Yardım Mac mi Almalıyım yoksa Windows PC mi

Bu konuyu okuyanlar

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Merhaba Arkadaşlar ben yakında kendime Laptop Almaya düşünüyorum sizce hangisini almalıyım Macbook mu Almalıyım Yoksa Windows Laptop mu almalıyım hangisi daha iyi
indir (3).jpeg indir (2).jpeg

Ekli dosyalar

• indir (1).jpeg
    indir (1).jpeg
    8.7 KB · Görüntüleme: 59

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Tamamen kullanım amacınıza bağlı, ne için kullanacaksınız?

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Fotoğraf yazdırmak için işlerimi yapmak için ve ders çalışmak için
Windows fiyat/performans açısından daha iyi daha popüler daha rahat tamir edilebilir ve diğerleri şu makalede

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Kesinlikle mac cihaz alın pc nin en iyi markası bile hatalı çıkabiliyor. Maclerde kalite var. Para çöpe gitmesin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Windows fiyat/performans açısından daha iyi daha popüler daha rahat tamir edilebilir ve diğerleri şu makalede

Bu yazi 2019'da yazilmis. O zaman M1 bile yoktu. Su an oyun haricinde yapilacak tum islerde paranin en cok hakkini M1 islemcili MacBook cihazlar veriyor. Populerlik kriterini cozemedim ne alaka? MacBook'lari genelde tamir ettirme ihtiyaci duymazsin zaten cok uzun omurlu cihazlardir. Yine servis tarafinda da en iyi deneyimi Apple verir her zaman.

Bu isler icin M1 islemcili bir MacBook oneririm kesinlikle.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Bu yazi 2019'da yazilmis. O zaman M1 bile yoktu. Su an oyun haricinde yapilacak tum islerde paranin en cok hakkini M1 islemcili MacBook cihazlar veriyor. Populerlik kriterini cozemedim ne alaka? MacBook'lari genelde tamir ettirme ihtiyaci duymazsin zaten cok uzun omurlu cihazlardir. Yine servis tarafinda da en iyi deneyimi Apple verir her zaman.

Bu isler icin M1 islemcili bir MacBook oneririm kesinlikle.
Kesinlikle mac cihaz alın pc nin en iyi markası bile hatalı çıkabiliyor. Maclerde kalite var. Para çöpe gitmesin.
Zaten bende Mac almaya düşünüyordum sağolun

Guclusirin31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Macbook'a yetecek kadar paranız varsa fazla düşünmeye fazla gerek yok.
Oyun vs oynamayacaksanız gidin Macbook alın derim.
Çok fazla oyun oynayan biriyseniz ve oynadığınız oyunlar gerçekten de yüksek sistem gerektiren oyunlar ise Windows PC almanızı tavsiye ederim.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Mali durumunuzu ve işlerden kastınız nedir bilemiyorum ama evinde 2 mac bilgisayarı olan ve 15 yıl yalnızca mac kullanan biri olarak PC (Windows) tavsiye ediyorum. Hiç olmazsa canınız sıkıldığında oyunda oynarsınız. Büyük fiyat farkı var. Fiyat göz önüne alınması gereken bir şeydir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
14K'da M1 Air'in verdigi performansi, ekran deneyimini, pil suresini, malzeme kalitesini ve servis destegini veren Windows laptop yok su an. Fan sesi olmamasini hesaba katmiyorum bile. Bilinen tum yargilar M1 islemciler sonrasi kirildi MacBook tarafinda. Bu dediklerim agir oyunlar oynanmayacagi senaryoda gecerli elbette. Yoksa ben de arada canim sikilinca LoL, CKIII, FM22 gibi oyunlari oynayabiliyorum rahatlikla 13" M1 Pro'da.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
14K'da M1 Air'in verdigi performansi, ekran deneyimini, pil suresini, malzeme kalitesini ve servis destegini veren Windows laptop yok su an. Fan sesi olmamasini hesaba katmiyorum bile. Bilinen tum yargilar M1 islemciler sonrasi kirildi MacBook tarafinda. Bu dediklerim agir oyunlar oynanmayacagi senaryoda gecerli elbette. Yoksa ben de arada canim sikilinca LoL, CKIII, FM22 gibi oyunlari oynayabiliyorum rahatlikla 13" M1 Pro'da.
Ben oyun oynamak için değil fotopoki için Ders çalışmak için ve işlerim için lazım

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Fotoğraf baskı, photoshop vb. ne girecek, oyun oynamayacaksanız Macbook alın. Macbookların ekranı fotoğraf çıktılarına en yakın sonucu gösteren ekranlardan birisi. Ders çalışmak için de bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Uzun vadeli kullanabilirsiniz. Zaten Macbook'lara windows da kurulabiliyor. windowsa ihtiyacınız olursa (ki bu belirttiklerinize göre ihtiyacınız olmaz) Macos'un yanına windows kurar iki sistemle çalışırsınız.

Son düzenleme:

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Fotoğraf baskı, photoshop vb. ne girecek, oyun oynamayacaksanız Macbook alın. Macbookların ekran performansı fotoğraf çıktılarına en yakın sonucu gösteren ekranlardan birisi. Ders çalışmak için de bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Uzun vadeli kullanabilirsiniz. Zaten Macbook'lara windows da kurulabiliyor. windowsa ihtiyacınız olursa (ki bu belirttiklerinize göre ihtiyacınız olmaz) Macos'un yanına windows kurar iki sistemle çalışırsınız.
Teşekkürler

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yalnız şu bilgiyi eklemem lazım M1 işlemcili bir Macbook alacaksanız henüz Windows kuramazsınız. Windows M1 işlemcileri henüz desteklemiyor, ileride destekleyecek ama belirrttiğim gibi şu anki ihtiyaçlarınızı Macos fazlasıyla göreceğinden Windows'a ihtiyacınız olmayacak.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Yalnız şu bilgiyi eklemem lazım M1 işlemcili bir Macbook alacaksanız henüz Windows kuramazsınız. Windows M1 işlemcileri henüz desteklemiyor, ileride destekleyecek ama belirrttiğim gibi şu anki ihtiyaçlarınızı Macos fazlasıyla göreceğinden Windows'a ihtiyacınız olmayacak.
Windows Kurmama gerek yok Ben Macbook almaya karar verdim bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim yakında bende Mac sahibi olacağım

redworld123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
yaklasık 1.5 yıl önce wındows olan bır pc aldım laptop yuksek sistemlı denebilir eğer oyun oynamayacak ısen kesınlıkle mac al derım ben oyun oynuyorum arada ama bazen elımdekını satıp mac e mı gecsem dıyorum

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Ne is icin kullanicagina bagli. Eger oyun oynamak, oyun programlama, render icin diyosan, iyi bir harici ekran kartli windows pc oneririm. Eger ince bi model istiyosan zenbook en iyi secimlerden olur. Amma mac da cok iyi , stabil calisiyor ve m1 islemciler harika hakikaten. Amma mac alirken bazi seylerden mahrum olacaksindir o yuzden, iyi dusunun ve butcenize uygun, maksadiniza uygun en iyisini alin.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ben Asus marka 4800h işlemcili gtx 1650 ekran kartlı aldım da ne oldu. Anakartı değişti serviste hala. Alalı da çok olmadı. Kaç kere de dedim sıcaklıklar normal değil diye ama hep normal dediler. Sonra entegre gpu bozuldu. Artık alırsam laptop mac alırım. Masaüstü pc alınabilir bence.