Macbook Air 2020 i3 vs i5 Sıcaklık ve Pil Ömrü Sorular..?

Bu konuyu okuyanlar

Cengiz Dönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
- İşlemci değişikliklerine göre i3'mü yoksa i5'mi dava fazla ısınır ?
- İşlemci değişiklerine göre i5 daha fazlamı pil harcar ?
- Rölanti'de 70 Derece çalışmakta gibi söylentiler var bu zamanla performans kaybına yol açarmı ?
- Javascript - React gibi web programlamaları öğrenmekle uğraşıyorum ilk defa mac kullanacağım yeterli olur mu ?

i5 Olanı sipariş verdim aslında ama kafamda kalan soru işaretleri bunlar. Yardımcı cevap veren arkadaşlar için teşekkürler.
Yeni çıktığı içinmi Custom olduğu içinmi bilmiyorum ama 20 gün önce sipariş verdim hala işleniyor teslimat 7-14Mayıs şeklinde..

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Yaptığın işe göre ısı değişir,i5 daha fazla yük kaldıracağı için az ısınır çok enerji harcar.
Sürekli sistemden performans beklemek ilerde yıpranmalara sebebiyet verebilir.
- İşlemci değişikliklerine göre i3'mü yoksa i5'mi dava fazla ısınır ?
- İşlemci değişiklerine göre i5 daha fazlamı pil harcar ?
- Rölanti'de 70 Derece çalışmakta gibi söylentiler var bu zamanla performans kaybına yol açarmı ?
- Javascript - React gibi web programlamaları öğrenmekle uğraşıyorum ilk defa mac kullanacağım yeterli olur mu ?

i5 Olanı sipariş verdim aslında ama kafamda kalan soru işaretleri bunlar. Yardımcı cevap veren arkadaşlar için teşekkürler.
Yeni çıktığı içinmi Custom olduğu içinmi bilmiyorum ama 20 gün önce sipariş verdim hala işleniyor teslimat 7-14Mayıs şeklinde..

Cengiz Dönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Yaptığın işe göre ısı değişir,i5 daha fazla yük kaldıracağı için az ısınır çok enerji harcar.
Sürekli sistemden performans beklemek ilerde yıpranmalara sebebiyet verebilir.
MBA 2020 Eline geçen kullanıcılar ve bazı youtuberlar test yaptı sorumun cevabını o şekilde aldım teşekkür ederim. i5 daha fazla ısınıyor... ve evet illaki yaptımız işe göre değişecek ısı bahsettiğim aynı işlemdeki ısı.

Son mesajlar