Macbook air 2020 i3 ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

blackpaw5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, 4 gün önce macbook air 2020 i3 modelini aldım. Genel amacım online derslere katılmak sözel bir bölümde olduğum için çok fazla makale yazmak, film izlemek vb. şeylerdi. Google meet ve zoomda derslere katıldığımda laptopun çok fazla ısındığını ve fanların çok fazla çalıştığını fark ettim. İlk defa mac kullanıyorum normal olan değerler nasıldır, ne yapmam gerekiyor pek bilmiyorum. Meet toplantısında macfans kontrol uygulamasında gösterilen değerler bunlardır. Bu laptopun i5 modeli çok fazla ısınıyor dedikleri için i3 modelini almıştım aslında ama derslerimde ekran kaydı almak istediğimde dahi çok fazla ısınıyor. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Ekran Resmi 2020-12-08 12.15.21.png

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Merhabalar, 4 gün önce macbook air 2020 i3 modelini aldım. Genel amacım online derslere katılmak sözel bir bölümde olduğum için çok fazla makale yazmak, film izlemek vb. şeylerdi. Google meet ve zoomda derslere katıldığımda laptopun çok fazla ısındığını ve fanların çok fazla çalıştığını fark ettim. İlk defa mac kullanıyorum normal olan değerler nasıldır, ne yapmam gerekiyor pek bilmiyorum. Meet toplantısında macfans kontrol uygulamasında gösterilen değerler bunlardır. Bu laptopun i5 modeli çok fazla ısınıyor dedikleri için i3 modelini almıştım aslında ama derslerimde ekran kaydı almak istediğimde dahi çok fazla ısınıyor. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Ekli dosyayı görüntüle 127824
macbok mu alınır gıdıp duzgun laptop alınırdı :d

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
Henüz 4 gün olduğuna göre geri verip M1 işlemcili modeli alabiliyor musunuz?
elinizdeki ürünün aynısını aldıktan 6 gün sonra M1 çıktı ve değiştirdim inanılmaz memnunum , fansız olmasına rağmen asla ısı sorunu yok ve elinizdekinden 3 kat daha hızlı olmakla beraber 18 saat şarj kullanıyorum.İmkanınız varsa değişim öneriririm

blackpaw5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Henüz 4 gün olduğuna göre geri verip M1 işlemcili modeli alabiliyor musunuz?
geri verme şansım var ama m1 çipli olanla arasında 3000 tl fark var bu yüzden alabileceğimen emin değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

elinizdeki ürünün aynısını aldıktan 6 gün sonra M1 çıktı ve değiştirdim inanılmaz memnunum , fansız olmasına rağmen asla ısı sorunu yok ve elinizdekinden 3 kat daha hızlı olmakla beraber 18 saat şarj kullanıyorum.İmkanınız varsa değişim öneriririm
bunlar çok çok büyük bir artı elimdekiyle max 6 saat çalışabilirim (internete bağlı vs. olmazsam 11-12 saat olur belki. Fakat değiştirmeye çalışırsam aralarında fiyat olarak baya bi fark var. :(

xdal

Asistan
Reaksiyon puanı
78
size tavsiyem yarın apple desteği arayın ve bi konuşun onlarla belki de yazılımsal bir hata vardır. M1 e geçebiliyorsanız ona gein tabi o kökten çözüm olur. bende de i5li modeli var derslerde ısınmıyor ders kaydı alırken de ısınacağını sanmam bi baktırın yani.