Macbook 2015'Mi Macbook Air 13.3'Mü

Bu konuyu okuyanlar

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar Bimekste indirim vardı.Macbook 3150 liraya,Macbook Air 3500 liraya inmişti.Sizce hangisi daha iyi.Macbook 2015 kafama daha çok yatıyordu ama ek aparat falan almak istemiyorum.Biliyrsunuzdur Air'de bir sürü giriş var ama Macbook'ta hiç usb girişi falan yok.Öneriniz nedir?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ssd'li ise Air'e gözat.;)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Önemli değil.;)Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Tamamen kullanım şekline ve ne için kullanacagına baglı diyelim.Bende yaklasık 5 gün önce MACBOOK aldım.En yakın MAC AİR 2013 güncellemesiyle geliyor ve 27 Ekim Mac etkinliğinde de Apple,Mac Air cihazlarını artık tamamen ürün yelpazaesinden cıkardıgı icin MACBOOK almak kendı acımdan daha mantıklı geldi.USB girişine gelince,Apple Store da sadece USB girisini 79 TL na tedarik edebiliyorsun ama sureklı yanında tasıma dusuncesı biraz olumsuz bir durum.Boyut,hafiflik ve retina ekran konusunda kesinlikle MACBOOK'u tavsiye ederim ama USB ve SSD ile surekli işim oluyor diyorsanız ve ayrıca bir aparat tasımak istemiyorsanız o zaman MAC AİR dusunulenebilinir.

Kısacası,karar tamamen sizin kullanım alanız ile ilgili.Ve ne alırsanız alın simdiden hayırlısı olsun diyorum.

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle,

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ben 7 yıldır samsung laptop kullanıyorum fakat artık eskidiği için , ders çalışmak , ofis programları kullanmak, internette dizi-film izlemek için ve arada sadece cs:go oynamak için macbook air almayı düşünüyorum sizce macbook air almalımıyım?, macbook air yeterli olurmu? ve yine 4-5 yıl kullanabilirmiyim?

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
ben 7 yıldır samsung laptop kullanıyorum fakat artık eskidiği için , ders çalışmak , ofis programları kullanmak, internette dizi-film izlemek için ve arada sadece cs:go oynamak için macbook air almayı düşünüyorum sizce macbook air almalımıyım?, macbook air yeterli olurmu? ve yine 4-5 yıl kullanabilirmiyim?

Acıkca soylemek gerekirse MacBook Air cihazlar hemen hemen Apple'ın ürün yelpazesinden kalkmıs cihazlar olup,oyun oynamak içinde yeterli donanıma sahip değillerdir.Eger ki 5 sene daha bir bilgisayar daha kullanmayı dusunuyorsanız Air yerine,MacBook 12" veya MacBook Pro almanızı oneririm.Oyun konusunda ısrarlıysanız da aynı fiyatlara cok daha iyi donanımlara sahip,normal bir PC almanızı öneririm.

İyi forumlar dilerim ,

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Acıkca soylemek gerekirse MacBook Air cihazlar hemen hemen Apple'ın ürün yelpazesinden kalkmıs cihazlar olup,oyun oynamak içinde yeterli donanıma sahip değillerdir.Eger ki 5 sene daha bir bilgisayar daha kullanmayı dusunuyorsanız Air yerine,MacBook 12" veya MacBook Pro almanızı oneririm.Oyun konusunda ısrarlıysanız da aynı fiyatlara cok daha iyi donanımlara sahip,normal bir PC almanızı öneririm.

İyi forumlar dilerim ,
Yorumunuz için teşekkürler macbook 12" girişleri ve m3 işlemcisi bakımından bana göre değil , macbook pro ile air arasında da yaklaşık 2500 tl fark var ve teknik bakımda ghz hızı ve ekran çözünürlüğü farklı var hafıza bakımından 7 yıllık samsung laptopumda 97 gb kullanıyorum zaten o sebeple 128 ssd yeterli , samsung laptop 7 yıldır halen çalıştığına göre macbook air de yine bir 5 yıl kullanılabileceğini düşünüyorum sonuçta 2500 tl de az değil , o yüzden 4500 tl lik air 5 yıl kullanılabilinir galiba
--- Gönderi Güncellendi ---
Yani ders çalışırken , video izlerken , nette gezerken kasmayan rahat rahat uzun yıllar kullanabileceğim bi bilgisayara istiyorum bu yüzden macbook air düşünüyorum oyun oynamıyorum pek , 2500 Daha veripte pro almak saçma geliyor 2500 az değil sonuçta ben ders çalışırken nette gezerken kasmasın yeter , kasarmı kasmaz mı ondan çekiniyorum ?

Serkan Taçkıran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba,

Ben de bir Mac almayı düşünüyorum şu anda macbook air 13 kafama çok yatıyor sizde günümüzde bu ürünü almak mantıklı mı ? Zira yeni Macbook pro bayağı pahalı ve onun fiyatına 2 tane air alabilirim. Sizce Air hala alınır mı?
Teşekkürler.

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herkese merhaba,

Ben de bir Mac almayı düşünüyorum şu anda macbook air 13 kafama çok yatıyor sizde günümüzde bu ürünü almak mantıklı mı ? Zira yeni Macbook pro bayağı pahalı ve onun fiyatına 2 tane air alabilirim. Sizce Air hala alınır mı?
Teşekkürler.
macbook pro ile air arasındaki farklar ghz yani işlemci hızı ve pro'nun ekranının retina olması sırf bunlar yüzünden 2000 tl daha fazla para ödemek mantıksız ama bilgisayarı ne için kullanacağında önemli retina ekran o kadar önemli olmasada belki aradaki 1.1 ghz lik hız farklı photoshop , müzik veya video editlemek için çok önemli bir fark oluşturuyor önemli olan bilgisayarı ne için kullanacağına bağlı , kimi macbooklar için hava atma aracı der kimide dünyanın en iyi kaliteli bilgisayarı der durum nasıl baktığına bağlı ama alıcaksan 5-6 yıl gönül rahatlığıyla kullanırsın ama oyun pek oynanmaz , oynanmaz değil ama gidipte fifa 2017 , gta 5 oynayamassın bilgisayara yazık edersin, uzun vadede günlük kullanım için gayet yeterli , normal macbooklar ise sdn youtube kanalında izleyebileceğiniz gibi m3 işlemci 1.1ghz hızında olduğu için baya yetersiz kalıyor, ucuz fiyat kaliteli tasarım ve aliminyum kasa bakımından macbook air candır bende yakında alıcam iyi günler...

Serkan Taçkıran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
macbook pro ile air arasındaki farklar ghz yani işlemci hızı ve pro'nun ekranının retina olması sırf bunlar yüzünden 2000 tl daha fazla para ödemek mantıksız ama bilgisayarı ne için kullanacağında önemli retina ekran o kadar önemli olmasada belki aradaki 1.1 ghz lik hız farklı photoshop , müzik veya video editlemek için çok önemli bir fark oluşturuyor önemli olan bilgisayarı ne için kullanacağına bağlı , kimi macbooklar için hava atma aracı der kimide dünyanın en iyi kaliteli bilgisayarı der durum nasıl baktığına bağlı ama alıcaksan 5-6 yıl gönül rahatlığıyla kullanırsın ama oyun pek oynanmaz , oynanmaz değil ama gidipte fifa 2017 , gta 5 oynayamassın bilgisayara yazık edersin, uzun vadede günlük kullanım için gayet yeterli , normal macbooklar ise sdn youtube kanalında izleyebileceğiniz gibi m3 işlemci 1.1ghz hızında olduğu için baya yetersiz kalıyor, ucuz fiyat kaliteli tasarım ve aliminyum kasa bakımından macbook air candır bende yakında alıcam iyi günler...

Öncelikle yorumun için teşekkürler.
Hepsiburada.com da macbook pro retina 13" 2015 5200 TL Macbook air ise 3900 TL gibi. Daha önce HP kullanıyordum ve 9 Yıl gibi uzun bir süre kullandım. Mac e geçme sebeplerimden biri de windows un gereksiz çökmesi format gibi bir olayın içinde olması ve en önemlisi virüs konusu. Kullanma amacı gelecek olursak photoshop belki corel draw birde günlük kullanım dosyalarımı yedekleme her zaman yanımda taşıyıp çalışabileceğim bir bilgisayar bu isteklerimi günümüz koşullarında özellikle stabilite gibi büyük bir handikapı elinde tutan Mac var ve büyük ihtimal Macbook Pro 2015 alacağım. Ebay gibi sitelerde ikinci el buldum yaklaşık 4000 TL gibi fiyatlara geliyor bilmiyorum Haziran ayı içerisinde bu durumu aradan çıkarmam gerekiyor.
İyi günler

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle yorumun için teşekkürler.
Hepsiburada.com da macbook pro retina 13" 2015 5200 TL Macbook air ise 3900 TL gibi. Daha önce HP kullanıyordum ve 9 Yıl gibi uzun bir süre kullandım. Mac e geçme sebeplerimden biri de windows un gereksiz çökmesi format gibi bir olayın içinde olması ve en önemlisi virüs konusu. Kullanma amacı gelecek olursak photoshop belki corel draw birde günlük kullanım dosyalarımı yedekleme her zaman yanımda taşıyıp çalışabileceğim bir bilgisayar bu isteklerimi günümüz koşullarında özellikle stabilite gibi büyük bir handikapı elinde tutan Mac var ve büyük ihtimal Macbook Pro 2015 alacağım. Ebay gibi sitelerde ikinci el buldum yaklaşık 4000 TL gibi fiyatlara geliyor bilmiyorum Haziran ayı içerisinde bu durumu aradan çıkarmam gerekiyor.
İyi günler
bende 7 yıldır samsung kullanıyorum 15-20 den fazla format attım artık bıktım windowstan yani air tasarım bakımından gayet hoş ama apple için ölmüş bir model olduğu için pro 2015 düşününce bana da uzun vade de kullanımda daha güçlü olduğu için daha mantıklı geliyor, çünkü 2016 pro ve ya macbooklarda yetersiz giriş var ve şarj da değişiyor o yüzden 2015 pro ile air arasında kaldım fakat pro uzun vadede daha rahatlık sağlayacağını düşünüyorum, bu arada hepsiburada v.b. sitelerde apple değil ithalatçı yani hepsiburada garantili onların garanti şartlarına göre işlem uygulanıyor hatırlatırım bu sebeple daha ucuza satıyor hepsiburada aklınızda bulunsun 3-5 lira pahalı olsun apple garantili olsun yinede sen bilirsin iyi günler