MacBook Pro için ram olacağım

Bu konuyu okuyanlar

Google Nexus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba.
Elimde iPhone 5 zamanından, yani o yıllarda piyasaya çıkan MacBook Pro MD-102 var. Bunun üstüne çay dökülmesi sonucu 8GB Ram’den bir tanesi yandı. Ben de yanan ram’i çıkararak bir tane ram ile kullanıyorum bilgisayarı. Bilgisayarda hem Mac sistemi var, hem de işim gereği yazılımcı olduğum ve Windows sistemine ihtiyacım olduğu için Windows sistemi kurulu. Şimdi bilgisayar Mac sisteminde çok donuyor, geç açılıyorken Windows sisteminde işler değişiyor, normal çalışıyor. i7 işlemcili bilgisayar diye şimdinin bir çok bilgisayarına taş çıkarıyor. O yüzden yeni bilgisayar almak yerine bunun ram’ini alıp takarak bunu kullanmak istiyorum. Ya bir tane 4 GB daha ram alarak onu kullanacağım, ya da 16 GB RAM. Sizce bir tane 4 GB ram mi, yoksa 16 GB ram mi alıp takarak kullanayım? Ayrıca hangi firmanın ram’ini önerirsiniz? Varmı önereceğiniz, linkini atarak bu ram’i, bu şirketin ram’ini al diyeceğiniz bir RAM? [emoji848]

28184b2f8213ad36f5c6ec359b7f67b1.jpg

Hatta bozulan RAM’in fotosunu da size yolladım, ya da aynısını mı, aynı firmaya ait RAM’in 16 GB olanını mı alayım? Ne önerirsiniz?