Rehber Macbook mu windows mu?

Bu konuyu okuyanlar

kayimomerfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba;
M1 işlemcili macbook air mı yoksa aynı fiyata (15000₺) windows notebook almak mı?
Uzun süre götürsün ve okul için kullanılacak. Oyun oynama gibi planımız yok. Okul için uygulamaları kullanma amacı ve yıllarca götürme olanımız var. Siz ne tavsiye edersiniz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Windows bir cihaza ihtiyacızın olmayacağından yüzde 100 eminseniz kesinlikle M1 Air 16GB öneririm.

Reaksiyon puanı
18
uzun süreli olsun diye Mac aldım bakalım ne kadar gidicek. windows da kullanıyorum benim için pek fark etmiyor, pek işim olmuyor bilgisayarda

enesozdemirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Oyun ihtiyacınız yoksa ve uzun vadeli düşünüyorsanız macbook öneririm. Ekosistem olarak zaten mükemmel

kayimomerfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hypnamed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Uygulamalar windowsa özel değil. Macbook için de var. Onun dışında ne gibi bir ihtiyacım olabilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

256GB yetmez değil mi?

Oyun oynamayacağınızdan kesin emin misiniz anlamında yazmış arkadaş.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Uygulamalar windowsa özel değil. Macbook için de var. Onun dışında ne gibi bir ihtiyacım olabilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

256GB yetmez değil mi?

Yazılımla uğraşıyorsan Windows'a özel bir durum olabilir o manada söyledim. 256GB yeterli bu arada. Yanına harici bir disk alırsan gayet iyi olur.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Herkese merhaba;
M1 işlemcili macbook air mı yoksa aynı fiyata (15000₺) windows notebook almak mı?
Uzun süre götürsün ve okul için kullanılacak. Oyun oynama gibi planımız yok. Okul için uygulamaları kullanma amacı ve yıllarca götürme olanımız var. Siz ne tavsiye edersiniz?
Ben derim Linux çekirdekli olan yerli işletim sistemi Pardus (hala ismi bu ise veya değişiklik yapılmadı ise) veya Linux ama sizin amacınız önemli Windows uyumlu oyunları oynamak çok zor olur bu konuda kendi denemelerim oldu ve çok sayıda oyun program ve uygulama çalışmadı, yardımcı uygulamaları olsa da çalışma ihtimali veya düzgün çalışma ihtimali düşüktür yani sizin okul uygulamalarınızın bile çalışma ihtimali oldukça düşüktür, bu durumda Windows kullanmanızı tavsiye ederim.

.xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer kesinlikle oyun oynamayacaksanız Macbook almanızı tavsiye ederim. Bir kere kullanmıştım.