Soru Macbook M1 vs Macbook M2

burak00_0

Öğrenci
28 Mayıs 2024
5
0
1
merhabalar ben macbook air almayı düşünüyorum ama m2 16gb m1 16gb arasında kaldım arasında fiyat nerede ise 10k civarı yazılım geliştiricisiyim web alanında(.netcore) ve mobil alanlarda çalışmalar yapıyorum sizce hangisi almalıyım uzun süre kullanacağım. Ben m2 gibi düşünüyorum ama sizlerin deneyimlerini merak ediyorum. Teşekkür Ederim.

Akita

Profesör
28 Aralık 2020
1,349
61
228
merhabalar ben macbook air almayı düşünüyorum ama m2 16gb m1 16gb arasında kaldım arasında fiyat nerede ise 10k civarı yazılım geliştiricisiyim web alanında(.netcore) ve mobil alanlarda çalışmalar yapıyorum sizce hangisi almalıyım uzun süre kullanacağım. Ben m2 gibi düşünüyorum ama sizlerin deneyimlerini merak ediyorum. Teşekkür Ederim.
M1 kullanıyorum, M2 ile arasında ahım şahım bir fark olduğunu düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

M1 kullanıyorum, M2 ile arasında ahım şahım bir fark olduğunu düşünmüyorum.

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,871
708
19
MacBook Air M1'i tercih edebilirsiniz, M2 Air'e göre tek eksi getirisi daha az yazılım güncellemesi alması olacak. Ben de M1 Air kullanıyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,095
8
25,466
8,958
M1 ile M2 arasinda pek fark yok da M2 Air'lerin kasalari cok hos. Eger bu makineden para kazanacaksaniz ben verirdim sahsen aradaki farki.

bashtan

Öğrenci
28 Mayıs 2024
3
2
3
Merhaba, ben air m2 kullanıyorum ve bende yazılım geliştiricisiyim sana şiddetle tavsiye ederim. Bu işten para kazanacaksan M2 almanı öneririm ama eğer profesyonel değil ve para kazanmayacaksan M1 tercih edebilirsin. Üstelik M2'lerin tasarımı köşeli olduğu için daha hoş duruyor bence üstte yer alan çentikte harika oluyor ama bu kişiden kişiye değişir tabi. İyi günler.

27 Eylül 2018
7,326
6
8,078
1,708
22
Performans farkı kesinlikle gözle görülür. M1 Air sahibiyim, M2 Air kullanan sınıf arkadaşlarımla test ettiğimde gerek uygulama açılış, kapanış hızları gerekse de Render alırken süre farkı gerçekten çok ciddi süreler. Bugün de Autocad'de kapsamlı bir çizim açmamız gerekti ben daha önce açmama rağmen yüklemesi bir hayli sürerken arkadaşım saniyeler içinde açtı.

Bu kadar fark olmadığını düşünüyordum lakin güncel MacOS sürümünde M1 çok geride kalıyor bana göre.