Yardım MacBook Pro mu Asus Tuf mu?

Bu konuyu okuyanlar

zeynepzehra55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bilgisayar mühendisliği okuyorum şuan elimdeki laptobum uygulamalarımda sorun çıkarmaya başladı. Daha da zamlar gelmeden bilgisayarımı değiştirmek istiyorum . Ama çok kararsız kaldım Macbook pro m1 işlemcili 16 GB ram 512 GB SSD olan laptobumu alsam yoksa Asus Tuf FX516PE modelini mi? İkisi de şuan aynı fiyata sahip. Öncelikle oyun oynamıyorum sadece yazılımda kendimi daha geliştirmek ve normal okul ödevlerimde bana yardımcı olmasını istiyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz veya daha iyi bir laptop tavsiyeniz var mı?

Reaksiyon puanı
114
Adobe uygulamalarında mac tıkır tıkır çalışıyor ama kullanıcağım applerin mac ile uyumlu olup olmadığına da bakman gerek keşke kullanacağın appleri de yazsaydın

zeynepzehra55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adobe uygulamalarında mac tıkır tıkır çalışıyor ama kullanıcağım applerin mac ile uyumlu olup olmadığına da bakman gerek keşke kullanacağın appleri de yazsaydın
ben yazılım üzerine çalışıyorum. Visual studio ,eclipse ve visual studio code kullanıyorum ve bunlara baktığımda mac ile uyumlu olduklarını gördüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynamıyorsun madem al macbook keyfine bak.
şuan alacağım macBook 2020 üretim ve şuan 2021 model alacak bir bütçem yok dolar kuru sağ olsun o yüzden kararsız kaldım.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Okulda gösterilen yazılımlar Windows üzerinde olacak büyük ihtimalle ama ben yinede Macbook Pro tavsiye ederim, özellikle M1 Pro alma şansın varsa onu. Gerekirse üzerine sanal Windows kurarsın. Macbook sana yıllarca hizmet eder, şarjı çok daha iyi gider, tasarım olarak daha iyidir. Ayrıca mobil yazılım ile de ilgilenmeyi düşünüyorsan Macbook'dan başka şansın zaten yok.

Bir yazılım geliştiricisi olarak kesinlikle Macbook Pro diyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Dediğimde alacaktın dünden bugüne 10000 liradan fazla zam geldi :D Burası Türkiye, yaşasın reis.