Soru Macbook fan ve pil sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba. Macbook alalı 7 ay oldu cihaz 2020 1.1 ghz intel 13 macbook air. Cihaz aldigim gunden itibaren chromede bile olsa 2 sekme acinca hemen en ust duzeyde fan calistiriyiyor. Pc isiniyor isininca performans dusuyor. Imovie kullanamayorum. Pc patalaycak gibi oluyor. Ayni zamanda fan calismasa bile pili çok erken pitiyor. Macbook pili 170 devir sayisi pil sagligi normal 2.5 saat anca dayaniyor fan acinca 1.5 saate kadar iniyor. Surekli şarjda. Ayni zamanda fan acip isininca ve pil azalinca donmayan apple biseyler oluyor surekli donmaya basliyor. Yazilim en gunceli. En azindan garantim 2022 sonuna kadar gidip gotursemmi? Tamirmi ederler pcyi degistirirlermi? Degistirirlerse hangi pc ile m1 islemcilimi intel islemcilimi?

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
bende de i5 air vardı 2020. fan ile işlemci arasında heatbar olmadığı için kasa içi soğutma gibi işlev görüyor. biraz yüklenince ısınıyor. biraz yüklenmeden kasıt 4k YouTube videosunda yada güncellemede full fan sesi ve ısınma duyarsınız.ben satıp m1 pro aldım daha fanın çalıştığını aletin ısındığını görmedim. şiddetle tavsiye ederim.