Soru Macbook Pro 16" M2 Pro vs M2 Max (30 Core iGPU)

Bu konuyu okuyanlar

nurettinozen

ғᴜʟʟ sᴛᴀᴄᴋ sᴏғᴛᴡᴀʀᴇ ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Öncelikle herkese iyi forumlar.

Ben bir yazılım geliştiricisi olarak Apple platformuna geri dönmeyi planlıyorum. Geri dönüş yaparken performans ve uzun ömür açısından biraz daha ileri düzey olabilecek bir macbook almaya karar verdim. 16" almamın sebebi 14" olan ekranın bana epeyce küçük gelmesi ve ekstra bir monitör kullanmadan çalıştığım zamanlarda yetersiz kalmasından dolayıdır. Siparişi verirken M2 Pro ve M2 Max arasında kalmış durumdayım. M2 Max in 2 çeşidi görünüyor ve M2 Max 30 Core olanını öğrenci indirimi v.b dahil ettiğimde 4500 lira fark ile alabiliyorum.

Genel olarak web geliştiricisi olarak çalışsam bile, zaman zaman AI programlama ve render işlemleri de yapıyorum. Web geliştirme aşamasında yoğun bir şekilde docker platformunu kullanıyor ve bununla birlikte bir kaç tane IDE'yi kullanıyorum.

2 farklı konfigrasyon yaptım onları da soruların sonuna ekleyeceğim.

Sorularım genel olarak şu şekilde;

1- M2 Pro ile M2 Max (30 Core) arasında ciddi seviyede denilebilecek kadar fark var mı? (illaki vardır ama 4500 lira vermeye değer mi)

Eğer değer diyorsanız aşağıda da 2. sorum mevcut :)

2- M2 Max (30 Core) ile M2 Max (38 Core) arasındaki fark ciddi seviyede yüksek olur mu?

Fiyatları aşağıdaki konfigrasyon içine yazdım. Öğrenci indirimi dahil olarak görünüyor. Sizce bir geliştirici olarak uzun vade de hangisini almalıyım?

75.999,00 TL
1680654226774.png
71.499,00 TL
1680654285727.png

Son düzenleme: