Mac ve Windows arasında kaldım!

Bu konuyu okuyanlar

muhametsafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, forumda bu tip konuların gereğinden fazla olduğunu biliyorum. Hemen hepsini okudum ancak tam olarak tatmin edici bir içeriğe ulaşamadım. Kullandığım laptop arızalandı. Tamir ettirmektense yeni bir notebook almak istiyorum. Ancak işletim sistemi konusunda kararsız kaldım. Yaklaşık 10 senedir bir windows, 2 senedir de Ubuntu kullanıcısıyım. (Diğer linux dağıtımlarını da 4-5 aylık sürelerle kullandım.) Ancak daha önce malesef hiç mac kullanma fırsatım olmadı. Son günlerde de herkesin elinde macbook görüyorum.

Php ve C# dillerinde yazılımlar geliştirip, web tasarım vs. işleri yapıyorum.Bu yüzdende bazı yazılımlara ihtiyacım oluyor. Cevap verirken bunları göz önünde bulundurursanız sevinirim.
(Notepad++, Adobe Photoshop, Adobe İllustrator, Filezilla, OpenOffice, Wamp veya Lamp Server, vs..) Çok nadirde olsa ara sıra oyunda oynuyorum. Ama genelde Fifa, GTA tipi oyunlar...

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mac alırsanız nadirde olsa oyun oynayamazsınız. C# için visual studio lazım ki bunu Mac ortamında yapamazsınız. Ama diğer dedikleriniz için kullanabilirsiniz Mac.

aylinseher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alışkanlıklarını göz önünde bulundurursak Mac almanı asla tavsiye etmem, yazılım için ekstra kullanıcağın programları Mac te bulamayacaksın, oyun vs zaten olmayacak, tam istediğin performansı alacağın konusunda da şüphelerim var. Şuan için bence windows'tan devam et MacBook a vereceğin para ile seni tatmin edebilecek bir laptop alabilirsin.

muhametsafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Anlamadigim konu su ki kullandigim yazilimlar hep adobe yazilimlari, bunlarin mac surumleri yok mu?

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Adobe yazılımlarının mac sürümleri mevcut. Visual studio için bootcamp veya parallels ile windows kurabilirsin ki macbook üzerinde windows çok sağlıklı çalışıyor. oyun konusuna gelirsek fifayı bilmiyorum ancak gta oyunları mac appstoreda mevcut. oyun oynayamazsın gibi bir olay yok. Call of duty serileri bile mevcut.

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende macbook pro var 500 gb hardiski 2 ye böldüm hem os x hemde win 7 kullanıyorum aldığıma asla pişman değilim ama imac de aklım kaldı yeni nesil olandan nasip olursa macbook proyu satıp imac almayı düşünüyorum.

sen eğer taşınabilir bir cihaz almak istiyorsan macbook yok sabitte bir seçenek diyorsan kesinlikle imac derim. yine onda da bootcamp ile hem os x kurarsın hemde windows kurarsın birde başka bir + var mac bilgisayarların tasarımlarından dolayı çok ısınmıyor bu sayede performansı yüksek ama ssd ile kullanırsan çok verimli olur bende normal disk var masa üstünde ssd maalesef hız çok fark ediliyor.

muhametsafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gorusleriniz icin tesekkur ederim. En iyisi mi ben arkadastan bi kac gunlugune macbook'u alip test edip oyle karar veriyim. :)