Macbook Pro alacağım. Sorularım var.

Bu konuyu okuyanlar

keremzeytin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son dönemlerde video kurgusu yapmak ve mac os, ios tabanlı uygulamalar geliştirmek adına bir mac cihazı almaya karar verdim. Uzun yıllardır Windows kullanıyorum. Ancak bir türlü istediğim verimi de Windows cihazlarımdan alamadım. Mühendislik öğrencisiyim bundan ötürü hali hazırda orta seviye (Asus N550JK- i7 4700HQ, 8GB ram, GTX 850M, 1TB HDD ) bir notebook kullanıyorum. Çizim programları vs kurulu bu yüzden pek sıkıntı vermiyordu başta. Ancak Adobe Premier Pro ve FL Studio gibi programları kullanmaya başlayınca iyice soğudum aletten. Bu gibi uygulamaları rahat kullanabileceğim bir macbook alacağım. 13’’ giriş seviyesi yeni macbook pro’ya yakınım. 6200TL gibi bir fiyata buldum TR garantili olanlarını. Ancak cihaz i5 2.0ghz, iris 540, 256gb ssd’ye sahip. Bu yüzden merak ediyorum bu cihazı alırsam üzülür müyüm? Bütçe gereği çok daha yukarı çıkamam. Aslında ufak bir ultrabook’um olsaydı iMac’e yönelecektim ancak yeni macbookların taşıması kolay olması beni macbook’a itti. Ne dersiniz? Alayım mı? Ayrıca unutmadan proların şarjı ne kadar gidiyor? Macbookların 10 saat iddiası da çok hoşuma gidiyor ancak istediğim performansı core m5 işlemcili bir macbooktan alamam sanırım. Görüşlerinizi bekliyorum…

Son mesajlar