MacOs Big Sur Güncellemesi %@ paketi yok veya geçersiz hatası

Bu konuyu okuyanlar

mzahid0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba, dün yeni bir mac satın aldım macOS Big sur güncellemesini yapmak istedim fakat "%@ paketi yok veya geçersiz" böyle bir hatayla karşılaştım. Ne yapabilirim ?

mubeyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, dün yeni bir mac satın aldım macOS Big sur güncellemesini yapmak istedim fakat "%@ paketi yok veya geçersiz" böyle bir hatayla karşılaştım. Ne yapabilirim ?
Aynı problemle ben de karşılaştım çözebildiniz mi baştan mı kurmam gerekiyor sistemi

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben de aynı problemle karşılaşmıştım . Ancak problemle karşılaştıktan hemen sonra macOS Catallina'nın son sürümüne güncelledim güncelledikten sonra da Big Sur'u güncellemeye bıraktım ve bende başarılı oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada hayırlı olsun Mac'iniz şimdiden :)

mubeyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu su sekilde cozdum :
1- Mac kapali halde olacak
2- Command + Option + P + R tuslarina basili tutularak Power tusuna basilacak
3- 2 kez acilis sesi geldikten sonra ya da apple logosu gordukten sonra tuslari biraktim
Bu islemleri yaptiktan sonra Mac acildiktan sonra guncelleme islemini tekrar baslattigimda indirme tamamlandiktan sonra sorunsuz guncellendi.
Ekran Resmi 2020-12-18 00.09.14.png