MacBook Air i5 2020 canlı yayında aşırı ısınma ve fan normal mi??

Bu konuyu okuyanlar

Cagdasozturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
MacBook Air i5 2020 bilgisayarımda safari üzerinden girdiğim bir canlı derste aşırı ısınma ve fan açma ile karşılaştım .CPU kullanımı en fazla %80-%100 aradıydı 35 dk lık süre içinde yaklaşık %20 şarj harcadı . Kardeşimde çeyreği bütçede bile olmayan Windows bilgisayar var o sürekli izliyor hiçbir sıkıntı yok ben ilk izlememde hayal kırıklığı yaşadım . Sizce sorun macde mi yoksa böyle mi oluyor . Aldığıma pişman oldum nerdeyse. Sadece stabil çalışıp uzun süre götürsün diye mac almıştım yoksa fiyat olarak bu bütçedeki muadillerinin özellikleri daha iyi zaten . Bir canlı yayını da düzgün açamıyorsa biz ne anladık bu işten

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Macbook Air günlük basit kullanım için hafif bir bilgisayar zaten. Bu yüzden bir kere de prizde takılıyken dene. Şarjda kullanma ile arada fark var mı kontrol et. İnternetteki yabancı kaynaklarda 2019dan itibaren üretilen Macbook Air modellerinde ısınma problemi olduğunu söylüyor. Aşırı yükten dolayı pili kullanıyor ve pilin ısınması da işlemciye etki ediyor olabilir. Yastık veya halı gibi ısınmasını kolaylaştıracak materyaller üzerinde kullanma en kötü ihtimal bir laptop soğutucu alarak kullanmaya devam edeceksin. Ya da satıp yeni bir laptop alacaksın.

Cagdasozturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Macbook Air günlük basit kullanım için hafif bir bilgisayar zaten. Bu yüzden bir kere de prizde takılıyken dene. Şarjda kullanma ile arada fark var mı kontrol et. İnternetteki yabancı kaynaklarda 2019dan itibaren üretilen Macbook Air modellerinde ısınma problemi olduğunu söylüyor. Aşırı yükten dolayı pili kullanıyor ve pilin ısınması da işlemciye etki ediyor olabilir. Yastık veya halı gibi ısınmasını kolaylaştıracak materyaller üzerinde kullanma en kötü ihtimal bir laptop soğutucu alarak kullanmaya devam edeceksin. Ya da satıp yeni bir laptop alacaksın.
Etrafında herhangi bir şey yok masada duruyor tek başına.Bu kadar yüklü ücret verdiğimiz bilgisayarın bir canlı yayında bile sıkıntı yaratması benim canımı sıkan şey .Daha 10 günlük cihaz. Mac istediğim için satarsam alacağım mac ile arasındaki makas biraz fazla açık ve dediğim gibi 10 günlük cihazı da satmak 1-2k yı çöpe atmak gibi bir şey olur. Bakalım bir de şarja takılıyken deneyeceğim . Teşekkür ederim.

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Bahsettiğiniz kullanım için o CPU kullanımı çok yüksek. Yine benzer bir durumla karşılaştığınızda Activity Monitor'den accountsd isimli işlemin CPU kullanımına bakabilir misiniz?

Cagdasozturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bahsettiğiniz kullanım için o CPU kullanımı çok yüksek. Yine benzer bir durumla karşılaştığınızda Activity Monitor'den accountsd isimli işlemin CPU kullanımına bakabilir misiniz?
Accountsd normalde 0,1 civarlarında oluyor ama bazen %400 lere kadar çıkıyor hiçbir program kullanmasam bile bu da sorunlarımdan bir tanesi bunu nasıl çözeceğimi de bilmiyorum açıkçası . Bir dahaki kullandığımda bakarım ona da

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
aluminyum kasa sıcak hissi veriyor...

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Accountsd normalde 0,1 civarlarında oluyor ama bazen %400 lere kadar çıkıyor hiçbir program kullanmasam bile bu da sorunlarımdan bir tanesi bunu nasıl çözeceğimi de bilmiyorum açıkçası . Bir dahaki kullandığımda bakarım ona da

Bu bilinen bir problem. Son güncellemeden sonra daha artmış gibi görünüyor. Forumlarda değişik öneriler var. Ancak hiç birisi kesin çözüm değil. Apple düzeltene kadar bekleyeceğiz sanırım. Ben fanların durup dururken coşmasından anlıyorum. Şimdilik yaptığım bilgisayarı kapatıp açmak (Bir çok derde deva eski bir yöntemdir. [emoji16])