu laptop. O sürüm de o kadar eski ki hiçbir şey yapamıyorum, bir şeyler indirmek istediğimde “sistemi güncelle” falan diyor. Sizce Mojave yüklersem photoshoptaki performans iyileşir mi? Çünkü pek fark yaratmayacaksa boşuna para vermiş olacağım bilgisayarcıya (güvenilir bilgisayarcı). Usb ile falan kendim yapmak istemiyorum çünkü her denediğimde “dmg dosyası okunmadı” falan her seferinde sorun çıkıyor beceremiyorum.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Onunla ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü yarısından fazlası boştu baya alan vardı. belki hızlanır diye sıfırlamıştım ama bir sorun oldu ve 2013 yılındaki sürüm olan madevick mi ne o sürümü kurdu laptop. O sürüm de o kadar eski ki hiçbir şey yapamıyorum, bir şeyler indirmek istediğimde “sistemi güncelle” falan diyor. Sizce Mojave yüklersem photoshoptaki performans iyileşir mi? Çünkü pek fark yaratmayacaksa boşuna para vermiş olacağım bilgisayarcıya (güvenilir bilgisayarcı). Usb ile falan kendim yapmak istemiyorum çünkü her denediğimde “dmg dosyası okunmadı” falan her seferinde sorun çıkıyor beceremiyorum.
DMG dosyasının içinde install macos .pkg gibi bir dosya olacak onu kullanarak deneyin. Ben sıfırlanınca çözüleceğini düşünüyorum. Bir de Photoshop programlarınız güncel olmayabilir onun da güncellemelerine bakın.

Reaksiyon puanı
3,027
High Sierra'da son sürüm Adobe programlarıyla sıkıntı yaşadım, şu an iyi bir deneyim için en az Mojave şart. Big Sur ise 2013 nesli için ağır bence. Tavsiyem Mojave kullanman. Eğer programlarla uyumluluk sorunu yaşarsan Catalina'ya yükseltebilirsin.