Macbook air 2020

Macbook air 2020 i3 vs i5, cift vs dört cekirdek

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

Ranakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Benim birkaç sorum olacak.
Oncelikle ögrenciyim(grafik tasarim muhendislik falan degil) macbook air cift cekirdekli islemcisi isimi fazlasıyla görür mü 4 çekirdekliyi mi almalıyım?
İ3 ve i5 arasında da beni cok etkileyecek bir fark olur mu?
İkinci olarak bilgisayarı yurtdışından sipariş etsem klavyeyi türkçe q klavye olarak kullanabilir miyim?
Son olarak bu paraya gidip birkac model eski olmakla beraber pro almak daha mı mantıklı?
Şimdiden cok tesekkur ediyorum.

Ranakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiyeden alırsam 8 bin liraya kadar ancak çıkabilirim. Yurtdışından dolar kuruna bağlı olarak yine 7.500 e kadar verebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam bütçeniz ne kadar?
Türkiyeden alırsam 8 bin liraya kadar ancak çıkabilirim. Yurtdışından dolar kuruna bağlı olarak yine 7.500 e kadar verebilirim.

Reaksiyon puanı
6,381

Kesinlikle bu ikisini tavsiye ederim. İşlemci konusunda kafanız bir şey takılmasın A12z kullanıyor. Bu A12z telefon geleceği olarak bakılırsa en güçlü işlemci. Zaten Apple macbooklar da arm işlemcilere geçiyor ve yeni macbook'da kullanacağı işlemcinin bu olacağı söyleniyor. Yani işlemcisi çok çok aşırı güçlü kafanız hiç bir şey takılmasın. Donanımı da size aşır yetecektir. Çok daha pratik, taşıması kolay, kullanımı kolay, daha güçlü, daha mobil, daha iyi ama daha ucuz. Kesinlikle ıpad pro öneririm. Ki zaten IPad pro'lar gittikçe iş laptoplarından daha güçlü ve alınabilir olmaya başladı. Aklınızdan "Bu ne diyor" geçebilir ama ben ıpad pro almanızı öneririm.
@AlteredTech
@Erenist2020
@(Evo)lution

Ranakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Kesinlikle bu ikisini tavsiye ederim. İşlemci konusunda kafanız bir şey takılmasın A12z kullanıyor. Bu A12z telefon geleceği olarak bakılırsa en güçlü işlemci. Zaten Apple macbooklar da arm işlemcilere geçiyor ve yeni macbook'da kullanacağı işlemcinin bu olacağı söyleniyor. Yani işlemcisi çok çok aşırı güçlü kafanız hiç bir şey takılmasın. Donanımı da size aşır yetecektir. Çok daha pratik, taşıması kolay, kullanımı kolay, daha güçlü, daha mobil, daha iyi ama daha ucuz. Kesinlikle ıpad pro öneririm. Ki zaten IPad pro'lar gittikçe iş laptoplarından daha güçlü ve alınabilir olmaya başladı. Aklınızdan "Bu ne diyor" geçebilir ama ben ıpad pro almanızı öneririm.
@AlteredTech
@Erenist2020
@(Evo)lution
Zaten kafam karışıktı, artık bir secenegim daha var?? kalem çok önemli mi yav, sanirim klavye eklentisi yapabiliyoruz oyle oldugunda mac ile cok buyuk bir farki yoksa yeni bir secenek olabilir benim icin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslinda izledim ama onun inceledigi i7 islemcili ve 4 cekirdek oldugundan gelip bir de buraya sorayim dedim. 3. Sorum hakkinda bir bilginiz var mi peki

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

@AlteredTech
@Erenist2020
@(Evo)lution
Apple iPadlar hoşuma gidiyor.Hem büyük ekran keyfi,hem kullanım rahatlığı gayet iyi.

Reaksiyon puanı
6,381
Zaten kafam karışıktı, artık bir secenegim daha var?? kalem çok önemli mi yav, sanirim klavye eklentisi yapabiliyoruz oyle oldugunda mac ile cok buyuk bir farki yoksa yeni bir secenek olabilir benim icin.
Kalem ile klavye arasında kalemi öneririm. İleride klavyeyi alırsınız. Ya da bütçeyi artırıp klavyeyi de alabilirsiniz.