Macbook sevilmeyen yanları ve çözümü

Bu konuyu okuyanlar

Gazi Seymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba birkaç haftalık macbook pro kullanıcısıyım, premium bir ürün olduğunu kabul ediyorum fiyat yüksek performans kalite tamam hersey kabul de şu klavyenin tuş hissi çok dandik gibi. hiç güzel bir his vermiyor sanki birkaç ay içinde bozulacakmış gibi tuşlar yuvlarında sallanıyor. sorun sadece bendemi başka yaşayan varmı çözebildimi _

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
merhaba birkaç haftalık macbook pro kullanıcısıyım, premium bir ürün olduğunu kabul ediyorum fiyat yüksek performans kalite tamam hersey kabul de şu klavyenin tuş hissi çok dandik gibi. hiç güzel bir his vermiyor sanki birkaç ay içinde bozulacakmış gibi tuşlar yuvlarında sallanıyor. sorun sadece bendemi başka yaşayan varmı çözebildimi _
Seymen, biraz daha deneyimlerini anlatabilir misin? Bende hazirandaki etkinlikten sonra hemen alacağım mac proyu. Tasarım amaçlı mı kullanıyorsun sen ? Yaşadığın his deneyim kullanış rahatlığı işlem gücü açma kapama taşıma şarj vs anlatabilir misin rica etsem ?

Gazi Seymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben ağırlıklı olarak bilgisayarda yazı yazan ve küçük çaplı tasarım işleriyle uğraşan biriyim. tasarım derken kendi şirketim için facebbok ta web sitesinde yayınlanan ilanlardan bahsediyorum. önceki bilgisayarım i5 samsung ultrabook tu. 2 hafta önce bir kampanya olduğunu ve fiyatın düştüğünü öğrendim ( türkiyede varmı bilmiyorum) uygun geldi ve macbook pro aldım. aldığım macbook pro ilk seviye olmasına rağmen performansına çok şaşırdım. belkide ilk kez mac kullandım diyedir bilmiyorum. telefon gibi akıyor bilgisayar en küçük gecikme donma yok, çok basit pratik harika kullanımı var. kutusunu açar açmaz premium bir tasarım olduğunu anlıyorsun. ekran retina olması süper bir keskinlik yaratıyor ilk günlerde ağzımın suları akarak bakmıştım şimdi alıştım heralde. pil desen sabah 8- akşamüstü 4 mesaimde hiç şarj etmeden office programları ve spotify açık şekilde yetiyor. fakat klavye konusu bana çok batmaya başladı imkanın varsa teknosada falan bi dene derim. tuşlar yuvalarında sallanıyor yani oyun oynamayı bırak yazı yazmaya çekindiğim için klavye almayı düşünüyorum çok nazik geldi bana tuşlar. özetle bilgisayar harike klavye dışında.
Macbook pro early 2015 13.3'' retina i5 2.7 ghz

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben ağırlıklı olarak bilgisayarda yazı yazan ve küçük çaplı tasarım işleriyle uğraşan biriyim. tasarım derken kendi şirketim için facebbok ta web sitesinde yayınlanan ilanlardan bahsediyorum. önceki bilgisayarım i5 samsung ultrabook tu. 2 hafta önce bir kampanya olduğunu ve fiyatın düştüğünü öğrendim ( türkiyede varmı bilmiyorum) uygun geldi ve macbook pro aldım. aldığım macbook pro ilk seviye olmasına rağmen performansına çok şaşırdım. belkide ilk kez mac kullandım diyedir bilmiyorum. telefon gibi akıyor bilgisayar en küçük gecikme donma yok, çok basit pratik harika kullanımı var. kutusunu açar açmaz premium bir tasarım olduğunu anlıyorsun. ekran retina olması süper bir keskinlik yaratıyor ilk günlerde ağzımın suları akarak bakmıştım şimdi alıştım heralde. pil desen sabah 8- akşamüstü 4 mesaimde hiç şarj etmeden office programları ve spotify açık şekilde yetiyor. fakat klavye konusu bana çok batmaya başladı imkanın varsa teknosada falan bi dene derim. tuşlar yuvalarında sallanıyor yani oyun oynamayı bırak yazı yazmaya çekindiğim için klavye almayı düşünüyorum çok nazik geldi bana tuşlar. özetle bilgisayar harike klavye dışında.
Macbook pro early 2015 13.3'' retina i5 2.7 ghz
peki core m işlemcili macbook iş görür mü pazar günü almayı düşünüyorum apple troy mağazasından

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merak etme en ufak bir sorun olsa garantiden komple alt kasayı değiştiriyorlar

Gazi Seymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki core m işlemcili macbook iş görür mü pazar günü almayı düşünüyorum apple troy mağazasından

ben pro kullanıyorum memnunum.. ne için kullanacağına bağlı ama 1.1 ghz ile 2.7 ghz nin farkını hissetmeyeceğini düşünmüyorum

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
iphone 6 plus kullanıyorum ondada yandaki ses tuşları ve güç tuşu sallanıyor appleye sorduğumda tuşları birazdaha sıkarsak sorun çıkabilir ve takılabilir demişlerdi

bence rahatlık açısından tuşları fazla sıkıştırmamışlar .) Bence güzel bir artı.
Araya ufak bir pislik kaçsa tuşlar ya basmamaya yada çeşitli sorunlara yol açacaktı
sallanıyor olması iyi ama çok abartılı da sallanmıyor yani.

Caglartkts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bugün MacBook Air gördüm kozmetik olarak çok iyi.üretim 2015 teknik özellikleride iyi.ama pil devir sayısı 76 bunu ne anlama geldiğini bilmiyorum ve Ada'mın istediği fiyat 1900₺ sizce Nasıl?

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bende bugün MacBook Air gördüm kozmetik olarak çok iyi.üretim 2015 teknik özellikleride iyi.ama pil devir sayısı 76 bunu ne anlama geldiğini bilmiyorum ve Ada'mın istediği fiyat 1900₺ sizce Nasıl?
Bence sıfır alman daha mantıklı olur hem aklında bu tür sorular kalmaz hem garantisi olur belki bu çinden satılan macbooklardan dır 2. El ürün almayı hiç bi zaman önermiyorum gidip yeknosadan bineksten gold dan teşhir ürününü ucuza alabilirsiniz

momolomo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macbook pro da aniden tarayici kapanma sorunu yasiyorum chrome safari farketmiyor ve ilk acilis sayfasinda quiksearch adli arama motoru geliyor yaklasik 1 dakika sonunda tarayici kendini kapatiyor çozumu nedir tesekkurler (yosemite)

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bende İMac kullanıcısıyım. daha önce macbook kullandım öncelikle tuşlar hakkında böle bi şikayet belirten ilk kişi olarak sizi görüyorum. umarım ilerde alışırsınız fakat Apple Wireless klavyeyi deneyin ben onu kullanıyorum bluetooth ile bağlanıyor zaten. belki o size daha iyi bir klavye deneyimi sunabilir. ayrıca "1.1 ghz ile 2.7 ghz nin farkını hissetmeyeceğini düşünmüyorum" adlı cümleniz çok yanlış belirtmek istedim..