MacBook Pro 2020 | %500 CPU Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

Matsuri0

Öğrenci
2 Ay önce Almanya'dan aldığım MacBook Pro 2020 model
i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD | Intel Irıs Graphics 645.
Xcode'da yazdığım kodu test olarak IPhone'da açtığımda bilgisayar CPU kullanımı 1000% e kadar ulaşıyor,

Xip'i dosya dışarısına çıkardığımda ve uygulamayı otomatik kurmaya çalıştığında CPU kullanımı 800%'e kadar ulaşıyor, böyle bir durum sonucunda ise bilgisayar hızlı şarj yiyor, çok berbat ısınıyor, fanlar acayip sesli çalışıyor.

Apple destekle konuştuğumda ise, sağ olsunlar bu durumu hemen mühendislere ilettiler, mühendisler ise bu durumun normal olduğunu belirttiler, ben her ne kadar normal deseler de içimde hala bir şey var uygulamayı açınca içim acıyor bir şey olacak diye o kadar çok CPU kullanıyor ki.

Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum ama;
Yazılımsal ise, beklemekten başka çare kalmıyor elimizde.

Bu sorunu yaşayan vatandaş var mı?
Örnek 1 ektedir;
Ekran Resmi 2020-11-06 21.32.15.png

hakaya

Asistan
Syspolicyd sanırım gate keeper'la ilgili. Catalina'nın betalarından beri olan bir sorun. Benzer yüksek CPU kullanımları bazı başka işlemlerde de maalesef oluyor. Big Sur'da bu hatalar giderilmiş olur inşallah.

Not: Big Sur'un 10 Kasım akşamı yayınlanma ihtimali var.

Anivia

Asistan
2 Ay önce Almanya'dan aldığım MacBook Pro 2020 model
i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD | Intel Irıs Graphics 645.
Xcode'da yazdığım kodu test olarak IPhone'da açtığımda bilgisayar CPU kullanımı 1000% e kadar ulaşıyor,

Xip'i dosya dışarısına çıkardığımda ve uygulamayı otomatik kurmaya çalıştığında CPU kullanımı 800%'e kadar ulaşıyor, böyle bir durum sonucunda ise bilgisayar hızlı şarj yiyor, çok berbat ısınıyor, fanlar acayip sesli çalışıyor.

Apple destekle konuştuğumda ise, sağ olsunlar bu durumu hemen mühendislere ilettiler, mühendisler ise bu durumun normal olduğunu belirttiler, ben her ne kadar normal deseler de içimde hala bir şey var uygulamayı açınca içim acıyor bir şey olacak diye o kadar çok CPU kullanıyor ki.

Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum ama;
Yazılımsal ise, beklemekten başka çare kalmıyor elimizde.

Bu sorunu yaşayan vatandaş var mı?
Örnek 1 ektedir;
Ekli dosyayı görüntüle 122980
Aynısı bendede vardı macbook 2019 da sistemini silip yeniden yükleyeceksin mecburen

Yazılımı tekrar yüklemeyi dene. Apple Destek normal dediyse üstüne normal değil diyemem çünkü detaylı olarak inceliyorlar desteğe başvurursan.

drjacob

Profesör
Sistemi sıfırla yeniden kur , ram yetersiz gibi ama hiç bi şey yapmadan da böyle olmaz , sen yedekle sıfır kurulum yap olmazsa teknik servis'e gönder

Matsuri0

Öğrenci
Sistemi sıfırla yeniden kur , ram yetersiz gibi ama hiç bi şey yapmadan da böyle olmaz , sen yedekle sıfır kurulum yap olmazsa teknik servis'e gönder
her ikiside yapıldı bir sorun çözüldü yenisi başladı
Mesaj otomatik birleştirildi:

umarım yayınlanır artık.. heyecanla bekliyoruz
umarım bu sorun yeni güncellemede düzelir diye düşünüyorum, düzelmezse tekrar servis yolu :/

Aynısı bendede vardı macbook 2019 da sistemini silip yeniden yükleyeceksin mecburen
oda yapıldı, düzelmedi maalesef
Yazılımı tekrar yüklemeyi dene. Apple Destek normal dediyse üstüne normal değil diyemem çünkü detaylı olarak inceliyorlar desteğe başvurursan.
tekrar yüklendi, maalesef bir gelişme yok, güncellemeyi beklicez olmadı tekrar servis

Ichilai

Öğrenci
Apple eğer güncelleme ile çözemiyorsa donanımsal hata olarak görür ve cihazınızın değişimini yapar ama Almanya'dan almanız burada değişim yapamamanıza sebebiyet veriyor.sizi bu kadar rahatsız eden bir durum ise ne yapıp edip ürünü Almanya'ya gidip gelecek biriyle değişim yaptırtmayı deneyin derim.
çok sinir bozucu yepyeni aletlerde hele ki Apple'da böyle bir sorun yaşamak farkındayım ama sürekli kullanımca bu kadar canınızı sıkıyorsa değişim yolu aramak iyi çözüm sanki.

Anivia

Asistan
her ikiside yapıldı bir sorun çözüldü yenisi başladı

umarım bu sorun yeni güncellemede düzelir diye düşünüyorum, düzelmezse tekrar servis yolu :/

oda yapıldı, düzelmedi maalesef

tekrar yüklendi, maalesef bir gelişme yok, güncellemeyi beklicez olmadı tekrar servis
NVRAM ve PRAM i silmeyi denediniz mi ?