Yardım MacBook Sistem Verileri Hatası

Bu konuyu okuyanlar

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Merhaba, photoshop 2023 kullanırken "Çalışma Diski Dolu" hatası alıyorum. İnternetten araştırdığım zaman sistemde boş yer kalmadığı için bu hatayı verdiğini söylüyor ama sistemimin yedeklerini güncel olarak disk ve bulut'a kaydediyorum. Kontrol etme amaçlı depolama kontrollerini yaptığım zaman sistem verileri kısmının 124GB olduğunu fark ettim. Sorun şu ki photoshop uygulamasını kapattığımda sorun 20GB lara kadar geriliyor.

Apple sistem verilerini şu şekilde açıklamış:
  • Sistem Verileri: Burada listelenen kategorilere girmeyen dosyaları kapsar. Bu kategori birincil olarak sistem tarafından kullanılan günlük dosyaları, önbellekler, VM dosyaları ve diğer çalıştırma sistem kaynakları gibi dosyaları ve verileri içerir. Ayrıca geçici dosyalar, fontlar, uygulama destek dosyaları ve yazılım ekleri de bulunur. Bu kategorideki içerikleri yönetemezsiniz. İçerikler macOS tarafından yönetilir ve kategorinin büyüklüğü Mac’inizin şu anki durumuna göre değişir. Diğer kategorilerin dışında kalan verilerinizi Finder’ı ya da bu verileri yaratan üçüncü parti uygulamaları kullanarak yönetebilirsiniz.
Yaptığım en ufak bir işlemde PhotoShop uygulaması donuyor, kendisine Force Quit attırıyor. Aklımda bilgisiyarı sıfırlamak var fakat net çözüm olur mu bilemiyorum. Sizce ne yapmalıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk çözüm olarak PhotoShop uygulamasını silmeyi deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sorunu uzun uğraşlar sonucu çözdüm. Diğer arkadaşlarında yararlanması için sorunun neden kaynaklı olduğunu belirteyim.

Sorun tuval boyutundan kaynaklı. Yaklaşık 20.000x20.000px boyutunda dosya geliyor. Normal çözünürlüğe alınca düzeliyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2022-12-28 20.05.27.png
    Ekran Resmi 2022-12-28 20.05.27.png
    74.3 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme: