Mac

Bu konuyu okuyanlar

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Buraya core m işlemcili macbook hakkında görüşlerinizi ve bildiklernizi yazarmısımız

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Alınmaması gereken bir cihaz. Onun yerine retina ekranlı MacBook Pro alınmalı.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Alınmaması gereken bir cihaz. Onun yerine retina ekranlı MacBook Pro alınmalı.
Herkes böyle diyor neden alınmaması gerektiğini çok özel değilse öğrenebilirmiyim 2016 macbookla beraber core m7 işlemci getirdiker tasarım harikası bir cihaz

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Cihazın inceliği tasarımı güzel fakat fiyat/performans olarak baktığın zaman rezalet bir makine.
Macbook Pro bile aslında verdiğin paranın karşılığı performans vermiyor malzeme yapısı ve envanteri güçlü o kadar.

Ona vereceğin parayı iyi bir Windows tabanlı cihaza yatır MacOs şart değilse.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Herkes böyle diyor neden alınmaması gerektiğini çok özel değilse öğrenebilirmiyim 2016 macbookla beraber core m7 işlemci getirdiker tasarım harikası bir cihaz
İstedikleri kadar yenilik getirmiş olsunlar. Fansız bir core m işlemci kullanıyor. İçerik üreten için hiç iyi bir cihaz değil. Alıp sadece tarayıcıda takılacaksan... O paraya Windows al demiyorum. O paraya MacBook Pro al işe yarasın.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
İstedikleri kadar yenilik getirmiş olsunlar. Fansız bir core m işlemci kullanıyor. İçerik üreten için hiç iyi bir cihaz değil. Alıp sadece tarayıcıda takılacaksan... O paraya Windows al demiyorum. O paraya MacBook Pro al işe yarasın.
Benim masaüstü bilgisayar var kardeş ben yazın yurtdışına çıkyorum bazen yazlığa gidiyorum orada twet atıyım sdn vüdeosu izliyim bir film izliyim onun için alıyorum ben zaten oyun oynayacak vakit bulamıyorum taşınabilirlik açısından alıcam ben bu cihazı

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Benim masaüstü bilgisayar var kardeş ben yazın yurtdışına çıkyorum bazen yazlığa gidiyorum orada twet atıyım sdn vüdeosu izliyim bir film izliyim onun için alıyorum ben zaten oyun oynayacak vakit bulamıyorum taşınabilirlik açısından alıcam ben bu cihazı
Tamam da MacBook Pro dediğimiz cihaz çok ince. Bu gereksiz ince ve pahalı. Kazık. Tam bir kazık. Çok paran varsa düşünmeden al.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Tamam da MacBook Pro dediğimiz cihaz çok ince. Bu gereksiz ince ve pahalı. Kazık. Tam bir kazık. Çok paran varsa düşünmeden al.
hakkı alkan mac kullanıyor ve ben cNlı yayında sorduğumda core m işlemcinin o kadar da köyü olmadığını söyledi karar vermem kazım en yanlış karar kararsızlıktır

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Evet dostum bir önceki mesajında durumun farkına vardım zaten.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
USB girişi olmayan bir MacBook alacaksan al. Yanında 100₺ kazıkla adaptör de al. Bu sayede artık usb girişli bir bilgisayarın oldu.

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben MacPro, Air, MacBook kullandım yanındaki girişlerin olmaması ciddi bir dezavantaj hemen aparat alarak çözmek lazım aliexpreste ucuz yollu halledilebilir bunun yanında görsellik hafiflik ve pil noktasında çok çok iyi günlük kullanımlar için gayet yeterli bir cihaz performans olarak biraz düşük onun için size core m7 alın diye tavsiyede bulundum. Eğer performans gerektirecek işler yapacaksanız kesinlikle tercihiniz bu olmamalı

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Daha önce mac kullandınız mı
Daha önce hiç mac kullanmadım android telefon kullanıyodum iphone aldım sonra kullanımı rahat geldi windows un da kulaanımı biraz zor mac e geçince ondada kulaanım kolaylığı için düşündüm

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben MacPro, Air, MacBook kullandım yanındaki girişlerin olmaması ciddi bir dezavantaj hemen aparat alarak çözmek lazım aliexpreste ucuz yollu halledilebilir bunun yanında görsellik hafiflik ve pil noktasında çok çok iyi günlük kullanımlar için gayet yeterli bir cihaz performans olarak biraz düşük onun için size core m7 alın diye tavsiyede bulundum. Eğer performans gerektirecek işler yapacaksanız kesinlikle tercihiniz bu olmamalı
Peki corem m3 ile core m7 arasında ne güni farklar var

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Core m
7 işlemci ile 1000 tl daha fazla veriyosun peki core m 3 alsam benim bütçemi bayağı aşacakda core m 3 işlemcili olan öğrenci indiriminde 4887 tl ye alıcam

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben Core m kullandım ve yetersiz geldi Apple da farketmiş olmalıki daha güçlü olanı ile değiştirmiş

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
MacBook Air alsanız bana göre daha iyi bir tercih olur hem işlemci hem fiyat görselliği ve taşımasıda fena değil sadece ekran retina değil

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
MacBook Air alsanız bana göre daha iyi bir tercih olur hem işlemci hem fiyat görselliği ve taşımasıda fena değil sadece ekran retina değil
onunda ekranı biraz kötü ama diğer windows bilgisayarlara göre iyi değil hala karar veremedim ince olsun performansı iyi olsun ekranı iyi olsun 5000 tl yi geçmesin os x işletim sistemi olsun bana bir mac öner kardeş haziranda yeni mac çıkarmı çıkarsa hazirana kadar beklerim

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Air ekranı çok kötü değil çok dikkat ile bakarsanız ancak retina ile arasındaki farkı anlarsınız en kötü mac en iyi Windows'tan daha iyi çok stabil ve sağlam bir sistem var içinde asla donma, takılma, virüs vs. yaşamıyacağınızı garanti ederim kullandıktan sonra vazgeçemezsiniz

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Air ekranı çok kötü değil çok dikkat ile bakarsanız ancak retina ile arasındaki farkı anlarsınız en kötü mac en iyi Windows'tan daha iyi çok stabil ve sağlam bir sistem var içinde asla donma, takılma, virüs vs. yaşamıyacağınızı garanti ederim kullandıktan sonra vazgeçemezsiniz
almışken ekran da iyi olsun diyorum airin ekranını kenarlarında çok kalın çerçeveleri var

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
O zaman dediğin gibi m3 olanı al inşallah yeterli olur
inşallah maşallaha kalmayalım bi arkadaş bana bende bu cihaz var ve herkes alma dedi demişti dedi ben aldım yaptığım işlemlere göre çok iyi çalışıyor ve hiçbir ısınma olmadığını beyan etti .ben de almaya karar verdim ama bu konuyu forumda açınca alma diyenler çoğunlukta ve hakkı allkanda bu bilgisayarı kullanıyor oda memnun gibi duruyor.şimdi ikilemde kaldım.son sözü sizin vermenizi istiyorum siz olsanız hangisini alırdınız