Yardım MacBook Konfigürasyon

Bu konuyu okuyanlar

Plektus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba arkadaşlar. Daha önce iPhone hakkında yardım almıştım burada. Bugün yardım almak istediğim konu macbook pro hakkında. 16 inç Macbook pro m2 pro 16 gb ram/1tb ssd mi yoksa 32 gb ram 512 gb ssd mi konusunda yardım almak. Bunun benim için farkı olur mu öğrenmek isterim. Yazılım için alacağım. Arada oynadığım oyunlar LOL, ETS2 tarzı çok sistem istemeyen oyunlar. RAM ekleyip 32 gb almak gerekli mi?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
16 GB RAM + 1 TB SSD varyantı sizi uzun süre götürür. Hem güncellemeden, hem depolamadan kaynaklı sorun yaşamazsınız. Flutter vs. kullanımında akar gider.

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Ben 8 GB RAM'li MacBook kullanıyorum. Uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız bence 32 GB'a yükseltme yapın derim. 8 GB RAM ile 10-15 bir YouTube videosunu Premiere Pro üzerinden sorunsuz şekilde kurgulayabiliyorum ancak kullandığım sürede ara ara hafıza dolu uyarısı aldım. Önü açık olması adına 32 GB almak, bütçe de elveriyor ise bence daha mantıklı.

Depolama alanını belki harici SSD'ler ile çözebilirsiniz ama RAM'in çözümü yok maalesef.

Plektus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
16 GB RAM + 1 TB SSD varyantı sizi uzun süre götürür. Hem güncellemeden, hem depolamadan kaynaklı sorun yaşamazsınız. Flutter vs. kullanımında akar gider.
Arkadaşın dediği mantıklı gibi geldi bana. Aşağıdaki arkadaş ramin çözümü olmadığından bahsetmiş.
Ben 8 GB RAM'li MacBook kullanıyorum. Uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız bence 32 GB'a yükseltme yapın derim. 8 GB RAM ile 10-15 bir YouTube videosunu Premiere Pro üzerinden sorunsuz şekilde kurgulayabiliyorum ancak kullandığım sürede ara ara hafıza dolu uyarısı aldım. Önü açık olması adına 32 GB almak, bütçe de elveriyor ise bence daha mantıklı.

Depolama alanını belki harici SSD'ler ile çözebilirsiniz ama RAM'in çözümü yok maalesef.
Mantıklı teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe 80k kadar çıkabilirim fakat bu verdiğim özellikler bile uzun süre götürüyor gibi. O yüzden hepsini ful+ful alırsam çok da kullanmayacağım.