Macbook’u nasıl almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Muzafferr14

Öğrenci
Uzun ömürlü olduğu için Macbook air almak istiyorum sadece eğitim ve eğlence için kullanacağım. İ3 mü almalıyım i5 mi? Depolama olarakta 128gb yeter diye düşünüyorum, ilerde sıkıntı yaşarmıyım depolama konusunda?

fiyatları oldukçada pahalı :( 2018-19 düşünüyorum bu yıllarda üretilmiş olanlar alınıp uzun yıllarca kullanılınır mı?

fahyıldız

.prepare.
İçerik Ekibi
2019 bulmanız zor, anca ikinci el. Öğrenciyseniz ve günlük işlerde kullanacaksanız 2018 yetecektir. 8,8k civarına çıkabilirseniz 2020 Air alabilirsiniz.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Bütçeyi artırıp M1'li Air alsanız çok fark yaratır aslında. Özellikle i3 işlemcili Air'ler pek uzun ömürlü değil.

fahyıldız

.prepare.
İçerik Ekibi
2018 alırsam ilerki yıllarda “eskime” sorunu yaşar mıyım? Yani aldıktan sonra sıkıntı yaşamadan yıllarca kullanabilir miyim?
Şu an macOS Big Sur güncellemesi için en az Air 2013 olması gerekiyor. Buna göre bakarsak ve her sene bir model elersek 2018 modelin hiç yoksa 5 yıl güncelleme desteği var.

Muzafferr14

Öğrenci
iPad Pro modellerine de bakabilirsiniz. Sonradan Magic Keyboard aldım mı bilgisayar gibi oluyor zaten.
İlk başta ipad air almak istiyordum. Ama sonradan kararımı değiştirdim bilgisayar almak daha mantıklı geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPad Pro + Magic Keyboard neredeyse M1 fiyatına geliyor gibi. Onun yerine Air 4 + Magic Keyboard ya da direkt M1 Air alınabilir bence.
Asıl sorun şu aslında. 2018 macbook air İ3 128gb alırsam beni idare eder mi?

fahyıldız

.prepare.
İçerik Ekibi
İlk başta ipad air almak istiyordum. Ama sonradan kararımı değiştirdim bilgisayar almak daha mantıklı geldi.
Ben şehir dışında okumayı düşünüyorum ve olur da fiyatlar böyle fırlamaya devam ederse iPad Air düşünüyorum. Klavye de takıldı mı tamamdır. Bence iPad Air'i de seçeneklerde bulundurun.

xdal

Asistan
pt de 8k ya macbook air 2020 i3 + kablosuz kulakılık kampanyası var ilgilenebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

ipadlere de bakıcam diyorsan onlar da daha uygun fiyatlılar

SDN Son Haberler

Son mesajlar